Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Witam mam pytanie po sprawdzeniu na stronie Orange numeru imei przyszło że urządzenie posiada blokadę imei, ale nadała działa bez żadnych problemów. Obecnie mam kartę z innej sieci. Jak to możliwe? Proszę o pomoc.

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 228
  • 940
  • 4

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988Ja na twoim miejscu próbowałbym na tej podstawie zwrócić urządzenie tam gdzie je kupiłeś.

Był na forum co najmniej jeden temat o kupowaniu niespłaconych urządzeń i o ile sam zakup jest w zasadzie nielegany to jeśli poprzedni właściciel nie przestaje spłacać urządzenia to zapewne ani Orange ani policja się tym nie zainteresuje.

Tu sytuacja jest poważniejsza bo komunikat może świadczyć o tym, że pierwotny nabywca coś narozrabiał np. nie spłaca rat i to, że sprzet ci jeszcze działa to może być czysty przypadek (i może przestać działać...).

Z drugiej strony jest też niewielka szansa, że system się myli ale ja bym na to nie stawiał.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3782
  • 19

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

To naprawdę dziwna sytuacja. Z założenia taka aktywna blokada nie powinna dać takiej możliwości.  Jeśli nie pomyliłaś IMEI to widać gdzieś jest jakiś błąd. Ja słyszałam, że pozyskało rozbieżność w 2 stronę. Po sprawdzeniu, nie było informacji, że do czasu spłaty rat telefon należy do operatora. A potem jednak wchodziła blokada .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18454
  • 52766
  • 713

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988 może urządzenie nie było podłączone do sieci operatora i jeszcze nie została zaktualizowana blokada. Podejrzewam, że z czasem może zostać założona, skoro telefon ma blokadę. Lepiej się upewnić, czy telefon faktycznie nie ma zadłużeń. Może w międzyczasie rata została spłacona i blokada nie została zaktualizowana w systemie weryfikacji Orange.

Lepiej od takich telefonów z niepewną historią trzymać się z daleka, bo może się okazać, że za atrakcyjną opłatę kupiło się bezużyteczną cegłę.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3219
  • 7500
  • 136

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

@DanielM1988 , a nie jest to Dual SIM, ponieważ często blokada dotyczy jednego IMEI. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Karta jest włożona w w sim1 i z tego SIM sprawdzałem nr imei.

 

Sprawdzałem dwukrotnie czy się zgadza imei. I nadal działa wszystko jak trzeba. Mimo że piszę że jest blokada imei

Po weryfikacji imei w meilu piszę że posiada blokadę imei. Telefon działa zalogowało się do sieci normalnie czyta kartę, działa internet itd

 

________________
* Scaliłem wpisy – Rafał


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa


@DanielM1988napisał(-a)

Obecnie mam kartę z innej sieci.


a co to za inna sieć? może zagraniczna i dlatego blokada nie działa na Twoją kartę?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Polska sieć t mobile w Polsce 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2073
  • 11692
  • 52

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa


@DanielM1988napisał(-a)

Polska sieć t mobile w Polsce 


Bardzo niejasno piszesz...

To że jest blokada IMEI, to każdy operator stosuje, jak raty są spłacane, czy telefon spłacony, to blokada się nie aktywuje.

Jakby raty nie były spłacane, to blokada się aktywuje i na żadnym slocie SIM, karta SIM z UE nie będzie działać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 228
  • 940
  • 4

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

Pytanie do czego zmierzasz @DanielM1988 ? To dobrze dla ciebie, że blokady nie ma bo działa ci w innej sieci czy jednak źle bo wolałbyś mieć to urządzenie zablokowane?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Mimo informacji o aktywnej blokadzie IMEI, telefon nadal działa

To jeszcze pytanie ode mnie, co skłoniło Ciebie @DanielM1988 do sprawdzania tej blokady?, zakup z niepewnego źródła, inna przyczyna czy może "niepohamowana" ciekawość?