Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

Dziś uruchamiałem smartfon Samsunga i zauważyłem, że jest opcja wybrania nie tylko języka polskiego, ale również gwarę.

IMG_20220123_223850_967.jpg

Czy wprowadzenie lokalnego języka usprawni korzystanie ze smartfona dla osób używającej gwary, czy to tylko bajer od Samsunga, a może to jest podtrzymanie lokalnego języka?

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

@ketrasaArtur  nie wiem jak w innych markach telefonów, ale w Samsungu to jest od dość dawna, oprócz gwary śląskiej jest jeszcze mazurska, kurpiowska, kaszubska (Klawiatura Samsung => Języki i typy).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

@slav72 sprawdzałem jeszcze na dwóch innych modelach niż Samsung, ale nie ma gwar oprócz Samsunga. Śląską jeszcze jako tako da się zrozumieć, ale kaszubskiej już nie ma szans. Pozostałych nie słyszałem, w sensie wymowy. Ciekawe, czy będzie więcej wprowadzanych gwar?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

@ketrasaArtur  mnie oprócz kaszubskiej (moje rodzinne strony 😁) która już jest, interesowałaby jeszcze kujawska (może wprowadzą 🤔).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

Spotkałem osobę ze Śląska która miała ustawiony slonsko godko i sobie z tym radziła. Z innymi rozmawiała po polsku.

To fajny bajer dzięki któremu samsung może zyskać, bądź utrzymać, swoich klientów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Samsung wprowadza na smartfonach gwarę

@ketrasaArtur , starsze modele tego nie mają. Sugestie Samsunga na sztywno tylko z podstawowym polskim.