Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

A w jaki sposób zmienić region na dekoderze 4k stream, bo za szybko klikałem i mam Białystok od dłuższego czasu i nie widzę możliwości zmiany według tej instrukcji podanej wcześniej dla innych dekoderow.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Telewizja regionalna – nowy artykuł w Bazie Wiedzy o możliwości zmiany regionu – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22189
  • 182

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

@WOHe 

Na DV8555 jest do tego osobna opcja w ustawieniach aplikacji Orange TV. Poszukaj w menu, znajdziesz bez problemu.

 

PS. Tu jest:

j131_0-1683726094218.png

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17817
  • 186

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

wydaje się, że w tym poście jest odpowiedź na Twoje pytanie @WOHe  - jego autor twierdzi, że użycie żółtego przycisku na dekoderze pozwoli zmienić ten kanał.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

No właśnie na żaden kolorowy guzik na pilocie dekoder nie reaguje 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17817
  • 186

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

No to w takim razie zrobiłbym reset dekodera: 

  1. Na pilocie wciśnij kolejno przyciski: D (niebieski) C (żółty) D (niebieski) , które znajdują się w dolnej części pilota.
  2. Pojawi się ekran, na którym za pomocą kursorów góra-dół możesz edytować ustawienia.
  3. Wybierz opcję "Zresetować" i wciśnij "OK".
  4. Dekoder uruchomi się ponownie z ustawieniami fabrycznymi.

Co powinno pozwolić na "nowe" własne ustawienie tego, co użytkownik może ustawić.

 

Update... czytając pkt 2 - może tam jest też obszar ustawień telewizji regionalnej... 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

Ta kombinacja na pewno działała mi na starym dekoderze wd80, ale na tym nie reaguje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17817
  • 186

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

OK, wiesz, nie mam tego dekodera, więc zgaduję... a poza tym, nawet gdybym miał, to nie miałbym dostępu teraz. Według instrukcji tego dekodera z tyłu jest "przycisk" resetu - spinaczem albo czymś w tym stylu... 😉  instrukcja jest tu https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-4k-stream#scrollNav-5


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

Aż tak na tej regionalnej mi nie zależy 😁. Myślalem że jest jakiś prostszy sposób na zmianę błędnie wybranego miasta.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9946
  • 85

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

Cześć @WOHe 

znalazłem taki link na stronie Orange o tematyce Instrukcja - wybór i zmiana kanału regionalnego TVP https://www.orange.pl/omnibook/instrukcja-wybor-i-zmiana-kanalu-regionalnego-tvp?_ga=2.9617461.12471...  W tym linku znalazłem coś takiego:

Serwis dostępny jest tylko w technologii IPTV (telewizja kablowa) na dekoderach:

  • IWU200
  • ICU100
  • WHD80
  • UHD88 / UHD 86.

Dekodera 4K Stream nie widze to pomoże ta funkcja na nim nie działa.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 69
  • 0

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream

Ta instrukcję widziałem bo była w tym temacie w którym zacząłem pisać, ale tak jak wcześniej wspomniałem te kolorowe przyciski na pilocie nie reagują, tzn dekoder na nie nie reaguje jak to opisuje instrukcja.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17817
  • 186

Jak zmienić kanał tv regionalnej na dekoderze 4K stream


@WOHenapisał(-a)

Ta instrukcję widziałem bo była w tym temacie w którym zacząłem pisać, ale tak jak wcześniej wspomniałem te kolorowe przyciski na pilocie nie reagują, tzn dekoder na nie nie reaguje jak to opisuje instrukcja.


Nie to, żebym Cię namawiał @WOHe. Ale jeżeli mogłeś ustalić który kanał regionalnej TV chcesz mieć, to wydaje mi się, że powinna być też możliwa zmiana wyboru. Osobiście, gdybym miał taki dekoder, zrobiłbym mu reset do ustawień fabrycznych i wtedy okazałoby się, czy umożliwia on taki wybór, czy nie.