Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Hej hej,
nadejszła... nadejszła... noo ok - kupiłem sobie po 7 latach nowy telefon i wybór padł na Pixela 7 Pro.
Jeszcze nie uruchomiony ponieważ mam drobną rozterkę - czy eSim powinien być od "głównego" operatora, a fizyczny sim od "dodatkowego", czy odwrotnie?
I drugie pytanie - Pixel 7 Pro pozwala na używanie 2 eSIM - czy jeśli w telefonie będzie już aktywny eSIM innego operatora Orange będzie to obsługiwało jak bym chciał zainstalować jako drugi eSIM od Orange?

Wszelkie podpowiedzi mile widziane!

13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9936
  • 85

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Cześć @Morciak 

Przesyłam Ci linka o tematyce Używanie 2 kart SIM na telefonie Google Pixel https://support.google.com/pixelphone/answer/9449293?hl=pl#zippy=%2Cdodawanie-karty-esim-jako-drugie...  W tym linku też pisze o telefonach Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Jest taka informacja  jeśli Twój operator na to zezwala, możesz korzystać z 2 profili eSim jednocześnie.

Więcej informacji w powyższym linku.

Zerknij do niego

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

@Morciak na tyle co miałem do czynienia z telefonem obslugującym eSIM, to mogłem wgrać kilka kart eSIM, ale aktywną moglem mieć tylko jedną. Nie udało mi się uruchomić dwóch jednocześnie.

Zawsze glówna była karta eSIM, dodatkową była standardowa karta SIM.

Być może da się inaczej, ale niestety nie mogłem przeprowadzić testów na innym telefonie, niż najtańszy myPhone eSIM NOW. Telefony z eSIM-em są jeszcze za drogie na moją kieszeń.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Stąd właśnie drugie pytanie - Orange pozwala czy nie do końca 😉
Chyba rozpoznam ogniem 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22174
  • 181

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

@Morciak 

Weź to na klatę! Wierzymy w Ciebie!


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Przenoszenie danych na Pixela miało być miłe i łatwe ale... no nic. W końcu wszystko chyba (z applikacji) działa.
Główną kartę (inny operator) zostawiłem fizyczną (jak będzie wszystko ok zmienię na eSIM, ale jak by co to fizyczną można przenieść do starego/innego telefonu a eSIM ... ) - tu mam VoLTE. 5G - brak.
eSim Orange jest jako druga karta. LTE działa. Nie jestem w stanie sprawdzić VoLTE ponieważ albo nie wiem jak (ikonki nic nie mówią - pokazuje się tylko siła sygnału, NetMonster pokazuje nadajniki LTE) albo w Orange VoLTE póki co nie działa na Pixelach. 5G też nie. Tą kartę ustawiłem jako główną do danych 😉

Pixel pozwala przy takiej konfiguracji na dodanie jeszcze jednej e-SIM ale póki co to nie będę kombinował, ale wydaje się, że powinno działać. Jakoś.

W porównaniu do Samsunga to - brak personalizacji wyboru sieci (jeden dzwonek do obu albo znowu - nie wiem jak ustawić...), walczę ciągle z próbą personalizacji powiadomień...

Liczę oczywiście na to, o czym mówili przedstawiciele działu IT podczas Zlotu - że polscy operatorzy "uwolnią" tabele telefonów i każdy obsługujący VoLTE i 5G będzie działał.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

A działa na pixelu VoWiFi? Fajny telefon ale nie wiem czy to na nim zadziała.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 1470
  • 13

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Nie sprawdzałem - nigdy z tego nie korzystałem, poza testami, gdy lata temu weszła taka możliwość, więc nawet o tym nie myślałem ale nie widzę jak by to można włączyć. Jak podpowiesz to sprawdzę.

Telefon w wersji US więc teoretycznie "future proof" ponieważ ma pasma "true 5G" czyli 26 i 28 GHz POD WARUNKIEM, że w końcu w PL zacznie on działać. Póki co - LTE działa na pierwszej karcie, 4G na karcie Orange (nie wiem skąd te różne oznaczenia - operator ?), będzie niewesoło, gdy będą wyłączane sieci 3G ponieważ podczas rozmowy zmienia mi się oznaczenie z LTE na H+.
Na prędkość sieci w LTE/4G nie narzekam. Zdjęcia - ok, pojemność pamięci - nie do wypełnienia chyba (512 GB), ekran ok.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52862
  • 714

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

@Morciak może do wyłączenia 3G ten telefon zostanie dodany do obsługi VoLTE. Coraz bardziej są popularne.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Pixel 7 Pro - którą kartę ustawić jako główną...

Ja nie podpowiem gdzie można odpalić VoWiFi ale myślałem ze masz to w standardzie odpalone.