Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marko25 To zależy od adresu. Jeśli jest w bazie SI to oni go przejmują i za niego odpowiadają. Listę punktów adresowych masz na stronie https://swiatlowodinwestycje.pl/ Oprócz tej listy będą budować całkiem nowe przyłącza. Gdzie i kiedy na razie nie wiadomo.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

Upłynęło pół roku i dalej 0 info, nic się nie dzieje, żadne adresy w gminie nie pojawiły się na swiatlowodinwestycje.

Czy może ktoś kto jest z tych województw (w tym pomorskiego) gdzie Orange rozwiązało umowę przed zrealizowaniem inwestycji, i coś w tej sprawie wie co dalej?

 

Wcześniej korzystałem też z tej bazy https://uniaswiatlowodowa.pl/lista-instalacje

I zauważyłem że mój rejon (chojnicki), zniknął z listy, stary adres daje błąd 404.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

Kolejne 3 miesiące, i jest "postęp", otóż zaktualizowali dane na mapbook.uke.gov.pl.

I tak jak wcześniej była sobie ta lista "do rozbudowy" adresów do końca 2023, tak teraz zniknęła. Również mapka gminy w pdf powiązana z tym, wcześniej były kropki różnych kolorów, korespondujące do którego roku adresy będą oddane, a zostały teraz same czerwone (białe plamy) i czarne (gotowe popc), żadnego odcienia niebieskich brak, do końca 2022 jak i 2023, nie będzie niczego nowego w całej gminie.

Na stronie swiatlowodyinwestycje tradycyjnie nie ma nic, na mapce nie ma nawet adresów które mają popc od 2019 roku, portal całkowicie bezużyteczny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@Internet_popc widocznie zweryfikowali swoje cele i część adresów nie będzie realizowana. Musiałbyś pisać do nich albo do tych od projektów. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

Minął prawie rok i tak jak się spodziewałem nie działo się nic.

10 maja przyjechała nagle ekipa i na terenie należącym do gminy (~20m od mojego domu), postawili szafę do infrastruktury telekomunikacyjnej (pytałem i chodzi o światłowód). W przeciągu tygodnia byli kilka razy, podłączanie zasilania i licznik, jak i również instalowanie jakichś urządzeń związanych właśnie ze światłowodami. Ale sama szafa nie jest jeszcze podłączona do światłowodu w pobliskiej studzience.

Na tej nowej stronie internet.gov.pl po jakichś 2 tygodniach pojawiły się nowe adresy w całej miejscowości, oznaczone na zielono (inwestycja planowana ze środków prywatnych), czyli nie POPC. Z tego co technik mówił, który instalował urządzenia w szafie, chcą zlikwidować starą centralę adsl i przenieść wszystko do tej szafy, ale już na światłowodach.

I teraz powracające pytanie, jak myślicie, ile to jeszcze potrwa? Od czasu postawienia szafy i zamontowania urządzeń wewnątrz w następnym tygodniu, nic się tam nie dzieje. Zarówno ludzie którzy tam pracowali, jak i pracownicy Orange, infolinie, salony, jak i w samej gminie nikt nie potrafi powiedzieć. Nie oczekuję dokładnej daty, ale czy np. będą podłączać w tym roku? Bo na mapce internet.gov jest termin.. do 2026..

oga9sH3


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

U mnie budowa byla z PoPC, to obsuwa mieli rowna rok

Tu mozesz jeszcze sprawdzic adres: https://getfibre.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@Internet_popc Brawo. Wygląda na to że wreszcie się doczekasz. Jak zaczną już kopać wzdłuż ulic to będzie blisko.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@Internet_popc To typowa szafa ONU, czyli element centrali telefonicznej wyniesiony w teren. Nie widziałem jeszcze realizacji FTTH za pomocą takiego obiektu. Zasilana może być faktycznie światłowodem, natomiast w tego typu szafie są podłączane DSLAM-y i karty telefoniczne i realizowane łącza ADSL i VDSL.

Sam fakt informacji o zamianie istniejącej centrali podpowiada to, że ta szafa musi być właśnie tak wyposażona. Może jednak technika wyprzedza moje informacje i faktycznie OLT zrealizują w takim pudle węzeł dla miejscowości, a nawet kilku? Pomysł dobry...ale czy realizowany? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@agat13

To dość  niepokojące co mówisz, ale za tym że mają przejść z adsl na światłowód świadczyłby wypowiedzi techników którzy przy tym pracowali jak i pojawienie się w pobliżu tej szafy na mapce internet.gov.pl adresów oznaczonych jako inwestycja światłowodowa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@Internet_popc zapytałem mojego guru i faktycznie, wykorzystują szafy ONU na dystrybutory FTTH. 

Może uda mi się czegoś więcej dowiedzieć