Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Mam dodaną usługę ekstra e-SIM do telefonu na abonament.
Telefon iPhone 11PRO/iPhone 13 + apple watch 5 + cellular.
Z obu telefonów po zalogowaniu się na icloud dorosłego można aktywować ekstra esim na zegarku i wszystko działa.
Problem zaczyna się gdy na telefonie zalogowane jest dziecko (chmura rodzinna) - chcę aby pozostało to konto dziecka aby mieć opcje czas przed ekranem, weryfikacja lokalizacji, aplikacji i tryb szkoła.
W takim wypadku w aplikacji mój orange nie ma w ogóle informacji o ekstra esima a w aplikacji watch w opcji sieć komórkowa widnieje informacja że "Orange obecnie nie oferuje planów dla Apple Watch".
Infolinia Apple odsyła do Orange, oni pozwalają nawet na instalację esim z chmury rodzinnej dla osoby nie posiadającej iphone.

Czy komuś udało się zainstalować ekstra e-SIM na zegarku przy pomocy telefonu na którym konto należy do dziecka?

 

Mocarzu_0-1715164451178.jpeg

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

No i mam rozwiązanie, napisałem to w dość bliźniaczym temacie.
Trochę komedia, ponieważ kolega mi powiedział wczoraj że on normalnie w plusie temat ogarnął, twierdził że problemem może być stara fizyczna karta sim.

Tak więc dziś żona zadzwoniła na infolinię, wymieniła sim na esim, zainstalowała na telefonie esim i po ponownym uruchomieniu telefonu w aplikacji watch normalnie było widać plan komórkowy i dzięki temu udało się zainstalować ekstra eSIM na apple watch.
iPhone 11 PRO + Apple Watch 5 cellular.
Cieszę się, że po trzech tygodniach nareszcie się udało, natomiast mam ogromny żal do Orange o wielogodzinne oglądanie tutoriali, reinstalowanie systemów, wymiany telefonów na nowsze modele, rozparowywanie i ponowne parowanie, aktywowanie i dezaktywowanie usług z pracownikami infolinii a wystarczyła taka błachostka na którą nikt nie wpadł.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Odpowiedź na ten problem jest tutaj: https://www.apple.com/pl/watch/cellular/ w części "Obsługa Konfiguracji rodzinnej.". Dokładnie "Takiemu zegarkowi można przypisać numer telefonu i indywidualne konto. Niektórzy operatorzy udostępniają indywidualny plan taryfowy, w ramach którego zegarek członka Twojej rodziny łączy się z siecią komórkową."

Później przechodząc do odnośnika "Przejdź do operatorów obsługujących Konfigurację rodzinną"

hshing_0-1715251575725.png

 

Usługa jaka jest w tym konkretnym przypadku to "eSIM". Takiej usługi nie ma Orange dla zegarków. Dla jakich urządzeń jest "eSIM" w Orange, jest tutaj w 2 punkcie: https://www.orange.pl/omnibook/karta-esim#scrollNav-2

Przechodząc do meritum i nazewnictwa:

  • "eSIM" w Orange jest dla iPhone,
  • "Ekstra karta eSIM" w Orange jest dla iPhone, iPad, Apple Watch.

W Twoim konkretnym przypadku (i przede wszystkim rozwiązaniu jakie Apple wybrało w tym przypadku) jest konieczny "eSIM", a taki w Polsce znajdziesz tylko u tego operatora, jaki jest na liście.

 

Także tutaj jesteś zakładnikiem wyboru producenta takowego skomplikowania Twojej sprawy. Z drugiej strony fajnie zapewne, jakby Orange miało taką opcję. Tylko jak widać (czysta spekulacja z mojej strony), żaden operator z wielkiej czwórki tego nie ma, żaden wirtualny*. Także zainteresowanie znikome.

 

*Tylko ten jeden wymieniony na stronie, którego nie znam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Błędna odpowiedź.
Obsługa Konfiguracji rodzinnej - dotyczy sytuacji w której na zegarek apple watch chcesz wgrać esim dla dziecka lub seniora z innym numerem telefonu niż numer na fizycznym iphone - w takim przypadku dziecko/senior nie posiada telefonu iPhone i łączy się przy pomocy esim wyłącznie przez zegarek, numer telefonu z urządzenia wgrywającego jest inny i niepowiązany z numerem telefonu zegarka.

W mojej sytuacji dziecko posiada iPhone z numerem telefonu i z konta dziecka chcę wgrać ekstra eSIM na zegarek - dwa urządzenia - ten sam numer telefonu.
Takiej możliwości nie ma.
Natomiast z konta dorosłego na ten sam zegarek z tego samego telefonu można bezproblemowo wgrać ekstra eSIM.

Otrzymałem już odpowiedź na reklamację z Orange - Orange pozwala na wgranie ekstra eSIM wyłącznie na telefon z oryginalnym oprogramowaniem bez nakładek, konto "dziecka" traktują jak nakładkę na oprogramowanie IOS i to blokuje wgranie ekstra eSIM.

