Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana dostawcy internetu światłowodowego na Orange


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawcy internetu światłowodowego na Orange

Witam. Chcę zmienić dostawcę internetu z UPC (tak, jest to światłowód do domu (FTTH), NIE światłowód na kablu koncentrycznym (FTTB)) na Orange w domu jednorodzinnym, najlepiej bez żadnych przerw. Dokładna data odłączenia internetu to 1 sierpnia. Najlepiej dla mnie, by było, jakbym zamontowali na 2 tygodnie przed końcem umowy z UPC, choć nie wiem, czy to możliwe. Pisałem do Orange i powinna wtedy informacja, że "port jest zajęty", ale sprawdziłem, to mogłem bez problemu zamówić internet nawet w następnym tygodniu. Może lepszym pomysłem jest zamówić internet dokładnie w dniu kiedy odłączą mi internet? Wiem, że jest procedura przeniesienia internetu, ale jakoś mnie nie przekonywuje, szczególnie jak konsultanci nie wiedzą, jak to działa.

22 ODPOW. 22

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53342
  • 620

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica na jakim kablu masz dostarczony internet z UPC?

Jeśli po koncentrycznym, to i tak ostatnią mile technik ułoży od nowa kablem FTTH, bo po koncentrycznym już Orange nie instaluje.

Skoro i tak ułożą nowy, to zaluz zapasu dwa tygodnie pomiędzy zamówieniem nowej usługi a końcem starej i powinno wystarczyć. Ja bym jednak dał miesiąc ( jeden abonament to niewiele są komfort) bo u operatora różnie bywa i czasem termin instalacji może się przesunąć 

Najlepiej zamówić u znajomego handlowca, który przypilnuje instalacji i porządnie zweryfikuje warunki techniczne i określi ewentualne problemy z instalacją w Twoim budynku 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@agat13

Tak jak pisałem, mam z UPC światłowód do domu (FTTH), nie światłowód na kablu koncentrycznym (FTTB), więc wszystko, co pisałeś, odpada. Poprawiłem mój post, dodając pełne nazwy, by już nikogo nie mylić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

Popieram @agat13 .

Jeśli chcesz to możesz też sam przez str złożyć zamówienie z późniejszym terminem realizacji. Jednak chyba lepiej i pewniej byłoby przez: handlowca / salon / zleconą rozmowę ("konsultant"). Bynajmniej kolejność nie przypadkowa.

Teoretycznie max profity masz zamawiając przez neta, ja jednak osobiście preferuje handlowca lub salon.

Generalnie zawsze ostateczny termin instalacji wraz z h Ty ustalasz z technikami/technikiem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

Rozumiem, sam bym wolał by zainstalowali mi przed zakończeniem umowy z UPC, ale czy wtedy technicy nie będą mieli problemu z podłączeniem do Orange? A mimo wszystko nie chcę by technik tracił czas. Jeszcze pytałem się wczoraj właściciela przyłącza światłowodowego jak to wygląda i tu cytat: "W przypadku POPC, dany adres może widnieć jako zajęty jeśli instalacja jest już wykonany, więc niekoniecznie możliwe będzie wykonanie nowej instalacji. Nowy Operator będzie miał możliwość złożenia zamówienia po "zwolnieniu" adresu przez UPC." Choć jest to dziwne, bo mogę zamówić (testowałem na stronie) i nic nie stoi na przeszkodzie by w następnym tygodniu zamontowali światłowód, choć już mam w domu. Czyżby technik czegoś nie zrobił lub gdzieś popełnił błąd, gdy instalował internet od UPC? Wątpię by była opcja zwolnienia łączą przez UPC, oprócz zerwania wcześniej umowy.

Ewentualnie zamówię internet np. na 1 lipca i "przetestuję", czy technicy zainstalują, czy zainstalują po 1 sierpnia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica 

My tu raczej nie dojdziemy jak jest naprawdę. Ale jest przecież i taka ewentualność, ze masz do domu doprowadzone dwa włókna, a UPC używa przecież tylko jednego z nich. Jeśli tak, to możesz mieć jednocześnie dwie usługi aktywne, na zakładkę. Wtedy technik musiałby "tylko" zmodyfikować gniazdko u ciebie i poprzełączać kabelki na OLT. 

Na twoim miejscu spróbowałbym zamówić na zakładkę. Że "na styk" zadziała to bym nie liczył.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53342
  • 620

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica w Twoim przypadku jest jeszcze jeden aspekt. Punkt styku obu operatorów. Jeśli UPC ma własną szafę dystrybucyjną, a Orange własną, to nie jest pewne, że technik odłączy instalację do Twojego lokalu z szafy UPC (nie ma do niej dostępu) a podłączy do swojej. 

Kwestia wyszukania instalacji (sprawa dość trudna przy mnogości wchodzących do szafy) dylematu, czy starczy do przeciągnięcia do drugiej i strony formalnej, czy tak wolno zrobić z instalacja innego operatora. 

Technik może nie chcieć dotykać się cudzej sieci, tym bardziej aktywnej, skoro chcesz mieć usługi na zakładkę czasową.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@j131

Możesz więc rację, bo u mnie na słupie elektrycznym jest splitter światłowody i być może tak jest również możliwość zmiany, ale mogłem napisać tutaj głupotę. Dodatkowo, widziałem podczas instalacji, jak technik dzwonil najprawdopodobniej do centrali światłowodowej, by mnie podpiąć do internetu. Ja bym nie widział problemu z odłączaniem od UPC i podłączeniem do Orange, ale i tak to jest wielka niewiadoma.

@agat13 

Najprawdopodobniej UPC nie ma w pobliżu centrali, ponieważ roku temu zerwało kable światłowodowe i awarie mieli tylko klienci Orange. Ja i wszyscy ci którzy mieli internet od tej firmy co montuje u nas światłowody, mieli cały czas internet. Ale nie wiem czy to jest prawda, że tylko klienci Orange nie mieli internetu, czy to był tylko przypadek. A i jak przejechali na instalację, to w bagażniku mieli pełno FunBoxów i dekoderów od Orange. Nie jest to duża firma, nie zdziwiło by mnie jak, każdy ma klucze do wszystkiego. Wszystko okaże się podczas instalacji.

 

 

Zgodnie ze sugestią @j131 technicy zainstalują internet od Orange, tak z miesiąc przed rozwiązaniem umowy z UPC. Jak nie będzie problemu to zamontują, a jak nie będą chcieli, to technicy przesuną instalację, na 1 sierpnia, lub później.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53342
  • 620

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica Skoro tak piszesz, to wnioskuję, że siec dla obu operatorów może być wspólna (piszesz, że monterzy mieli w samochodzie modemy Orange), a przynajmniej jeśli wspólni są monterzy, to operatorem sieci może być firma trzecia...Wtedy już tylko kwestia rozmów z monterami, bo skoro obsługują obu dostawców.......


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2083
  • 4

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica  Miesiąc to za dużo od 7 do 14 dni spokojnie Ci wystarczy.