Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Witam, posiadam światłowód + telewizje od orange. Do Internetu nie mam zastrzeżeń, ale jeśli chodzi o telewizję to jestem załamany po przesiadce z telewizji kablowej. Mój tv to Samsung qled 55" a problem to pikselizowanie/rozmazywanie obrazu przy dynamiczniejszych scenach Nie na wszystkich kanałach to występuje, ale na większości. Próbowałem już 3 różne dekodery, na wszystkich było podobnie. Obecnie mam ICU100. Był technik i mówi, że wszystko od strony technicznej jest ok. TV próbowałem podłączać na kablu - bez różnicy. Moje pytanie czy tak musi być, czy to wszystko na co stać telewizję internetową, czy da się z tym coś zrobić?

20240305_201731.jpg

20240304_210032.jpg

 Jak widać logo jest ostre a rozjeżdża się obraz.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Po ciężkich bojach udało mi się w końcu rozwiązać problem. Udałem się kolejny raz do salonu i powiedziałem, że chcę dekoder Stream, bo na Samsungu dalej problem występuję. Oni napisali gdzieś wyżej i niestety kolejny raz mi go odmówili, więc zgłosiłem problem na infolinii, skontaktował się ze mną technik - opisałem mu cały temat i powiedziałem, że zrobiłem już chyba wszystko i ostatnią nadzieją jest dekoder 4k Stream, on powiedział, że nigdy z takim problemem się nie spotkał, ale jeśli ten dekoder miałby pomóc to zaleci jego wymianę i taką też notatkę sporządził. Powiedziałem też, że w salonie nie chcą mi go dać, a on na to że mam dostęp do wszystkich dekoderów, zwłaszcza jeśli występuje jakiś problem, mam spakować dekoder i udać się do salonu. Ja zadowolony udaję się następnego dnia do salonu, a oni dalej swoje, że on się im nie podstawia i że mi go nie dadzą. Wkurzony i załamany na maxa, zadzwoniłem na infolinię chcąc złożyć reklamację i tam trafiłem w końcu na normalną osobę i Pani powiedziała mi, że nie ma najmniejszego problemu, zwłaszcza że technik tak zalecił. Następnego dnia dekoder był u mnie i znowu wyszło mistrzostwo Orange, bo przysłali mi uszkodzony dekoder który sam się wyłączał i przechodził w tryb recovery, więc znowu infolinia i znowu do Salonu, ale na szczęście w systemie już widniałem jako posiadacz Stream, więc musieli mi go wymienić. No i ten już na szczęście okazał się sprawny. Jeśli chodzi o pikselizację no to może nie jest idealnie, ale jest dobrze, da się normalnie oglądać. Jest to chyba najlepszy dekoder od Orange, na pewno ma najlepszą antenę do wi-fi, bo łapie sieci z połowy bloku, gdzie poprzednie nie miały full zasięgu tuż za ścianą. Działa też chyba najszybciej, no i wydaję się mieć najlepszą jakość obrazu. Co do porównania satelita a iptv to wg mnie jest spora różnica, jeżeli ktoś pisze że takowej nie widzi, to najwyraźniej nie ma za dobrego TV, z bliska w tv kablowej było widać szczegóły twarzy itp. tutaj niestety nie jest tak dobrze, ale da się już oglądać i to najważniejsze. Dziwna sprawa, że dekoder multi który działa na takiej samej zasadzie jak Stream dalej pikselizował, więc jeżeli ktoś ma taki sam problem, musi walczyć o Streama. Pozdrawiam wszystkim i dzięki za próbę pomocy rozwiązania problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

86 ODPOW. 86

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek  pikseloza ja to oznaka utraty pakietów w transmisji. 

Jeśli dekodery były wymieniane, czas na modem. Zweryfikuj to jednak najpierw też na innym kablu ethernet i koniecznie wymień HDMI "na krótko" na ten z kompletu z dekoderem. Zmień port HDMI w TV. Wszystkie zmiany po kolei później jak już przekonasz się, że to nie skutkuje, zrób reset modemu do ustawień fabrycznych. Później wymień w salonie po zgłoszeniu awarii modemu na infolinii 

Musisz określić gdzie powstają problemy transmisji , później wymieniać sprzęt 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

Modem był resetowany. 3 różne dekodery - 3 różne kable hdmi, podobnie z wejściami w tv, były różne sprawdzane. Nie do końca to wygląda na utratę pakietów, ponieważ eleven 4k w tym samym czasie chodzi całkowicie płynnie bez efektu pikselozy i to w dużo wyższej rozdzielczości. Zależy też od audycji na danym programie, na niektórych ww efekt występuje, a na niektórych nie, dlatego pytam czy tak to powinno wyglądać, czy da się coś z tym zrobić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek  coś definitywnie nie wyrabia transmisji. Nie ma możliwości, aby wybiórczo jedne kanały działały slabo, a drugie (nawet 4K) w tym samym czasie idealne. 

