Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dekoderem 4K Stream


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

Witam wszystkich!

 

Dość niedawno przedłużyłem umowę na usługę Orange Love. Po przedłużeniu zauważyłem, że jest możliwość wymiany dekodera na taki, który jest na androidzie. Skorzystałem z tej opcji i szczerze powiedziawszy żałuję. Podczas oglądania telewizji można było zwrócić uwagę na brak płynności - zwłaszcza podczas transmisji siatkówki, czy piłki nożnej, od czasu do czasu pojawiał się też błąd przy zmianie kanałów - wciskając plus cofało do poprzedniego kanału, w godzinach wieczornych potrafiło też - mówiąc kolokwialnie - wywalić aplikację Orange.

Pomyślałem, że winny jest dekoder, dlatego wymieniłem na drugi - ten tak, jak poprzedni jest po tzw. renowacji. Niestety problem z płynnością nadal występuje. Przedwczoraj również wyrzuciło komunikat o błędzie i konieczności przytrzymania przycisku włączania celem restartu.

 

Moje pytanie jest następujące: czy kupienie (nie wypożyczenie, bo 15 zł miesięcznie to wg. mnie przesada) wzmacniacza wifi może rozwiązać problem, czy najlepiej zrezygnować z tego dekodera? Przy IWU200 tylko raz pojawił się problem z przycinaniem obrazu. Wówczas zmiana pasma na 5Ghz rozwiązała problem. Dodam, że połączenie dekodera z routerem kablem w moim przypadku odpada. 

38 ODPOW. 38

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27Sądząc z opisu masz problem z wifi. I to konkretnie z połączeniem pomiędzy modemem a tymi konkretnie dekoderami. Warto zrobić analizę tej sieci, po rozdzieleniu sieci, po przestawieniu sprzętu bliżej siebie itp...

Warto przyjrzeć się też modemowi-miejscu ustawienia i działaniu (warto może restartować, lub -co za chwilę spotka się z krytyką- resetować do fabryki-byle nie bez potrzeby)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Na początek stań przy dekoderze z telefonem podłączonym do tej samej sieci WiFi i wykonaj testy prędkości.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@agat13  Jestem niemal pewny, że o to właśnie chodzi, jednak zastanawia mnie, czemu akurat ten dekoder ma problem, skoro z IWU200 po zmianie pasma przez 9 miesięcy nic się nie działo. 

 

@Samotnick Tak zrobiłem. Są wahania - raz ponad 70, innym razem ponad 50. Różowo nie jest w porównaniu do tego, co otrzymuję przy samym routerze. 

 

1697718671971.jpgScreenshot_2023-10-19-14-22-34-108_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-10-19-14-25-05-868_com.android.chrome.jpg

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Sprawdź w takim razie aplikacją na dekoderze. O ile uda się zainstalować. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rma.speedtesttv&hl=pl&gl=US

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.analiti.fastest.android&hl=pl&gl=US

Czy do tej sieci WiFi jest podłączonych wiele urządzeń które rywalizują o transfer? Czy masz w pobliżu inne sieci WIFi na tym samym kanale (lub na sąsiadujących kanałach)? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.far-proc.wifi.analyzer&hl=pl&gl=US

O ile nic Ci nie zabiera nagle transferu to 50Mbs jest aż nadto wystarczające.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick Wyszło zaskakująco dobrze. Z tej samej sieci oprócz dekodera korzystają jeszcze 2 telefony. Do tego jest jeszcze podłączony PC, z tym, że po kablu. 

 

Tak, czasami widzę sieć sąsiada na dekoderze lub telefonie. Niestety tej drugiej aplikacji nie udało mi się zainstalować. 

 

 

1697721848673.PNG1697721875827.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53541
  • 622

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27Same speedtesty to jedno, a jakość transmisji (np błędy i zaszumienie) to drugie.

Te prędkości są aż nadto dobre, jednak zważywszy, że IWU działał poprawnie (fakt, że odbiorniki wifi w obu dekoderach są różne).

Spróbuj wystawić dekoder bardziej na zasięg wifi z modemu na testy. Z drugiej strony możesz wypożyczyć SWB na miesiąc (kwota 15zł) i porobić testy jak to będzie wyglądało z kompatybilnym do modemu retransmiterem...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@agat13  Okej, tak będę musiał zrobić. Rozumiem, że na ten moment odrzucałbyś możliwość otrzymania przeze mnie jakiegoś wadliwego egzemplarza? Dziwnym byłoby zresztą, gdybym dwa razy z rzędu dostał jakiś wadliwy dekoder. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Łukasz27 Ten sąsiad to zza ściany czy ogrodzenia? Zobacz na telefonie jakie sieci masz w pobliżu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl&gl=US Jeżeli to jest gdzieś dalej to nie ma wpływu na Twoją sieć bezprzewodową. Wyniki masz bardzo dobre więc wypada sprawdzić czy po prostu ten typ tak ma. Podłącz go po kablu i obserwuj czy pracuje poprawnie.

PS. Pokaż zrzut z WiFi Analyzera to zobaczymy czy potrzebny jest Ci wzmacniacz. Na razie nic na to nie wskazuje.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z Dekoderem 4K Stream

@Samotnick Sąsiad jest dwa domy dalej. Tylko czasami pokazuje mi jego sieć. Nie mogę zainstalować tej apki, bo mam nowszego androida, ale jest tak, jak pisałem. 

 

Mam trochę dłuższy kabel, więc kilka dni temu pociągnąłem go przez środek domu i było dobrze. Z tym, że to było na styk - ten kabel jest za krótki, żeby przeprowadzić go w taki sposób, aby nie plątał się pod nogami. I szczerze wolałbym dłuższego kabla nie dokupywać. Jeśli już, skłonny byłbym do dołożenia i kupienia wzmacniacza, który nie oszukujmy się - byłby wygodniejszy.