W takim wypadku dziecko może mieć konto dorosłego i telefon z kartą oraz zegarek z ekstra eSIM ale rodzic traci możliwość kontroli czasu przed ekranem, instalowanych aplikacji czy zezwolonych numerów na kontakt, zegarek traci opcję szkoła, czyli w połowie sprawdzianu może zadzwonić zegarek z ofertą fotowoltaiki 🙂

Reasumując - reklama orange jest nietrafiona, po to dziecko ma mieć zegarek żeby w szkole był z nim kontakt ale otwierając takie możliwości ten kontakt staje się bezsensowny.

Mocarzu_0-1715263158943.png

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Dziękuję za precyzyjny opis i podziwiam determinację. Twój post oszczędził mi kolejnych godzin jałowych prób konfiguracji. Muszę przyznać, że uzyskana przez Ciebie odpowiedź jest wg. mnie poważną wizerunkową wtopą Orange. Wynika z niej, że nie mogę skorzystać z opcji kontroli rodzicielskiej na zegarku małoletniego pomimo, że producent przewidział taką możliwość. Przemilczę konieczność posiadania telefonu skonfigurowanego z esim. Dbanie o bezpieczeństwo dziecka w sieci i zachowanie podstaw higieny cyfrowej jest tutaj kompletnie ignorowane. Wytłumaczenie dotyczące "oprogramowania bez nakładek" brzmi jak lekko naciągane. Czy wiesz może czy taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku urządzeń z Androidem. Czy tam też "kontrola rodzicielska" jest traktowana jako nieakceptowana nakładka?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Odpusciliśmy zegarki z androidem bo mamy już... trzy. Tam nie ma problemów z esimką bo wgrywa się to najczęściej przez aparat po qrce. Także konto "podglądasz" przez aplikację szpiegowską, android jest czysty, to tylko dodatkowa apka fl.
Niestety wracając do zegarków na andro - żaden nie działa tak jak to reklamują. Rozmowa jeszcze jako tako, ale wiadomości, whatsapp, smy potrafią nie dojść przez 3 godziny, lokalizacja to porażka.

Okazało się że używany apple watch z olx za 500 zł działa sto razy lepiej niż droższy zegarek na androidzie.
Dziś kolega mówił mi że skonfigurował apple watch na koncie dziecka w plusie na luzie, więc będę jutro w salonie jeszcze.

Dla mnie odpuszczenie kontroli rodzicielskiej to porażka więc bedę walczył z nieudolnością konsultantów do końca mojego lub umowy z orange 😉

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Z tym Plusem to jest zaskoczenie i niestety też jest jakaś opcja. Można od biedy przenieść numer (dla mnie to już opcja desperacja bo to ledwie 2-gi miesiąc umowy). Sam też spróbuję powalczyć w salonie ale to chwilę zajmie. Chwilowo najlepsze co mogę zrobić to trzymać kciuki za Twoje próby.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

No i mam rozwiązanie, napisałem to w dość bliźniaczym temacie.
Trochę komedia, ponieważ kolega mi powiedział wczoraj że on normalnie w plusie temat ogarnął, twierdził że problemem może być stara fizyczna karta sim.

Tak więc dziś żona zadzwoniła na infolinię, wymieniła sim na esim, zainstalowała na telefonie esim i po ponownym uruchomieniu telefonu w aplikacji watch normalnie było widać plan komórkowy i dzięki temu udało się zainstalować ekstra eSIM na apple watch.
iPhone 11 PRO + Apple Watch 5 cellular.
Cieszę się, że po trzech tygodniach nareszcie się udało, natomiast mam ogromny żal do Orange o wielogodzinne oglądanie tutoriali, reinstalowanie systemów, wymiany telefonów na nowsze modele, rozparowywanie i ponowne parowanie, aktywowanie i dezaktywowanie usług z pracownikami infolinii a wystarczyła taka błachostka na którą nikt nie wpadł.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 305
  • 0

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Żale do Orange - a jak to czytam i ten drugi temat, gdzie tak samo jest w Plusie - to odnoszę wrażenie, że to wymysł Apple. Jednak jakoś to Orange jest winne 😀 Bądź, co bądź, info zapewne przyda się innym.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 1

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

No właśnie w plusie nie ma tego problemu.
Żal do orange ponieważ jego pracownicy marnują swój i mój czas nie znając odpowiedzi, ale udają że znają.
Na końcu nie chce im się zgłębić tematu, więc ściemniają że rozwiązania nie ma, a ono jest i to całkiem proste.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 126
  • 633
  • 2

Ekstra e-SIM w apple watch 5 + cellular z konta członka rodziny

Dziwne jest to że dało się tego ekstra esima włączyć na tej starej karcie sim jak uruchamiales to ze swoje konta, a nie udało się z konta dziecka. Nie rozumiem dlaczego tam się dało a po zalogowaniu konta dziecka już nie, przecież to ta sama stara karta SIM.