Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poznań ul. Langiewicza. Podłączenie światłowodu niemożliwe, gdyż zbyt wysoki koszt.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Poznań ul. Langiewicza. Podłączenie światłowodu niemożliwe, gdyż zbyt wysoki koszt.

Witam jakaś firma budowała światłowód w mojej okolicy na zlecenie orange i niestety na moja ulice poprowadzila kable nie z tej strony co trzeba i dostepu do kabli nie mam choć w światlowód inwestycje widac ze jest moj adres dostepny orange zaslania sie zabetonowana studzienka ktora i tak nie ma przepustów w kierunku mojejgo domu i zbyt wysokim kosztem oraz pozwoleniem na budowe !!!

Jak dla mnie to orange powinna tą firme jakos zmusic do poprawy spapranej roboty czyż nie ???

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

24 ODPOW. 24

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21548
  • 173

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861 

IMHO jeśli Orange nie chce ci podłączyć światłowodu, to go nie zmusisz. Za mało napisałeś, żeby coś konkretniejszego doradzić. Na NO jest mnóstwo podobnych tematów - poczytaj, może coś dla siebie znajdziesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861  wszystko budowane jest według projektu. Firma nie może zrobić nic wedle własnego  widzimisię..

Skoro zdecydowali się na wejście na teren z innej strony,  to oznacza, że mogli napotkać tak duże problemy, że cały etap projektu byłby nie do wykonania. Wybrali  mniejsze zli konieczne I na 100% w porozumieniu z inwestorem zrobii korektę planów  i chociaż część inwestycji uratowali. Tak mogło być.. 

Ja bym spróbował złapać kogoś z firmy budującej i podpytać w czym rzecz i jak sprawę  załatwić, aby dobudowali przyłącze do Twojego domu.

Po drugie, bym napisał pismo z prośbą o weryfikację wykonawcy podkategorii wykonanych prac na adres do korespondencji w Skierniewicach 

Opis, mapki i prośbą o pomoc. Konkretnie I spokojnie 

Im więcej danych zbierzesz, tym lepiej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Podłączenie światłowodu

a wiec więcej info mieszkam w Poznaniu ul Langiewicza 5 domki dodam ze pod 4 w linii prostej od ściany budynku do budynku po tej samej str ulicy jest 5m może 7m maja światlowód od orange neti i cokolwiek by chcieli. Kabel który miał iść do mnie jest na ulicy Filareckiej za rogiem ostatnia studzienka na Filareckiej nie ma przepustów i ostatnia studzienka na Langiewicza tez nie ma przepustów do ul Filareckiej wiec jak oni chcieli to zrobic ???? powinni iść jak pod Langiewicza 1,2,3,4 od ul 28Czerwcza 1956r ale nie pod 5 i 6 od ul Filareckiej wiec moje pyt jak to chcieli zrobic ????


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861  pytanie, czy na długości Twojego budynku jest kanalizacja? Bez względu z której strony


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Podłączenie światłowodu

oczywiscie ze jest przed samym wejsciem na posesje jest studnia w ktorej szly kable pod telefon stacjonarny a w nastepnej studni pod 6 jest czarny słupek tp.sa i z tej studni juz przepustu w strone filareckiej nie ma

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861  a w drugą stronę? Skoro nie ma i nigdy nie było, to plany nie mogły opiewać na prowadzenie kabli tą  trasą 

Znaczy, że kable do Ciebie  nie są za rogiem, a wzdłuż  ulicy. Skąd info, że tam one się kończą?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Podłączenie światłowodu

byli instalatorzy z orange i chodzilem z nimi od studni do studni i tam je znalezlismy 

 

instalatorzy z orange i z t mobile

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861  a w drugą stronę? Skoro nie ma i nigdy nie było, to plany nie mogły opiewać na prowadzenie kabli tą  trasą 

to dlaczego do 4 ida od 28 czerwca ?????


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Podłączenie światłowodu

@Sanczo4861  idą, bo tylko tak mogą.. 

Co na to monterzy, jak zobaczyli ten bezsens?

Po prostu projektant nie zauwazyl braku kanalizacji i puścił je od złej strony...

Koniecznie napisz pismo, poji projekt jest w realizacji. Może naniosą zmiany...a nie będą kolejny  projekt robić