Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@_Artek_ Może coś w tym być, nie wpadło mi to od razu do głowy. Na przykład, tylko na niektórych kanałach, podczas dynamicznych scen wszystkie urządzenia w sieci generują wzmożony ruch przez co wypełniają tablicę stanów (brak RAMu) i router się zapycha. W zasadzie im szybsze łącze tym gorzej bo zostaje mniej przepustowości dla IPTV.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

IMHO hipotezę że winny jest FB3 jako taki można spokojnie odłożyć do kategorii mitów. Mam FB3 i IPTV dość intensywnie testowałem obciążeniowo. Niezależnie co by się nie działo w LAN, niezależnie ile usług z internetu korzysta ani jakie pasmo zabiera, IPTV jest u mnie bez zarzutu.

Dopiero kiedy specyficznie w LAN ograniczę pasmo dla dekodera, mogę obserwować zakłócenia IPTV. Ale inne niż opisane.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@j131 Widocznie masz poprawnie skonfigurowany router i sieć, nie to co @dskmarek Ale Ty się znasz a on na pewno coś namieszał w ustawieniach i podłączeniu dekodera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@j131 Z multinagrywarki może nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej  - akceptowalnie

 

@Samotnick co to znaczy coś namieszał? Nie pisz bzdur, ani rzeczy które nic nie wnoszą do wątku. Proszę przeczytaj pierwszy post, a dopiero później się wypowiadaj. Pisałem przecież, że był technik, zmieniałem 3 dekodery oraz przywracałem do ustawień fabrycznych. Przecież taka telewizja powinna działać z automatu, a nie przez jakieś "magiczne" ustawienia, o których nie wie nawet technik orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek 

Nie denerwuj się, to był bardziej przytyk do mnie niż do Ciebie 😀.

Masz całkowitą rację, to powinno działać i nie mamy pojęcia czemu nie działa. Próbujemy po omacku dojść, ale w sumie nie mamy większych szans. Szkoda że @Mat który potwierdził problem w tamtym wątku był tak zdawkowy i niczym się w sumie nie podzielił.

Skoro przez unikast (multinagrywarka) jest lepiej, to znaczy że na dekoderze Stream 4k byłoby +/- OK, co mogłoby stanowić jakieś obejście problemu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

Pisałem przecież, że był technik


technik nie jest bogiem i często ma wiedzę skromniejszą od klienta. A już na pewno nie czyni audytu sieci usera,


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek Bardzo Cię przepraszam jeżeli tak odebrałeś mój post. To był sarkazm, bo zapewne jak Ty, mam już dosyć czytania teorii o konfiguracji, jakości sieci czy winie przewodów HDMI. Tobie @j131 dziękuję za podzielenie się uwagą o wpływie obciążenia sieci na odbiór IPTV.

Jeszcze prośba, sprawdź różnice w stosunku do TV Go. Tam jest bardzo duże opóźnienie obrazu więc jak zauważysz babole na telewizorze to możesz za kilkadziesiąt sekund porównać to na komputerze czy telefonie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


  1. @Samotnicknapisał(-a)

    @dskmarek Bardzo Cię przepraszam jeżeli tak odebrałeś mój post. To był sarkazm, bo zapewne jak Ty, mam już dosyć czytania teorii o konfiguracji, jakości sieci czy winie przewodów HDMI. Tobie @j131 dziękuję za podzielenie się uwagą o wpływie obciążenia sieci na odbiór IPTV.



    Ok również sorry, niepotrzebnie się uniosłem. Nie skumałem sarkazmu. Rozwala mnie już ten temat. Miała być telewizja 4k ultra HD, a jest regres 10 lat wstecz. Oczywiście macie rację z tym technikiem, że pojęcie może mieć znikome. Niestety orange nie chce wymienić mi na stream.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek 

Jakkolwiek to zabrzmi irracjonalnie, to na Twoim miejscu składałbym reklamacje do znudzenia. Skoro ktoś coś o problemie wie u operatora (a na to wskazuje post @Mat ), to jest jakaś szansa że takie działanie będzie jakiś sens miało.

Można spróbować idiotycznego obejścia: jeśli wymiana na Stream 4k miałaby pomóc, to podobny efekt powinieneś uzyskać pauzując kanał na momencik.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek Absolutnie się nie gniewam i w pełni podzielam Twoje racje. Użytkownik nie ma wpływu na pracę IPTV od strony routera. Wymiana dekoderów wskazuje, że i one prawdopodobnie nie są winne. Mógłbyś sobie zaszkodzić dodatkowym switchem czy podłączeniem przez WiFi ale i wtedy efekty byłyby inne.