Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Równoległa linia telefoniczna.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Równoległa linia telefoniczna.

Dzień dobry, 

od kilku lat mam w domu analogowe łącze telefoniczne. Teraz pojawiła się potrzeba, abym miał linię telefoniczną w mieszkaniu znajdującym się dwie ulice dalej. Wiem, że w drugim mieszkaniu była już kiedyś linia. Czy jest taka możliwość, żeby założyć równoległe gniazdko telefoniczne idące do centrali z tym samym numerem telefonu? Czy wystarczy porozmawiać z technikiem? Proszę o pomoc. 
Wacław.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Równoległa linia telefoniczna.

@wk46  nie ma takiej możliwości.

Gniazda równolegle mogą być stosowane tylko na jednej posesji, w obrębie adresu. 

Bez dość drogich rozwiązań czy technologii tego nie wykonasz. Jeśli nie masz internetu w obu miejscach to wręcz niewykonalne i nawet nieopłacalne. 

Najprościej jest zamówić inny numer na istniejącym łączu  w tym drugim domu.. 

Kiedyś można było zamówić łącze dzierżawione między budynkami ( realizowane po sieci operatora bez transferu przez obiekty centralowe) ale czy jeszcze istnieje ta usługa, nie wiem. Dawno o czymś takim nie słyszałem...zorientuje się, ale to też są koszty...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Równoległa linia telefoniczna.

To nie wykonalne jest, oczywiście w technologii analogowej 😎

Jedynie w technologii cyfrowej GSM, można mieć numer w dwóch miejscach, ale nie równocześnie, no chyba że masz firmę to wtedy tak, ale to droga opcja.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1609
  • 5527
  • 60

Równoległa linia telefoniczna.

@wk46w obecnych czasach nowe połączenie telefoniczne analogowe po miedzi po starych przewodach to tylko naprawdę w wyjątkowej sytuacji.

Jak myśli się przyszłościowo to samemu nawet jak ma się aktywną usługę po miedzi należy jak najszybciej przygotować się do rezygnacji z miedzi i nie czekać na wymówienie usługi lub degradację linii bez możliwości naprawy.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Równoległa linia telefoniczna.

Mozesz poprosic o konkretny numer, np. z ostatnia cyfra wieksza o 1 (o ile nie jest zajety).

Oprocz gsm pozostaje mozesz tez przeniesc do VOiP i w drugim lokalu logowac sie przez sip.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22174
  • 181

Równoległa linia telefoniczna.

@wk46 

Zmigruj numer do VoIP, linii analogowych użyj tylko do zestawienia łącza ineternetowego. W tej technologii możesz używać jednego numeru w kilku miejscach.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Równoległa linia telefoniczna.

@wk46  nie ma takiej możliwości.

Gniazda równolegle mogą być stosowane tylko na jednej posesji, w obrębie adresu. 

Bez dość drogich rozwiązań czy technologii tego nie wykonasz. Jeśli nie masz internetu w obu miejscach to wręcz niewykonalne i nawet nieopłacalne. 

Najprościej jest zamówić inny numer na istniejącym łączu  w tym drugim domu.. 

Kiedyś można było zamówić łącze dzierżawione między budynkami ( realizowane po sieci operatora bez transferu przez obiekty centralowe) ale czy jeszcze istnieje ta usługa, nie wiem. Dawno o czymś takim nie słyszałem...zorientuje się, ale to też są koszty...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Równoległa linia telefoniczna.

@wk46 Fizycznie zrównoleglenie linii analogowej to żaden problem. Jeśli jest zestawiona cała linia do gniazda na nowym adresie to monter nawet nosa nie musi wystawać z budynku centrali. W praktyce jednak takie działania są niedozwolone. Kiedyś zakładaliśmy równoległy telefon jak ktoś miał w jednym pokoju a chciał jeszcze w pokoju na piętrze lub w garażu. Natomiast na dwóch różnych adresa i jeszcze na różnych ulicach odpada. Takie działania są nielegalne.  


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 636
  • 14

Równoległa linia telefoniczna.


@marcin0216napisał(-a)

Mozesz poprosic o konkretny numer, np. z ostatnia cyfra wieksza o 1 (o ile nie jest zajety).

Oprocz gsm pozostaje mozesz tez przeniesc do VOiP i w drugim lokalu logowac sie przez sip.


Gdybyś decydował się na voipa, to testowałem bramkę voip na takim orangowym routerze mobilnym https://allegro.pl/listing?string=LINKHUB%20HH71 (stary model, niedostępny od jakiegoś czasu na stronach orange, być może gdzieś w salonach znajdziesz pojedynczą sztukę).

Konfiguracja w panelu adnimistracyjnym u mnie przebiegła bezproblemowo, telefon stacjonarny działał po mobilnym internecie.