Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 1

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

Witam,
czy Orange planuje wsparcie WiFi Calling dla Oneplus 12 i Oneplus 12R?

 

 

 

___________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 1

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

Jakby ktoś się dalej tym interesował - odebrałem dziś Oneplus 12 i od razu po włożeniu karty SIM wyskoczyła opcja Wi-fi Calling która działa 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

Oneplus 12 Oneplus 12R

Cześć @Mameja85 

jest to forum samopomocowe. Tego raczej tutaj na forum nikt nie wie czy Orange planuje wsparcie dla smartfonów dla Oneplus 12 i Oneplus 12R. Wiem że to nie będzie odpowiedz na Twoje pytanie ale możesz dodać taki pomysł pod głosowanie tutaj na forum w dziale pomysły o dodanie wsparcie dla tego modelu https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly  

W tym linku https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte# w pkt 3 w podpunkcie Telefon, który posiada funkcję VoLTE w sieci Orange znajduje się aktualizowana co jakiś czas lista telefonów Lista telefonów wspierających funkcje VoLTE, WIFI Calling i innych funkcji . Co jakiś czas zaglądaj do tej listy

Może uda się dodać wsparcie dla tego modelu

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

@Mameja85Sprawa dopuszczania do obsługi WifiCalling na konkretnych modelach i u konkretnych producentów jest wewnętrzną sprawą operatora i zależy również od umów z tymi producentami. Urządzenia takie muszą być w dystrybucji Orange lub mieć takie szerokie zainteresowanie, aby modele z rynku "warte" były wysiłku takiego certyfikatu. To dość specyficzna część dostępu do usług i zapewne związana z opłacalnością i kosztami badań nad takim certyfikatem.

Nic się nie dzieje za darmo, a więc i niektórych modeli smartfonów nie ujrzymy na liście obsługujących tą opcję połączeń. Według mnie w aspekcie wyłączeń 3G większość modeli działającej w danej sieci (myślę, że jest jakiś wgąd-baza danych tego typu) certyfikowanie większej ilości sprzętu jest również w interesie operatora


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 1

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

Super, dziękuję za wyjaśnienie. Ale tak z Panów doświadczenia - czy jeśli na dziś sieć X (nie będę robił reklamy) ma info, że będzie Wifi Calling dla Oneplusa 12 (i 12R), a w naszej sieci Orange takiego info nie ma, to procentowo jakie są szanse, że jeszcze się pojawi - 50% czy już mniej? 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

@Mameja85  jeśli smartfon jest w dystrybucji Orange, to się doczeka i tej opcji. Sporo zależy od zainteresowania rynku i umów z dystrybutorem.

Ja jednak wciąż wierzę, że zmiany w częstotliwościach wymuszą coraz powszechniejsze certyfikacje i tych średnich modeli 

Z tego co wiem, to lista smartfonów z Wifi Calling na stronie Orange jest aktualna ( oczywiście nikt jej co dwa dni nie aktualizuje) co zaś tyczy przyszłości, zobaczymy 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 1

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

Jakby ktoś się dalej tym interesował - odebrałem dziś Oneplus 12 i od razu po włożeniu karty SIM wyskoczyła opcja Wi-fi Calling która działa 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

@Mameja85to super, że Wi-Fi Calling działa na Oneplus 12 👍

Pozdrawiam 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Oneplus 12 oraz Oneplus 12R - czy dostaną Wi-Fi Calling w Orange?

Serio działa? Na moim OnePlusie 12 jest opcja WiFi Calling, z tym, że chyba nie działa na karcie Orange. Na drugiej karcie w tym telefonie (z Plusa) w sekcji wifi calling mam do wyboru jeszcze preferencje usługi (czy preferuję wifi calling czy połączenie komórkowe). W przypadku karty Orange nie widzę takiej opcji. Dodatkowo VoLTE też nie działa, co potwierdza SMS z 80233 informujący o tym, że telefon nie jest rekomendowany przez Orange.

Istnieje jakaś szansa na zmianę tego stanu rzeczy?