Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Tam gdzie kupiłem ten telefon zapewniali mnie że nie jest z sieci. Sprawdziłem z czystej ciekawości.

 

No dobrze ale z myślą że zaraz zablokują to trochę słabo, i mnie zdziwiło że piszę że jest blokada imei a tu działa dalej wszystko.

 

Dokładnie napisane jest tak

 

Wyjaśniamy, że jest ono własnością Orange, a jego użytkownik nie ma prawa go sprzedać.

 

Urządzenie posiada blokadę IMEI

A telefon dalej działa itd

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988  w takim razie jeśli masz możliwość to zwróć telefon do sprzedawcy, na przyszłość zawsze warto sprawdzać na miejscu czy jest nałożona blokada, a jak nie masz pewności i możliwości to nie kupuj, zaoszczędzisz parę stówek i zostaniesz z drogim "przyciskiem do papieru"...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988 

Tu nie chodzi o to czy telefon jest zablokowany, tylko czy jest spłacony. Ten konkretny jeszcze nie jest spłacony. Technicznie kupiłeś więc przedmiot kradziony. W każdej chwili możesz zostać go pozbawiony, czy to przez policję czy przez blokadę. Nie należy ci się z tego tytułu żadna rekompensata. Jeśli sprzedawca nie zechce anulować transakcji, to możesz zgłosić to organom, ale wtedy raczej pieniędzy nie odzyskasz a telefon i tak zabiorą. Współczuję.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 228
  • 940
  • 4

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@j131Jeżeli telefon jest w trakcie spłaty to komunikat jest nieco inny przy weryfikacji IMEI:

 

orange5.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@Ianus72 

Słuszna uwaga. Szkoda że @DanielM1988 nie pokazał co dokładnie się mu pokazało. Przy przepisywaniu mozna się pomylić. Także przy przepisywaniu numeru...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Screenshot_2023-12-31-11-55-48-26_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg

 

____________

* Ukryto nr związany z urządzeniem - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988  czyli kupiłeś telefon niespłacony w sprzedaży ratalnej i teoretycznie zablokowany 

Masz dwie opcje. Czekać aż stanie się cegłą lub anulować transakcje i zażądać zwrotu kasy 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Dokładnie i dziwi mnie to że zablokowany ale działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13022
  • 53487
  • 621

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988  to może być jakiś myk serwisowy zrobiony przez sprzedającego. Nie ważne, grunt, że nielegalnie sprzedał sprzęt, którego nie był pełnym właścicielem 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 228
  • 940
  • 4

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988Ja na twoim miejscu próbowałbym na tej podstawie zwrócić urządzenie tam gdzie je kupiłeś.

Był na forum co najmniej jeden temat o kupowaniu niespłaconych urządzeń i o ile sam zakup jest w zasadzie nielegany to jeśli poprzedni właściciel nie przestaje spłacać urządzenia to zapewne ani Orange ani policja się tym nie zainteresuje.

Tu sytuacja jest poważniejsza bo komunikat może świadczyć o tym, że pierwotny nabywca coś narozrabiał np. nie spłaca rat i to, że sprzet ci jeszcze działa to może być czysty przypadek (i może przestać działać...).

Z drugiej strony jest też niewielka szansa, że system się myli ale ja bym na to nie stawiał.