Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

W tym trybie mogę dzwonić z Xperii jak i na Xperię. Problem jest tylko gdy jest włączone LTE. Jeśli połączymy to z wyłączaniem sieci 3G przez Orange to efekt jest taki, że wychodząc poza domowe Wi-Fi, w telefonie zostaje internet w prędkości edge.😭


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Oczywiście że czytałem tyle że tam jest problem z niedziałającym LTE, tzn. że na włączonym LTE nie działa internet. U mnie internet LTE działa i połączenia wychodzące na włączonym LTE działają - na czas połączenia głosowego transmisja danych przełącza się sama na egde i po zakończeniu połączenia głosowego, gdy jeszcze przez chwilę jest widoczny znacznik edge, mogę się na Xperię dodzwonić, ale jak tylko znacznik edge zmieni się na LTE to połączenia na Xperię już nie uda się wykonać, tak jakby telefon nie otrzymywał wywołania od operatora i nie przełączał się na edge. Albo co gorsza otrzymuje to wywołanie ale nie przełącza się. Zmieniałem też ustawienia APN tak jak podano w tym wątku ale nic to u mnie nie zmieniło. Jedyne co pomaga to wyłączenie LTE.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5507
  • 22314
  • 184

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-B 

Zabawy z ustawieniami sieci w telefonie to tylko obejście problemu (i jak widać średnio skuteczne). Na Twoim miejscu starałbym się raczej problem rozwiązać: to całe VoLTE powinno na tym telefonie działać. Sprawdź czy spełniasz wszystkie niezbędne warunki (są na podlinkowanej wcześniej stronie) i uderzaj do operatora, niech poprawi działanie usługi. Jeśli to się nie uda to pozostaje zmiana telefonu albo zmiana operatora. Oczywiście po uprzednim upewnieniu się że inny operator to wspiera.

 

PS. Jest jeszcze jedna opcja. Widzę, że ten model ma bardzo ładne wsparcie dla alternatywnych wersji oprogramowania. Producent zakończył wsparcie na androidzie 9 (IIRC), podczas gdy widzę że są nawet całkiem aktualne "13" dostępne na ten model. Może z alternatywnym oprogramowaniem problem uda się rozwiązać (albo chociaż skuteczniej obejść)?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-B  spytam, czy Twoja Xperia jest z oficjalnej dystrybucji Orange?, gdyż jeśli nie to może nie wspierać VoLTE w tej sieci i w efekcie generować problemy takie jak u Ciebie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Podejrzewam że nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji. W ustawieniach telefonu nie mam opcji włączania czy wyłączania VOLTE. A w menu wywoływanym wspomnianym wcześniej kodem "*#*#..." opcja włączenia VOLTE jest nieaktywna jak na załączonym zdjęciu. Tylko czy jeśli VOLTE jest wyłączona to ma prawo generować błędy, czy ta funkcja powinna być ignorowana jako właśnie wyłączona?

 

IMG_20230505_200544.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

A mógłbyś podrzucić jakiś link do wspomnianej "13". Może warto byłoby spróbować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5507
  • 22314
  • 184

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE


@Baronek-Bnapisał(-a)

A mógłbyś podrzucić jakiś link do wspomnianej "13". Może warto byłoby spróbować.


Jest kilka na forum XDA.

https://forum.xda-developers.com/c/sony-xperia-xz1.6919/

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Dzięki, poczytam.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Ciąg dalszy nastąpił. Wgrałem nowy soft z Plusa bo nie było z Orange, włożyłem dla testu kartę SIM T-Mobile i okazało się, na takiej kombinacji LTE może działać poprawnie. Czyli działa sobie internet LTE z T-Mobile i połączenia głosowe w obie strony, bez zbędnej zwłoki. Po prostu w ciągu zaledwie dwóch sekund od naciśnięcia przycisku "połącz", telefon przełącza się z LTE na edge i wykonuje połączenie. Tak samo dzwoniąc na Xperię, kilka sekund pi naciśnięciu przycisku połącz na innym telefonie, Xperia przełącza się z LTE na edge i przyjmuje połączenie głosowe. Natomiast ma dwóch kartach SIM Orange jest ten sam objaw, że połączenie wychodzące musi się roooozpęęędziiiiić i po dobrych 5-8 sekundach telefon dopiero przełącza się z LTE na edge żeby wykonać połączenie wychodzące. Co się zaś tyczy połączeń przychodzących, to tak jak poprzednio, gdy Xperia jest w trybie LTE, nie ma szansy na dodzwonienie się do niej, a po przełączeniu ręcznym na coś innego niż LTE połączenia przychodzące działają bez problemu. Wniosek - problem z kartami SIM Orange lub z konfiguracją internetu na tych kartach.

Gdzie to zgłosić zatem??