Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

  • Dzien dobry

Jaki najlepszy telefon dwusluchawkowy będzie obsługiwał telefonię VOIP w orange ? Zależy mi żeby był dwusluchawkowy żeby nie ciągnąć kabla z parteru gdzie będzie stał cały sprzęt,  na dół gdzie będzie druga słuchawka

Z góry dziekuje

Pozdrawiam

Robert

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22148
  • 181

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

@Robert_Lublin 

Rozdzielanie kabli telefonicznych z gniazdka FB jest może i wykonalne, ale raczej bym tego nie polecał.

Podtrzymuję sugestię z pierwszego postu. W warunkach domowych nie szedłbym w dedykowane, niezależne bramki VoIP ("Gigaset"), tylko pozostał przy analogowym telefonie podłączonym do FB. Dodatkowe słuchawki na innych piętrach można zrobić ze smartfonów.

Tutaj opisałem jak:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262709#M30...

 

Analogowy telefon też oczywiście może mieć kilka słuchawek bezprzewodowych, tak jak napisałem u mnie w ten sposób działa Swissvoice, podobny jak na tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/telefon-bezprzewodowy-swissvoice-epure-2-20407221-11753710465

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22148
  • 181

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

@Robert_Lublin 

Chodzi ci o zwykły analogowy telefon podpięty do FB przez gniazdko telefoniczne czy o telefon "internetowy", z własną bramką VoIP?

W pierwszym przypadku mogę napisać że mam tak podłaczone pięć słuchawek Swissvoice ePure (już antyczny sprzęt, ale działa niezawodnie), w drugim najlepiej chyba skonfigurować to na smartfonach.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

Chodzi mi o telefon VOIPowy ale żeby zapewnić możliwość odbierania / wykonywania połączeń i na parterze i na piętrze. 

Mamy brać pakiet  love  i telefon stacjonarny jest potrzebny że względu na słaby zasięg telefonie komórkowej. Światłowód ma mieć 300mb


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

Zastanawiam się czy telefon pokroju  Gigaset a170 duo będzie się nadawał 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

Moze doprecyzuję

Chodzi o pakiet love

-światłowód 300mb

- komórka

-tv przez światłowód 

-telefon stacjonarny przez voip.

 

Chodzi o to by ten telefon stacjonarny podłączony do fun boxa można było odbierać również na innym piętrze korzystając z aparatu dwusluchawkowego.

Bo rozumiem alternatywą byłoby rozdzielenie i poprowadzenie dwóch kabli np. do dwóch aparatów, ale to chyba bez sensu ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi  

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22148
  • 181

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

@Robert_Lublin 

Rozdzielanie kabli telefonicznych z gniazdka FB jest może i wykonalne, ale raczej bym tego nie polecał.

Podtrzymuję sugestię z pierwszego postu. W warunkach domowych nie szedłbym w dedykowane, niezależne bramki VoIP ("Gigaset"), tylko pozostał przy analogowym telefonie podłączonym do FB. Dodatkowe słuchawki na innych piętrach można zrobić ze smartfonów.

Tutaj opisałem jak:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-VoIP-przez-klienta-SIP-na-androidzie/m-p/262709#M30...

 

Analogowy telefon też oczywiście może mieć kilka słuchawek bezprzewodowych, tak jak napisałem u mnie w ten sposób działa Swissvoice, podobny jak na tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/telefon-bezprzewodowy-swissvoice-epure-2-20407221-11753710465

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

Dziękuję bardzo za podpowiedzi.

Problem polega na tym, że osoby zamieszkujące na codzień dom nie obsługują smartfonow więc rozwiązanie powinno być jak najprostrze

Czyli taki analogowy gigaset się w ogóle nie nadaje ?

Myślałem że jednak że słuchawek będzie podłączona do fun boxa, a druga na innym piętrze i to wystarczy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22148
  • 181

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

@Robert_Lublin 

Pewnie tak też można, posiłkując się ustawieniami na androida które podlinkowałem powinno się dać skonfigurować dodatkowe bramki VoIP. To rozwiązanie ma taką przewagę nad podłączaniem kilku słuchawek analogowych, że każdy VoIP może prowadzić niezależne rozmowy. Do trzech rozmów na jednym numerze można prowadzić jednocześnie. Sprawdzone, nie zmyślam.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 13
  • 0

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

 

Dla rodziców pójdę tylko w ten dwusłuchawkowy, analogowy gigaset  , ale jak będziemy ich odwiedzać to pewnie pójdę w konfigurację swojego smartfona. Instrukcja super  

Dziękuję za pomoc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13008
  • 53446
  • 621

Telefon dwusłuchawkowy do VOIP

@Robert_Lublin  zastanów się nad zestawem DECT Panasonica . Menu bardziej czytelne i guzikologia też. Zaletą jest sygnał w słuchawce  po naciśnięciu zielonego guzika, co nie zawsze jest w gigasecie 

To wygodniejsze dla starszych osób 

Ja używam od lat i działa.. jedynie akumulatorki wymianiam...