Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Cześć,

sytuacja jest następująca:

Próbowano dziś się ze mną połączyć (orange biz, lumia 735) wybierając mój numer i połączono się dwukrotnie. W obu przypadkach odebrał ktoś `obcy`, ja zaś nie odnajduje śladu tych połączeń z historii, zatem gdyby nie donośny protest nie zdawałbym sobie sprawy z tego, że w ogóle takie połączenia miały miejsce, tj. że wybierano mój numer, a połączono z `obcym`.

 

Cóż to mogło być? Sytuacja absolutnie nadzwyczajna ale prawdziwa i dalece niebezpieczna.

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17816
  • 186

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Jak dla mnie niewytłumaczalne, jeżeli wybrano prawidłowo wszystkie cyfry....


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Prawda?! A jednak prawdziwe. Dopuszczam albo błąd w funkcjonowaniu telefonu osoby dzwoniącej, albo błąd sieci. Wszelkie przekierowywania mam wyłączone. Nadto, jakieś dwie godziny później połączono się ze mną bez problemu. Może nie bez znaczenia jest tu fakt, że dzwoniono z telefonu firmowego, będącego w portfelu jednym z co najmniej z kilkuset. Być może jest tam jakaś specjalna, wydzielona centrala?

Sytuacja z pozoru niewinna i błaha ale w relacjach b2b może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Ciężko w to uwierzyć. Zgłoś reklamacje i poproś o wyjaśnienie sprawy.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Reklamacja zgłoszona. Poczekamy, zobaczymy. Wnioskuję, że nikomu więcej nie przytrafiła się podobna sytucja.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17816
  • 186

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna


PanCezary napisał(-a):

Prawda?! A jednak prawdziwe. Dopuszczam albo błąd w funkcjonowaniu telefonu osoby dzwoniącej, albo błąd sieci. Wszelkie przekierowywania mam wyłączone. Nadto, jakieś dwie godziny później połączono się ze mną bez problemu. Może nie bez znaczenia jest tu fakt, że dzwoniono z telefonu firmowego, będącego w portfelu jednym z co najmniej z kilkuset. Być może jest tam jakaś specjalna, wydzielona centrala?

Sytuacja z pozoru niewinna i błaha ale w relacjach b2b może doprowadzić do poważnych konsekwencji.


Ciekawe czy "osoba dzwoniąca" może udowdnić, potwierdzić, że to nieudane połączenie było w 100% z Twoim numerem?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 11
  • 0

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Żeby w 100% to trzeba byłoby pewnie biling sprawdzić, ale póki co nie mam powodów, żeby nie przyjąc tematu za prawdziwy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17816
  • 186

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Przecież wiesz, że jeżeli połączenie było zestawiane z komórki to wystarczy sprawdzić "połączenia wybierane"

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Idę o zakład, że masz ustawione przekierowania połączeń w telefonie.

Wklep ##002# zielona słuchawa i sprawdź wtedy.

Mniej realne, ale możliwe, to jakis problem z telefonem/wirusem na telefonie. Reklamacja w Orange tu raczej nic nie da.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32337
  • 36295
  • 1366

Połączenie z innym numerem, niż numer wybrany - sytuacja nadzwyczajna

Uzupełnię jeszcze wpis To_on. Poza przekierowania czy wirusem, to może być czarna lista czy inne opcje na blokowanie numerów czy też odbieranie połączeń od wybranych numerów.