Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

A ja mam inny problem z XPERIĄ XZ1. Gdy telefon jest przełączony na LTE to nie można się do niego dodzwonić. Połączenia wychodzące są realizowane ale długo trzeba czekać na rozpoczęcie łączenia. Jeśli jednak przełączymy telefon na transmisję w prędkości WCDMA lub EDGE to połączenia działają bez problemu. Kojarzycie co może być przyczyną?

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Roaming danych – moderator Michał

21 ODPOW. 21

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-B  dzieje się tak jak Volte nie działa ci w Orange, ustawiając 2G czy 3G nie będzie tego problemu, choć za niedługo 3G w Orange wyłączą, więc pozostanie 2G/ 4G/ 5G tylko.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22182
  • 181

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-B 

No nie działa Ci VoLTE. W sumie powinno, jeśli telefon masz brandowany. Jeśli nie, to na tym modelu nie ma gwarancji że będzie działać. Zawsze możesz to zgłosić jako reklamację, może Ci włączą.

 

Więcej na ten temat znajdziesz na tej stronie (łącznie z listą wspieranych modeli):

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2838
  • 7130
  • 186

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Ustaw tak i będzie działać:

Screenshot_20230505-182610.png

Przy połączeniach będzie zrzucać do WCDMA (3G) lub GSM (2G), gdyż Orange, jak pisano powyżej, nie uruchomiło VoLTE na większości modeli XZ. Sam używam XZ2 Compact i na razie nie narzekam, jednak po wyłączeniu 3G pewnie zacznę...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-Bsprawdzałeś  kodem Android *#*#4636#*#*  informacje o telefonie? Tam masz ustawienia sieci. Powinno być  tak jak pisze @Katani1 LTE/WCDMA/GSM 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Sprawdziłem ustawienia z użyciem podanego kodu i widzę że na liście dostępnych trybów nie mam pozycji LTE/WCDMA/GSM. Jest cała długa lista (w załączeniu zdjęcia listy)

IMG_20230505_200628.jpgIMG_20230505_200508.jpgIMG_20230505_200619.jpg

IMG_20230505_200651.jpgIMG_20230505_200657.jpg

 


________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

Ustawiłem ten tryb i objaw jest taki że przy wykonywaniu połączenia z Xperii XZ1 na inny telefon jest długa cisza (cały czas widoczny znacznik LTE) dopiero po kilku długich sekundach znika znacznik LTE i jest wykonywane połączenie. Gorzej że nie działa to w przypadku połączeń przychodzących. Powiem więcej, chwilę po wykonaniu połączenia z XZ1 na inny telefon, gdy na XZ1 jeszcze nie wrócił znacznik LTE, wykonałem szybko połączenie zwrotne na Xperię XZ1 i doszło ono do skutku. Ale chwilę po jego zakończeniu, gdy znacznik LTE powrócił, połączenia do Xperii XZ1 nie udało się wykonać.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-Bspróbuj ustawić na LTE/WCDMA i sprawdź jak będą wykonywane połączenia 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 39
  • 0

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

W tym trybie nie udaje się wykonać żadnego połączenia. Zarówno z Xperii jak i na Xperię.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9939
  • 85

Problem z połączeniami głosowymi gdy XPERIA XZ1 połączona jest na LTE

@Baronek-Bwejdz w ustawienia telefonu i wybierz sieci zwykłe i bezprzewodowe i następnie wybierz sieć komórkową i później preferowane typy sieci. Spośród wymienionych typów sieci wybierz opcje automatyczne 3G/2G lub tylko 3G i sprawdź czy się poprawią się połączenia głosowe.

Pozdrawiam 🙂