Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Telefon posiada wszystkie najnowsze technologie z 2021 ale niestety 5G z Orange w nim nie działa. Kiedy i czy w ogóle będzie można skorzystać z tej technologi na tym urządzeniu? poczekam jeszcze chwile i spadam do konkurencji.

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu, oraz edytowana treść zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11 

Źle trafiłeś z pytaniem. Tu zaglądają praktycznie tylko inni klienci lub potencjalni klienci, tacy jak Ty, więc zwyczajnie nie znają odpowiedzi na tak postawione pytanie. Co więcej, grożenie że przejdziesz do konkurencji jest całkowicie bezprzedmiotowe, jeśli masz lepszą ofertę to oczywiście że z niej skorzystaj.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11 skoro nie działa na Twoim smartfonie sieć 5G, to może być kilka przyczyn:

  • nie wszystkie abonamentu i oferty umożliwiają korzystanie z sieci 5G. Musi być odpowiedni abonament, najczęściej najwyższy, lub wykupiony odpowiedni pakiet w przypadku oferty na kartę. We FLEX też jest w najwyższym planie dostęp do sieci 5G
  • musisz się znajdować w zasięgu nadajnika sieci 5G, ale to już pewnie wiesz, skoro chcesz skorzystać z takiej możliwości 
  • smartfon musi wspierać możliwość korzystania z sieci 5G. Podana jest informacja, że smartfon ma tą opcję, ale jeżeli nie jest z dystrybucji Orange, więc nie posiada oprogramowania Orange. Brak odpowiedniego softu może być przyczyną braku dostępu do sieci 5G.

Wszystkie trzy warunki muszą być spełnione, odpowiednia oferta, zasięg, urządzenie, aby można było korzystać z 5G.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Ja to wszystko wiem. A pytanie dlaczego oferta telefonów którą wspiera orange w technologii 5G jest taka uboga, Interesują mnie telefony z topowej półki z procesorami snapdragona a niestety w chwili obecnej w orange taki model to tylko Mi 11 i to nawet nie wersja ULTRA, także bieda straszna. Używam też tego telefonu w Holandii i tam pod siecią Vodafone wszystko działa pięknie od daty premiery telefonu nawet VoLTE.  Rozmawiałem z działem obsługi i zasugerował by pisać na forum o problemie i jesli będzie spory odzew społeczenstwa to może operator wysłucha i doda telefon do listy obsługiwanych urzadzeń.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11 jaka jest polityka biznesowa firmy, na to nie odpowiem. Widać tylko, że bez brand-u powinny działać w sieci 5G smartfony iPhone i Samsung. To są topowe modele pozostałe widać, że są traktowane po macoszemu. Na to jakie modele będą działały na sieci Orange 5G użytkownik praktycznie nie ma wpływu. To operator decyduje. Jeżeli o mnie chodzi, to nie będę korzystał z marki Twojego smartfona.

Skoro konsultant zasugerował, to może warto dać pomysł. Link do pomysłu:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Polityka firmy jest słaba najwidoczniej. Popytalem w innych firmach jak to jest z OnePlus 9pro i wychodzi na to ze Plus nie jest kompatybilne rownież ale T-Mobile juz tak wiec zamowilem tam karte 5G do testow, wsadze do drugiego slota i kto wie jak będę zadowolony to może przeniose tam nr z orange. Licze że jeszcze orange się ogarnie bo naprawde niewiele modeli posiadają w ofercie a tak mocno promuja te swoje 5G


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1452
  • 13

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Jakkolwiek moją przygodę z telefonią komórkową zaczynałem wraz z wejściem na rynek sieci Idea (ahh ta Motorola c160 🙂 ), a obecnie korzystam z rozwiązań światłowodowych sieci Orange, z których jestem zadowolony i które polecam wśród znajomych, to niestety nie rozumiem podejścia operatora do kwestii obsługiwania/nie obsługiwania danych modeli/firm telefonów komórkowych, o których czytam na niniejszym forum.

Moje numery telefonów od ok 12 - 14 lat miałem i mam u innych operatorów i nigdy nie miałem żadnego problemu z użytkowaniem w tych sieciach jakiegokolwiek telefonu zakupionego bez brandu (poza sieciami).  Tak, jak nie zawieram umów z operatorami na czas określony, tak też nie kupuję telefonów z brandem, a jeśli jakiś się trafi (np otrzymany w prezencie) to go debranduję i wgrywam oryginalne oprogramowanie producenta (nigdy nie miałem z tego tytułu problemów z gwarancją). Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której kupując telefon dopuszczony do użytku w kraju (czyli posiadający stosowne homologacje oraz obsługujący pasma danego operatora) nie będę mógł z niego skorzystać... bo nie. Dużo jeżdżę po świecie i dlatego też moje telefony muszą obsługiwać jak największą ilość pasm i nigdy, w żadnym kraju nie miałem kłopotu z działaniem żadnego z moich telefonów.

Znajomy zagraniczny dyplomata korzysta z telefonów 5G firmy Blackview, która nie jest popularna w Polsce, a jego telefon działał bez problemu w ramach roamingu w sieci 5G w naszym kraju, z tym, że znowu - w innej sieci niż Orange (nie obyło się bez zacięcia, ponieważ polski operator nie włączył mu domyślnie 5G, ale jeden telefon do jego macierzystej sieci rozwiązał sprawę). Jak to wygląda w przypadku cudzoziemców korzystających z roamingu i chcących wybrać Orange w PL, a posiadają "nie obsługiwany" model telefonu? Zostają na lodzie?
Jeśli tak - to nie wygląda to najlepiej wizerunkowo dla firmy.

W moim odczuciu jest to zagadnienie ważkie, wymagające pilnego rozwiązania przez Operatora na poziomie systemowym i pomimo, że niniejsze forum jest utrzymane w duchu "samopomocy chłopskiej i babskiej" 😉 - to jest to oficjalne forum Operatora, którego pracownicy, jak rozumiem, wyławiają istotne kwestie i podają je dalej. 
Dziś z postów na forum wydaje się iść sygnał w świat - nie wybierajcie sieci Orange, jeśli nie chcecie mieć problemów z 5G.
Postawcie się w sytuacji osoby, współpracującej z szeroko rozumianą dyplomacją zagraniczną, która zapytana "po przyjacielsku" o to do jakiej sieci warto się w Polsce logować, jaką ma dawać odpowiedź?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@Morciak  popieram wpis w całej jego rozciągłości 👍 (mam podobnie jak Ty) 😁 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 17
  • 0

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

Mam. Dzisiaj poszedłem do T-Mobile i kupiłem karte za 5 zeta do tego doładowałem konto za 40 i mam na testy 140GB w technologi 5G ktora pojawila sie od razu bez problemu. Predkości wypadją okolo 20% lepiej w T-Mobile ale pingi troche niższe Orange. Jutro zaczne testowac w terenie bo narazie tylko w domu(blok) gdzie zasiegi srednie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

OnePlus 9 pro - dlaczego w Orange nie skorzystam z 5G?

@yanik11 czekam na informacje z Twoich testów.

To co ja sprawdzałem w różnych sieciach i lokalizacjach, to agregacją LTE ma lepsze osiągi niż 5G, chyba że późną nocą, to jest delikatnie lepsze osiągi 5G. Do póki 5G nie będzie na częstotliwości 3,6GHz, to obecne 5G nie ma rewelacji.