Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Suwaka VoLTE w Orange na Pixelach nie ma (i nie można go wymusić przez PixelIMS). Po prostu jest włączone i koniec. Suwak VoLTE na Pixelach się pojawia np. w T-Mobile.

Pamiętaj, że VoLTE i VoWiFi nie mogą być aktywne jednocześnie - gdy załączy się VoWiFi (bo usługa jest aktywna i jesteś podłączony do WiFi) to VoLTE przestaje być aktywne.

Oczywiście warunek jest taki, że te usługi są aktywne po stronie operatora.

 

Aktualny stan widać ładnie w menu serwisowym.

 

O jakim telefonie mówimy, że nadal używasz PixelIMS ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Pixel 7a.

Zainstalowałem PixelIMS, gdyż podążałem za poradnikiem Shizuku z githuba. Sprawdzałem również menu serwisowe kodem *#*#4636#*#* z wynikiem voLTE: Brak dostępu, voWIFI: Dostępne.

 

Po wyłączeniu WiFi:

voLTE: Brak dostępu, voWIFI: Brak dostępu

 

Zauważyłem teraz jednak, że po restarcie telefonu voLTE pojawiło się jako dostępne, jednak podczas rozmowy mimo wyłączonego WiFi voLTE się nie zapina. Po ponownym sprawdzeniu w menu serwisowym voLTE: Brak dostępu. Tak jakby coś go odcinało.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Czy ktoś może konkretnie napisać, czy na Pixel 8 Pro działa 5G, VoLTE i Wi-Fi Calling w Orange? Syn się przymierza...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

U mnie wszystko działa w Orange na 8 Pro. 5G i VoLTE od pierwszego dnia. VoWiFi od grudniowej aktualizacji Androida działa out of the box (jest oficjalnie włączone przez Orange w pliku konfiguracyjnym operatora zaszytym w Androidzie), już bez żadnych sztuczek typu PixelIMS, które były potrzebne wczesniej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@Hexadecymalny Może na 7a Orange jeszcze nie udostępnia VoLTE, nie wiem... PixelIMS niestety nie pozwala wymusić pokazywania suwaka czy obsługi VoLTE (lub nie zauważyłem takiej opcji), jedynie VoWiFi można wymusić.

.

Możesz włożyć SIMa do telefonu który na 100% wspiera VoLTE (jakiś Samsung np.) w Orange i zobaczyć czy wtedy działa Ci VoLTE ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


@Zbyniunapisał(-a)

U mnie wszystko działa w Orange na 8 Pro. 5G i VoLTE od pierwszego dnia. VoWiFi od grudniowej aktualizacji Androida działa out of the box (jest oficjalnie włączone przez Orange w pliku konfiguracyjnym operatora zaszytym w Androidzie), już bez żadnych sztuczek typu PixelIMS, które były potrzebne wczesniej.


Dzięki. A może dla pewności jeszcze ktoś potwierdzi?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

U mnie działa 5G i VoWiFi, VoLTE nie chociaż w info telefonu pod kodem *#*#4636#*#* jest VoLTE aktywne.