Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange

Mam pytanie do społeczności. Niestety Orange w cenie nabogatszej wersji sprzedaje ta najtańsza. Z pamięcią raptem.na system tj. 128 GB. . Stąd mój post szukam w rozsądnej cenie szybkiej karty pamięci microsd. Dobrego producenta. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie, którymi chcielibyście się podzielić ja myślałem minimum o 256 GB. Choć z doświadczenia wiem że to mało. A optymalna jest pamięć 1 TB.

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange

@marchello999  na Twoim miejscu wykluczyłby wszystkie "no name" oraz te najtańsze z hipermarketów. U mnie w domu na telefonach Samsung działają karty Samsunga i nie mam do nich zastrzeżeń,  używam też Toshiby, a z całą pewnością mogę odradzić firmę Platinet miałem kiedyś kartę tej firmy i dwa razy poszła do wymiany, problemy z pamięcią i znikające samoczynnie pliki, za trzecim razem poszła...do kosza.

PS.

SanDisk i Kingston robią też dobre karty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54471
  • 637

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange

@marchello999  ja używam SanDisk i Samsunga. Nigdy żadnej nie wyrzuciłem z powodu uszkodzenia 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 75
  • 282
  • 1

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange

Nie bez powodu pytam, ja cale lata korzystałem z karty sd Samsung wielkości 128 GB. Miałem tam kilka plików które przepadły, bo po wyjęciu z poprzedniej wersji Samsunga Note, nagle pliki zaczęły znikać, a czytałem w opiniach ze kartom SD nowym Samsunga, nawet tym niby super trwałym, to się zdarza. A co mi z tego ze mam ja na gwarancji. Plików, nikt mi nie zwróci. Ze Scan Diskiem podobnie. Tak mi się teraz nasuwa, jak rozwiązane są dyski pamięci w naszych telefonach. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange

@marchello999  wiesz każda karta tego czy innego producenta ma ograniczoną trwałość, ja osobiście dla zasady ważne pliki z kart SD kopiuję na dysk zewnętrzny SSD jest to bardziej trwały nośnik pamięci od kart. Co do pamięci wewnętrznej to:

Pamięć wewnętrzna telefonu składa się z układów pamięci NAND Flash 1. Układy te składają się z komórek pamięci, które przechowują dane w postaci 0 lub 1. W przypadku pamięci NAND Flash, dane są zapisywane w blokach, a nie pojedynczych bajtach. Każdy blok składa się z wielu stron, a każda strona zawiera wiele bajtów 1.

Pamięć NAND Flash jest popularnym rozwiązaniem ze względu na swoją wysoką gęstość, niski koszt i nis...1.

 

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7788
  • 31

Jaka karta microSD do Samsunga S8 Ultra od Orange


@slav72napisał(-a)

ja osobiście dla zasady ważne pliki z kart SD kopiuję na dysk zewnętrzny SSD


ja synchronizuję telefon w sposób ciągły przez syncthing -> https://syncthing.net/ , https://play.google.com/store/search?q=syncthing&c=apps