Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z przyłączeniem światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Problemy z przyłączeniem światłowodu

Witam 

Przychodze z problemem przyłączenia swiatlowodu do domu jednorodzinnego, otóż po pierwsze i najważniejsze od słupa do miejsca wejscia swiatlowodu (Tam gdzie ma stac router) mam dokładnie 50m i nie chce zwisu przez pół działki, a po drugie sąsiad sie nie zgadza na pociągniecie napowietrznie kabla, dlatego chciałbym kabel pociągnąć ziemią.

 

Do orange w tej sprawie było dzwonione 3 razy, za kazdym razem miał przyjechać technik i obejrzeć działke i sprawdzić możliwość pociągniecia swiatlowodu ziemią, lecz za każdym razem był telefon od technika w stylu takim, że ja mam napisane podłączenie swiatłowodu więc nie będe przyjeżdzał i oglądał działki lub było mówione ze jak światłowód na słupach to trzeba napowietrznie.

 

I teraz przychodze z moim pytaniem : 

Co mam zrobic aby ten swiatłowód przyłączyli mi ziemią? Czy moge złożyć jakieś specjalne pismo do orange?

 

Na światłowód czekałem około 4 lata i wkoncu jak wisi na słupach to nie mam możliwośći go podpiąć, dodam że za robote, koparke jestem skłonny zapłacić, poprostu chce aby ten światłowód był.

 

Dodaje też prosty rysunek z

painta jak wygląda sytuacja .

Zrzut ekranu 2022-11-26 213459.png

 

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

 

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Problemy z przyłączeniem światłowodu

Napiszę krótko... Jak projekt jest z napowietrznym podłączeniem, to trudno wpłynąć na zmianę 😎

Też mam kabel napowietrzanie i prawie go nie widać, to cienki kabelek, nie szpeci wcale 😎

Będziesz wydzielać to nie podłącza, no chyba że przygotujesz rurę w ziemi, od słupa do domu i oni przeciągną kabel 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Problemy z przyłączeniem światłowodu

@WinRar16  z zakopywaniem  światłowodu naprawdę jest problem jeśli wszystkie w okolicy idą po słupach. 

Można spróbować ustawić własną sztycę na granicy działki z sąsiadem, czym wyeliminujesz przejście  nad jego działką.  

Później albo podwiesisz u siebie do domu, albo możesz sam ułożyć od tej sztycy rurę HDPE w ziemi i do domu poprosić o wciągnięcie w tej rurze pod ziemią 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Problemy z przyłączeniem światłowodu

@WinRar16 Z tego co narysowałeś wynika że słup jest po drugiej strony ulicy. W takim przypadku niestety odpada opcja kopania przez Ciebie na własną rękę. To mogą zrobić tylko służby techniczne Orange bo dysponują odpowiednim sprzętem i wiedzą jak wykonać projekt i uzgodnienia. Jednak dla jednego klienta tego nie zrobią bo im się nie opłaca. Najprościej byłoby ustawić dodatkowy słup na wysokości twojej posesji ale tego zapewne też nie zrobią bo to też wymaga pozwoleń, ludzi i sprzętu. Pozostaje tylko dogadać się z sąsiadem i pogodzić z myślą że będzie to linia napowietrzna. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Problemy z przyłączeniem światłowodu

Chciałbym dodać aktualizacje do sytuacji.

 

Mianowicie napisałem do spółki Fibee IV z prośbą o przekopanie lub postawienie słupa pod światłowód ze względu na sąsiada który się nie zgadza powietrzem. Poprosili o numer działki, potem przez miesiąc nie dostałem odpowiedzi... 

Nagle któregoś dnia przyjechała koparka i powiedzieli że będą kopać światłowód, na dzień dzisiejszy zrobili zejście ze słupa i przejście pod drogą do mojego płotu.

 

Byłem w Orange i w następnym tygodniu będzie dalsza część kopania ze strony Orange wzdłuż mojego płotu i do domu.

 

Mam wrażenie, że na te prace znaczący wpływ ma plan wyłączenia lini miedzianej (neostrady) przez orange w mojej okolicy lub właśnie napisanie do samego Fibee albo może i oba. Tak czy siak po jakiś 2 latach od kiedy światłowód wisi na słupach udało się, prawdopodobnie jako jedyna osoba w okolicy będe miał światłowód pociągnięty ziemią.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Problemy z przyłączeniem światłowodu

@WinRar16I jak tu w cuda nie wierzyć?? W sumie jest sukces, gratulacje 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22194
  • 182

Problemy z przyłączeniem światłowodu


@WinRar16napisał(-a)

...

Nagle któregoś dnia przyjechała koparka i powiedzieli że będą kopać światłowód, na dzień dzisiejszy zrobili zejście ze słupa i przejście pod drogą do mojego płotu.

 

Byłem w Orange i w następnym tygodniu będzie dalsza część kopania ze strony Orange wzdłuż mojego płotu i do domu.

 

Mam wrażenie, że na te prace znaczący wpływ ma plan wyłączenia lini miedzianej (neostrady) przez orange w mojej okolicy lub właśnie napisanie do samego Fibee albo może i oba. Tak czy siak po jakiś 2 latach od kiedy światłowód wisi na słupach udało się, prawdopodobnie jako jedyna osoba w okolicy będe miał światłowód pociągnięty ziemią.


Jeśli zastanawiasz się skąd taka pozytywna zmiana, to przecież narzuca się oczywiste wyjaśnienie: to po prostu magia NO... 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Problemy z przyłączeniem światłowodu

@WinRar16 Cud 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Problemy z przyłączeniem światłowodu

@WinRar16 

Jak dokonałeś tego,że w ogóle technik chciał do Ciebie przyjechać/z Tobą rozmawiać?

 

Ja za nic nie mogę się doprosić technika.