Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@w4ld Dokładnie kuchennych rewolucji nie da się oglądać, jak prawie całego TTV, więc widzę że mamy podobny problem, faktycznie może przyczyna leży w 120hz.

@j131 Serwisy streamingowi bez zarzutów w najwyższej jakości. Niestety stream 4k nie chcieli mi dać, miałem IWU 200 i multi. Mutli wydaje się bardzo podobny do streama, czemu akurat tego proponujesz?   


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Pikseloza na ruchomych scenach to wina niskiego bitrate’u a nie utraty pakietów. Wymiana przewodu czy zmiana złącza jest na nic. Sytuację mogą pogarszać dodatkowe upiększacze obrazu próbujące wygładzić już i tak nieostry obraz. Sprawdźcie Panowie jak w tym samym czasie wygląda obraz w TV Go.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek  ja bym podłączył inny odbiornik tv (nawet jak miałbym pożyczyć od sąsiada 🙂 ) i sprawdził jak to dziala na innym. u mnie na ICU100 śmiga bez problemu od 3 lat. telewizor 40 cali (jakieś pudło)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Samotnick tu przyznaje rację, oprócz klasycznych problemów technicznych ( jak opisałem ich weryfikację) jest również problem z przepływnością. Pytanie tylko na jakim odcinku można zweryfikować słaby bitrate, gdy u jednego na tych samych kanałach jest dobrze, a u drugiego kiepsko, ale jest to powtarzalne u kilku użytkowników? Może testy na innym tv?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Sprawdzę jutro na innym TV i dam znać co i jak. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek  usługa działa na łączach OPL/SI czy na sieci innego operatora?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@PARANOJA Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale tak na OPL. Internet śmiga prawie 600Mbs po całym mieszkaniu.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@agat13 Bitrate wynika z zastosowanej kompresji przy wprowadzaniu materiału do sieci IPTV. Nie mam pojęcia czy da się go odczytaj na dekoderze. Utraty pakietów mogłyby tylko pogorszyć sprawę ale tutaj problem jest z dynamicznymi scenami a nie z obrazem w całości. Kodek o niższym bitrate dobrze poradzi sobie ze statycznym obrazem. Gdy jest dużo zmian na ekranie, potrzeba lepszych algorytmów (i wydajniejszego sprzętu do kompresji).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@Samotnick  może różnice powodowane są przez różnej jakości materiał dostawców treści i kompresję czy kodeki oo ich stronie? Uważasz, że dystrybutor na na to wpływ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Bo tylko ten ma dosył z internetu, zupełnie podobnie jak normalny streaming. Wszystkie pozostałe korzystają z multicast idącego z intranetu operatora.