Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

Cześć mój pierwszy post i od razu problem ale nie wiem już jak to naprawić. Mam dekoder telewizyjny razem z internetem mobilnym w strefie. jakiś tydzień temu przestała działać telewizja i pojawia się za każdym razem błąd s04. Pisałem na czacie w tej sprawie i już 2 razy zmieniali mi na nowo strefę, nie wiem w sumie po co bo jak sprawdzam na stronie to jest dobrze ustawiona na mój adres i gigabajty też schodzą dobrze z tej puli w strefie a nie spoza. Zgaduje że powiązane jest z przedłużeniem umowy które zrobiłem niedawno pytanie tylko teraz jak to odkręcić żeby znowu działało bo w sprzęcie i ustawieniach u mnie nic się nie zmieniło.

 

________________
* Doprecyzowałem nazwę tematu – moderator Michał

18 ODPOW. 18

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

Problem z telewizją

@oolooJaki to dekoder? Sprawdź na modemie od netu czy masz IPv4 czy IPv6...i jak są urządzenia podłączone (kabel czy wifi) oraz jaki masz modem do netu?

Co mówią na infolinii?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Problem z telewizją

Dekoder to whd80 a modem Huawei. Podłączone mam na kablu.  W routerze nic nie zmieniałem i nie wiem jak to sprawdzić. Na czacie piszą że ustawia strefę i do 20 minut będzie działać, ale nie działa 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

Problem z telewizją

@ooloo Zweryfikuj samą strefę podając współrzędne z google maps. Adres czasami zawodzi...

Sprawdź czy dekoder dostaje sygnał z anteny i czy pobiera IP z modemu. Info znajdziesz w menu dekodera.

https://www.orange.pl/omnibook/dekoder-sagemcom-whd-80#dla-klienta#brak#co-to-jest-dekoder-sagemcom-... w punkcie 2 jest instrukcja jak zainstalować WHD z internetem mobilnym


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

Chodzi ci o to menu gdzie się wchodzi przez dcd? To tam jest IP i wygląda że jest połączony. Drugi doradca już mi to mówił że ustawi strefę inaczej i podawałem mu te numery z Googla określające mój adres według tego jak mi to opisał. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

@oolooInternet działa? jeśli tak, to dekoder go potrzebuje tylko dla paska info i menu o programie. Reszta odbierana jest z satelity i to ten sygnał powinieneś zweryfikować. Te guziki naciskasz na pilocie dekodera i wchodzisz w menu dekodera


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

Internet działa. Sygnał z anteny jest, podłączyłem też dekoder Polsatu z drugiego pokoju i on też działa na tym kablu. Obaj doradcy pisali mi że problem napewno jest ze strefą, czy ona może zależeć od ustawienia anteny?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13130
  • 53953
  • 634

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

@oolooWedług mnie strefa nie powinna mieć wpływu na odbiór SAT-ki, jeśli jest ustawiona prawidłowo (ma przecież 500m tolerancji). Kiedykolwiek działała, czy to uruchomienie?

Jak się zachowuje dekoder? Prócz błędu co mówi?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 18
  • 0

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

Już kilka lat mam tą usługę, pamiętam że na początku miałem jakieś problemy ale udalo się to szybko naprawić. Ale jakoś teraz nie pamieam co się działo 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Błąd S04 - telewizja satelitarna po LTE

@ooloo 

Masz umowę. W umowie są zapisy gwarantujące działanie usługi. Nie działa: reklamuj. Cóż, chyba do skutku? Tak nawiasem, to czy jest jakiś zysk z tego że bierzesz sygnał satelitarny od dostawcy internetu zamiast bezpośrednio od dostawcy TV SAT?