Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość obrazu Orange IPTV

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 200
  • 640
  • 1

Jakość obrazu Orange IPTV

Witam

 

Zastanawiam się nad przesiadką z UPC/Play do Orange IPTV 

Biorę pod uwagę IWU 200. 

Jak ogólnie wygląda jakość obrazu na 55 calowym ekranie?

W przypadku kanałów sportowych jakość jest znośna 😉 ?

Porównywał ktoś jakość telewizji internetowej Play do telewizji IPTV Orange.

Z góry dziękuję za podpowiedzi 

 

____________

* Poprawiłem czytelność wpisu i doprecyzowałem etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Jakość obrazu Orange IPTV


@Lukimannapisał(-a)

Na pewno mógłbym nagrać każdy kanał w chmurze?

Czy nagrane programy można przewijać i jak długą są dostępne?

 


Nie ma żadnego nagrywania w chmurze. Ta usługa nazywa się multinagrywarka ale niczego nigdzie nie nagrywa. Po prostu dostęp do określonych pozycji programowych jest modyfikowany. Można je obejrzeć trochę później i to wszystko. Nie każdy kanał i nie każdy program jest objęty usługą multinagrywarki. Jeśli chodzi o ramy czasowe to wiele programów jest dostępnych do tygodnia po emisji bez żadnego nagrywania. Nagrania natomiast są dostępne do miesiąca po emisji. Jeśli chodzi o przewijanie tych pseudonagrań, to niektóre da się przewijać ale nie wszystkie. W ramach tej samej usługi ale niekoniecznie dla tych samych kanałów i programów jest też dostępne odtwarzanie od początku danej audycji.

W przypadku nagrań na dysku obowiązują normalne reguły, wszystko można nagrywać i odtwarzać dowolnie, z przewijaniem, ale tylko na tym samym sprzęcie. Na dysku można nagrywać tylko audycje emitowane, nie odtwarzane z multinagrywarki. Nie da się więc na przykład nagrać oglądanej audycji od początku w jej trakcie. Nagra się wtedy tylko fragment od momentu podjęcia decyzji.

Generalnie z jakości i niezawodności IPTV jestem zadowolony, przechodziłem z TV SAT od C+.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 367
  • 1

Jakość obrazu Orange IPTV

Najlepiej będzie jak udasz się do salonu gdzie mają możliwość pobawienia się dekoderem. Wtedy sam ocenisz jakość. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 263
  • 1104
  • 0

Jakość obrazu Orange IPTV

Jeśli nie chcesz iść do salonu żeby przetestować tv jak to przedmówca napisał to zawsze możesz na youtubie sprawdzić tam osoby wrzucają filmiki żeby pokazać m.in. jaka jest jakość obrazu np pod tym linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=wB0fIAPUUMI

Ja jakoś nie widzę problemów z jakością zwłaszcza na kanałach sportowych. Na jednym kanale a mianowicie na TVP HD jakość była gorsza jak  na zdjęciu tutaj pod tym linkiem

https://nasz.orange.pl/t5/Telewizja/Dlaczego-kana%C5%82y-TVP-s%C4%85-tak-s%C5%82abej-jako%C5%9Bci/m-...

ale u mnie wystarczyło docisnąć wtyczkę kabla hdmi i jakościowo jest dobrze. W moim przypadku mam ICU 100

Na stronie https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#dekodery masz tu opis dekoderów i wybierz taki jaki będzie dla ciebie odpowiedni.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Jakość obrazu Orange IPTV


@Lukimannapisał(-a)

...

IWU 200. 

Jak ogólnie wygląda jakość obrazu na 55 calowym ekranie?

...


Wygląda bardzo dobrze. Mam 55 calowy ekran i IP TV od Orange. Nie narzekam. Przedtem miałem na tym samym TV TV SAT od C+. Jakość podobna jeśli nie identyczna. Od UPC miałem okazję oglądać, ale na nieco mniejszym ekranie. Nie zauważyłem jakichś zdecydowanych różnic jakościowych w żadną stronę. IMHO dziś w pierwszym rzędzie decyduje jakość sygnału wyjściowego, nie kanał przesyłu.

 

Na NO jest osobny dział poświęcony TV, tam zapoznasz się z interesującymi Cię ocenami. Poza okazjonalnymi przypadkami dotyczącymi pojedynczych kanałów, jakość techniczna IP TV jest identyczna jak w innych metodach przesyłu tego sygnału. Ograniczeniem może być łącze: jeśli nie jest to światłowód, to będzie problem. Przy światłowodzie nie ma problemu żadnego. Transmisja TV nawet nie wlicza się do wykupionego pasma i intensywne używanie internetu nie interferuje z odbiorem sygnału IP TV (naturalnie przy poprawnej konfiguracji sieci).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 200
  • 640
  • 1

Jakość obrazu Orange IPTV

Jeśli chodzi o pakiet C+ z C+4K ile to kosztuje? To tylko usługa Online?

Biorąc ten pakiet Mistrzowska Piłka jest za free?

Ogólnie za pakiet internetowy przynajmniej 600 mb/ s, telewizję w tym C+, HBO Max, Eleven 4K I Polsat Premium i abonament komórkowy można zamknąć się w kwocie ok 230 zł?

IPTV ma być wygaszany na rzecz streamingu?

Bardziej mi zależy na IWU 200.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jakość obrazu Orange IPTV


@Lukimannapisał(-a)

IPTV ma być wygaszany na rzecz streamingu?


Raczej od technologii satelitarnej Orange odchodzi na rzecz IPTV właśnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 264
  • 1662
  • 0

Jakość obrazu Orange IPTV

Nie wiadomo co kolega miał na myśli pisząc o "streamingu" 😉

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 200
  • 640
  • 1

Jakość obrazu Orange IPTV

Stream- czyli dekoder z Android.

Czyli usługa telewizji podobnie  co oferuje np Play, Polsat Box z ich boxem.

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jakość obrazu Orange IPTV

@Lukiman wiemy o co chodzi, ale IPTV Orange nie ma być w żadnym wypadku wygaszane.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Jakość obrazu Orange IPTV

@Lukiman 

O aktualną ofertę dla siebie pytaj u operatora.

Każda umowa z TV wymaga jakiejś technologii dostarczania sygnału, ale ostatecznie obowiązuje to co masz w umowie. Takie pojęcia jak online, streaming czy podobne, nie występują w umowach. IP TV wymaga łącza kablowego, najlepiej FTTH. Każda umowa z TV obejmuje odpłatny wynajem odpowiedniego dekodera. W kwestii planów wygaszania czegokolwiek, operator się planami z nami nie dzieli.