Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokada imei


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

Witam mam podobny problem chodzi o to że kupiłem telefon od innego właściciela telefon Samsung s22 wzięty na raty u operatora Orange właściciel nie płaci rat i telefon posiada blokadę imei. Mam w tym telefonie włożona kartę t mobile telefon działa bez zarzutu inne karty nie działają czy mogę się spodziewać tego że również t mobile zablokują i czy może tak być że cały telefon zablokują że nawet wifi nie będzie działać ?

26 ODPOW. 26

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13019
  • 53474
  • 621

Blokada imei

@Kasia19961  to dość dziwne, ale skoro działa u innego operatora, to co jest zablokowane w Orange( mam nadzieję, że sprawdzałeś) to raczej nie powinni zablokować u tego drugiego, bo to nie jego sprawa długu i niespłaconego telefonu w Orange) 

Zweryfikuj ten dług, bo może jednak jest spłacony, lub dług wykupiony przez firmę ściągającą należności...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Blokada imei

@Kasia19961  Zalezy gdzie ten telefon byl zakupiony w jakiej sieci.Ogólnie stwierdzenie jest takie że jesli właściciel nie płacił rat to na pewno w którys momencie operator zablokuje telefon.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

Zablokowany  jest imei. Weryfikowałem ten dług ale nikt za bardzo nie chce udzielić  informacji mówia tylko ze telefon zablokowany a właściciel nie płaci rat 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

Telefon kupiony w sieci orange. Tylko chciałabym  założyć  sprawę cywilna temu gościowi co mi sprzedał  sprzęt który był na raty ale jak mam założyć skoro telefon działa ile mam czekać już i tak mam od lipca telefon później żeby się  nie okazało że nie odzyskam pieniędzy bo już długo minęło od czasu kupna 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22149
  • 181

Blokada imei

Blokada IMEI uniemożliwia działanie telefonu w każdej sieci. Jeśli chcesz zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa, to udaj się na policję i opisz sprawę. Jeśli będzie się kwalifikowała do ścigania, to przyjmą zgłoszenie i zabezpieczą dowody. Od tego trzeba by zacząć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

Byłam na policji ale oni się takimi sprawami nie zajmują kazali mi założyć sprawę cywilna 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22149
  • 181

Blokada imei

Czyli uznali że mijasz się z prawdą i telefon nie jest zablokowany. Skąd powzięłaś takie przekonanie, że telefon ma zablokowane IMEI skoro działa, a policja nie widzi przestępstwa?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9924
  • 85

Blokada imei

Cześć @Kasia19961 

Przesyłam Ci poradnik Orange Gdzie sprawdzić czy telefon ma blokadę IMEI w Orange? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Telefony-i-tablety/Gdzie-sprawdzi%C4%87-czy-telefon-ma-blokad%... 

Status prawny telefonu i blokady IMEI możesz sprawdzić w tym linku Orange https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei?

Pozdrawiam 🙂

 

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 44
  • 0

Blokada imei

Dzwonialm na infolinię i wiem również że strony internetowej po wpisaniu imei że telefon jest własnością orange i jest zablokowany imei. Orange nie wie dlaczego mam ten telefon odblokowany skoro jest zablokowany powiedzieli że w przyszłości może zostać zablokowany. No policja nie widzi przestepstwa  bo to już trzeba zakładać  sprawę cywilna 

 

Screenshot_20240326_211421_Samsung Internet.jpg

 

______

* Scalenie wpisów - Bartłomiej