Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Jeszcze pytanie:

Czy z multinagrywarki też jest tak fatalnie? Bo to idzie osobno, unikastem, tak jak do stream 4k. Zresztą tak samo program oglądany z timeshift. Czy jak zapauzujesz na moment, to przekaz po wznowieniu nadal jest beznadziejny?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@j131napisał(-a)

Bo tylko ten ma dosył z internetu, zupełnie podobnie jak normalny streaming. Wszystkie pozostałe korzystają z multicast idącego z intranetu operatora.


taka uwaga na boku, prawdopodobnie bez znaczenia dla tematu: komplet usług idzie z intranetu. Internet też - na vlan 35 tegoż intranetu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Ja mam IWU 200 i telewizor Sony Mini Led z 2023 r. Co do obrazu nie mam większych zastrzeżeń. Żadnej pikseolozy i ostry obraz. Mam też podłączoną telewizję naziemną..I nie czuję potrzeby aby na nią przełączać z powodu  jakości obrazu.. Korzystam najczęściej z dekodera.

Przypuszczam, że dobrą robotę robi telewizor.  

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@agat13 Za mało wiem aby wskazać gdzie powstaje problem z jakością obrazu. Może sygnał nie jest wprowadzany do sieci globalnie a lokalnie (albo nie każdy), może gdzieś użytkownicy mają słabsze łącze do OLT i trzeba obniżyć jakość? Na AMA padają pytania o jakość ale odpowiedzi są ogólnikowe. https://nasz.orange.pl/t5/Pomysły/IPTV-polepszenie-jakości-obrazu-dla-klientów-światłowodu/idi-p/138...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

  1. Co tu wiele pisać. Są poważne braki programowe- brak AXN, Sundance, Polsat Jim Jam..itd. a  oferta 4K leży i kwiczy a cena za to do małych nie należy. Przynajmniej bitrate niech będzie na dobrym poziomie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Ja bym zaczął od weryfikacji konfiguracji sieci i modemu a potem po prostu poprosił o wymianę dekodera. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 191
  • 589
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Ja uważam, że w dużej mierze jakość zależy od tego jak sobie radzi telewizor z przetwarzaniem obrazu od IPTV.

Na starym Soniaku z 2016 r jakość UPC nawet przez moduł pozostawała wiele do życzenia.

Nie sądziłem, że obraz może być bez pikselizowania poza ofertą usług streamingowych i tu też bywało z tym różnie

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@_Artek_ To jeszcze podpowiedz jakie elementy konfiguracji sprawdzić. Może coś przeoczyliśmy, na przykład jakąś ukrytą konfigurację QoS. W menu FB znam tylko to:IMG_0402.jpeg


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Lukiman Twoim zdaniem niezdekodowany strumień trafia na wejście HDMI telewizora? https://pl.wikipedia.org/wiki/Transition_Minimized_Differential_Signaling


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2082
  • 4

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@Samotnicknapisał(-a)

@_Artek_ To jeszcze podpowiedz jakie elementy konfiguracji sprawdzić. Może coś przeoczyliśmy, na przykład jakąś ukrytą konfigurację QoS. W menu FB znam tylko to:IMG_0402.jpeg


Przede wszystkim kolega nie napisał jaki ma internet ile ma urządzeń w sieci jakie obciążenie generują itd, nie mówię że tu leży problem ale może to być dość istotne. 
Jeśli to FB 3 a nie FB 6 to nawet ramu może w modemie brakować ja iptv od orange póki co nie mam ale mam tyle urządzeń że FB 3 często nie wyrabiał i musiałem go resetować.