Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

Witam,

Czy nie orientuje się ktoś co dzieje sie z nadajnikiem? Dokładnie BTS ulica Północna 1 ID: 87026. Od 23 Lutego mój router łączy się z innym. Dziś zadzwoniłem do operatora i dowiedziałem się że jest nieaktywny. Wie ktoś może kiedy zostanie ponownie uruchomiony? Z góry dziękuję za informacje 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

@Maciek0103 na tyle co udało mi się uzyskać informacje, ten nadajnik już nawet nie figuruje w bazie aktywnych nadajników Orange. Koncesje na ten nadajnik są wydane do kwietnia 2023 roku. Ciekawe, czy dzierżawca nie wypowiedział przypadkiem umowy. Jeżeli z powodu braku jakiś pozwoleń nadajnik został wyłączony to jego ponowne uruchomienie może zająć kilka miesięcy, a jeżeli jest zmiana lokalizacji, to taka sytuacja może potrwać nawet kilka lat. Najbliższy nadajnik teraz to na ulicy Zielętów. Ma spory obszar do pokrycia i to jeszcze w mieście, a od północnej i wschodniej strony nie ma w bliskiej odległości innych nadajników.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

@Maciek0103 trudno uzyskać od operatora takie informacje. Przyczyn wyłączenia nadajnika może być wiele, np: przerwa konserwacyjna, utrudnienia w funkcjonowaniu z powodu zakłóceń, modernizacja lub likwidacja, brak pozwoleń itp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

@Maciek0103 pytanie: wyłączony czy tylko czasowo nieaktywny np z powodu modernizacji? Czy w okolicy ostatnio uruchomiono jakiś nowy nadajnik? Jeśli tak, to może ten stary wyłączono właśnie z powodu tego, aby się nie dublowały w tym obszarze, a wcale nie musiało dla Ciebie to oznaczać poprawy zasięgu 

To zależy od ustawienia anten i odległości.. 80% użytkowników się polepszyło, a akurat Tobie nie za bardzo..To luźne dywagacje. Może trwa modernizacja czy wymiana paneli? A może po prostu właściciel terenu wymówił operatorowi dzierżawę gruntu? Trudno określić...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

Z tego co zaobserwowałem jest po prostu wyłączony tzn. w nocy nawet nie świecą się czerwone światła ostrzegawcze. Dowiedziałem się tylko że w orange "mają go jako nieaktywny" w systemie. A nowe nadajniki w okolicy nie powstały. Jedynie Play ale to było około 2 lata temu. Jeżeli chodzi od użytkowników mieszkających na obszarze jak z nimi rozmawiałem zarówno użytkownicy Orange/T-Mobile zostali przełączeni na inne nadajniki a prędkość internetu spadła a opóźnienie bardzo mocno wzrosło. Znajomy mający T-Mobile całkowicie tak jak ja stracił internet. Jest to BTS Orange jak i T-Mobile. Mam nadzieję że zostanie on ponownie włączony jak najszybciej.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Radom BTS ulica Północna 1 ID: 87026

@Maciek0103 na tyle co udało mi się uzyskać informacje, ten nadajnik już nawet nie figuruje w bazie aktywnych nadajników Orange. Koncesje na ten nadajnik są wydane do kwietnia 2023 roku. Ciekawe, czy dzierżawca nie wypowiedział przypadkiem umowy. Jeżeli z powodu braku jakiś pozwoleń nadajnik został wyłączony to jego ponowne uruchomienie może zająć kilka miesięcy, a jeżeli jest zmiana lokalizacji, to taka sytuacja może potrwać nawet kilka lat. Najbliższy nadajnik teraz to na ulicy Zielętów. Ma spory obszar do pokrycia i to jeszcze w mieście, a od północnej i wschodniej strony nie ma w bliskiej odległości innych nadajników.