Jaki to TV, może trzeba zrobić aktualizacje softu, czy zweryfikować ustawienia?

Wymień kilka kanałów o słabej jakości i kilka dobrych. Może ktoś zweryfikuje. Jaką masz usługę,  jaki modem i dekoder?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek Nic z tym nie zrobisz. U mnie trwa to już od 2022 roku i nie jest to typowa pikseloza ale niski bitrate i chyba jakaś kompresja przy dynamicznych scenach ( i tylko przy dynamicznych), co skutkuje tym, że obraz jest nieostry z  takimi "paskami". Najczęściej występuje u mnie na kanałach grupy TVN, też mam ICU 100. Poczytaj ten temat: https://naszhttps://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Pogorszenie-jako%C5%9Bci-kana%C5%82%C3%B3w-TVN-TTV-i... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek 

U mnie wszystko działa dobrze. Też mam ICU100 i FTTH. O które kanały ci chodzi?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 91
  • 1

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@w4ld Dokładnie tak jak opisujesz, głównie grupa TVN, czasem coś na polsatach, zależy też od audycji, tak jak np. wczoraj ninja worriow, to nie dało się oglądać - wszystko się rozjeżdżało. W swoim temacie piszesz, że u Ciebie jest lepiej, no u mnie niestety jest tragedia.

@j131 np. w milionerach jak ludzie klaskają, to zamiast rąk klaskają piksele. Jak wyżej na zdjęciu z Polsatu - logo jest ostre, cała reszta się rozjeżdża

@agat13 TV to Samsung qe55q80aat, dzisiaj właśnie kolejny raz sam się zaktualizował. Jest to TV 120Hz, zastanawiam się czy to może mieć znaczenie. Dekodery jak już pisałem sprawdzałem 3, w tym ten najnowszy, obecnie ICU 100, na wszystkich podobnie. Mam Orange Love standard z Funboxem 6.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?


@dskmareknapisał(-a)

@w4ld Dokładnie tak jak opisujesz, głównie grupa TVN, czasem coś na polsatach, zależy też od audycji, tak jak np. wczoraj ninja worriow, to nie dało się oglądać - wszystko się rozjeżdżało. W swoim temacie piszesz, że u Ciebie jest lepiej, no u mnie niestety jest tragedia.

@j131 np. w milionerach jak ludzie klaskają, to zamiast rąk klaskają piksele. Jak wyżej na zdjęciu z Polsatu - logo jest ostre, cała reszta się rozjeżdża

@agat13 TV to Samsung qe55q80aat, dzisiaj właśnie kolejny raz sam się zaktualizował. Jest to TV 120Hz, zastanawiam się czy to może mieć znaczenie. Dekodery jak już pisałem sprawdzałem 3, w tym ten najnowszy, obecnie ICU 100, na wszystkich podobnie. Mam Orange Love standard z Funboxem 6.


@dskmarek 

U mnie na milionerach klaskają normalnie. Może to kwestia geograficzna?

A serwisy streamingowe działają u ciebie normalnie? Pewnie tak... Jakiś dziwny problem z dosyłem. A może dekoder stream 4k by pomógł?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek Było lepiej przez jakiś czas. Raz jest gorzej, raz lepiej, tak jakby zależało to od pory dnia itp. Ja już się do tego przyzwyczaiłem, a moi domownicy tego nie zauważają, więc im to nie przeszkadza. Czasami jak coś oglądam to przełączam na naziemną, gdzie obraz jest bez zarzutu. W Milionerach to aż takiej tragedii u mnie nie ma, gorzej wypadają Kuchenne rewolucje czy np. Dzień dobry TVN, a już najgorzej to chyba wypada TTV, np. Gra o wszystko, gdzie jest dużo dynamicznych scen.


 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 63
  • 227
  • 0

Słaba jakość obrazu. Pikselizowanie i rozmazywanie na większości kanałów. Da się coś z tym zrobić?

@dskmarek Dziwnym trafem też mam Samsunga 120 Hz. Może tu jest problem. Próbowałem wyłączać upłynniacze ruchu w tv ale to nie pomaga.