Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Na stronie internet.gov.pl, jak wiadomo mamy mapę z dostępnością usług internetowych pod danym adresem. Tak się zastanawiam, dlaczego mój dom jest oznaczony niebieską kropką na białym tle, reszta budynków niebieską kropką na niebieskim tle. Np ja i mój sąsiad mamy światłowód od Orange, a kolory mamy inne... Taka sytuacja z kolorami jest od roku.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

To wychodzi na to że dom musiał być poza zasiegiem a pózniej był uwzgledniony i znalazł się w zasięgu i z stąd kolor niebieski na białym tle 😉

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Cześć @atlas_cudow 

może jest to zwiazane z tym że Twój dom kiedyś był poza zasięgiem i dopiero pózniej był dołączony do inwestycji światłowodowej a domy sąsiadów były już przewidziane w planach. Czy Twój dom i  dom sąsiada były ujęte w projekcie czy dopiero później Twój dom został uwzględniony w inwestycji?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Wyjaśnień może być parę np obaj macie w bloku ale jeden blok ma lokale użytkowe na dole i jest oznaczony jako zasięg hurtowy a drugi bez lokali jako w zasięgu i już kolorki inne 🙂 Tak mi się wydaje 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Raczej tego się nie dowiemy jaką intencje miał twórca nanosząc kolory. Możemy tylko przypuszczać 😉

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Kolory są w legendzie. A co do ich doboru do sytuacji w kwestii legendy/mapki to chyba loteria.

Jednak mapka powinna się pokrywać z legendą jak idzie o teorię i stan faktyczny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Odpowiem zbiorczo na powyższe posty. Ja i mój sąsiad mamy światłowód od lokalnego dostawcy, którego przejęła sieć Orange jakiś czas temu. Teraz w systemie przyłącze należy tylko do Orange. Mowa tu o domach, a nie mieszkaniach. Oczywiście kolory jakby nie robią mi różnicy, pytam z czystej ciekawości. Odnośnie legendy na mapie to właśnie problem w tym, że tego oznaczenia nie ma w legendzie, ani nigdzie na stronie.🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

To wychodzi na to że dom musiał być poza zasiegiem a pózniej był uwzgledniony i znalazł się w zasięgu i z stąd kolor niebieski na białym tle 😉

Pozdrawiam


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

Oba domy nie mają lokali usługowych (bądź jakichkolwiek firm/biur np na dolnej kondygnacji)?

W obu zasięg (jak idzie o światłowód) ma tylko Orange ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

A widzisz! W moim domu jest biuro, a sam internet jest jest firmę. Zupełnie tego nie skojarzyłem z dostępnością usług na stronie. Odnośnie 2 pytania to tak, ponad połowa domów na naszej ulicy w systemie mają tylko Orange. Dla mnie Ok, bo wg mnie Orange ma najlepszą usługę i wsparcie, więc i tak nie brałbym pod uwagę innych operatorów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

internet.gov.pl - oznaczenia budynków

@atlas_cudow  przejrzałem trochę map i nie widzę białych budynków z niebieskimi kropkami, tylko szare.

Te tak oznaczone ujęte są wKPO

Podasz przykład?