Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak niektórych kanałów

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Brak niektórych kanałów

Dzień dobry. Od co najmniej czterech godzin nie działają u mnie niektóre programy z pakietu i wszystkie Canal+ co kilka minut pojawia się obraz i zanika i jest wtedy tylko czarna plansza. Były próby odłączania i załączania dekodera od prądu i nic. Umowę mam do końca listopada ostatnio nic nie było zmieniane. Czy to problem z urządzeniem czy może być przez internet?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5531
  • 22416
  • 185

Brak niektórych kanałów

@spiritwolf 

Jeśli poza tym internet działa normalnie (speedtest OK?), to prawdopodobnie dekoder jest uszkodzony lub coś jest nie do końca OK z usługą TV. Tak czy owak trzeba to zgłosić, sam nic nie zrobisz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54225
  • 637

Brak niektórych kanałów

@spiritwolf  czarne ekrany to zanik transmisji kanału. Może być spowodowany awarią, lyub np problemami z wifi pomiędzy modemem a dekoderem. 

Zrestartuj oba urządzenia i włącz najpierw modem, a po podniesieniu netu, dekoder. Podłącz po kablu oba urządzenia

 Sprawdź w menu modemu stan usługi i wykonaj test łączności na kanale 998 dekodera

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5531
  • 22416
  • 185

Brak niektórych kanałów

@spiritwolf 

Jaka umowa? VDSL czy FTTH?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10052
  • 86

Brak niektórych kanałów

Cześć @spiritwolf 

@spiritwolfjaki masz dekoder i czy ekranie telewizora oprócz czarnej planszy pojawia się jakiś komunikat? Sprawdzałeś na kanale 998 diagnostykę swojej usługi? Diagnostykę usług możesz wykonać też na swoim koncie Mój Orange poprzez stronę www  https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj lub poprzez aplikację Mój Orange (jak wykonać taką diagnostykę masz w tym linku https://nasz.orange.pl/t5/Konto-M%C3%B3j-Orange/Wi%C4%99ksze-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-diagnostyki-w-apli... ) Czy to jest usługa satelitarna czy kablowa? Sprawdzałeś na modemie Funbox czy diody świecą się ciągiem?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Brak niektórych kanałów

Internet światłowodowy i dekoder to 4k Stream na androidzie. Resetowane już było wszystko, 95% czasu jak nie ma kanałów to jest jedynie czarna plansza. Na kanale diagnostycznym wszystkie testy przechodzą dobrze (zielony ptaszek) prócz wifi (pominięty) z uwagi na podpięcie przewodowe.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10052
  • 86

Brak niektórych kanałów

@spiritwolfa jest dzwięk na kanale który ma czarną plansze. Bo tutaj na forum widzę że był podobny problem w tym linku Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-4K-Stream-brak-obrazu-czarny-ekran/td-p/337304

Zerknij do niego może coś Ci pomoże ten link

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Brak niektórych kanałów

@Pablo5 dźwięku brak


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Brak niektórych kanałów

@Pablo5 Temat podobny z tą różnicą, że u mnie nie działa po zresetowaniu i co jakiś czas na kilka sekund kanał jest i znika bez dźwięku i bez obrazu, tylko czarna plansza. Podkreślam, że nie na wszystkich programach, głównie na Canal+ i sportowych.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2423
  • 10052
  • 86

Brak niektórych kanałów

@spiritwolfpróbowałeś zresetować aplikacje Orange TV. Tutaj w tym linku masz jak to zrobić  Dekoder 4K Stream - resetowanie aplikacji Orange TV https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Telewizja/Dekoder-4K-Stream-resetowanie-aplikacji-Orange-TV/ta...

Może to pomoże rozwiązać Twój problem

Pozdrawiam 🙂

 

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 577
  • 1899
  • 2

Brak niektórych kanałów

Z tego co czytałem była jakaś awaria z sygnałem na niektórych transponderach satelity Eutelsat Hot bird 13E 

 

Pozdrawiam 🙂