Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

Informację na ten temat znalazłem na tym forum, po czym potwierdziła się zadając pytanie na mail: zespol_popc@cppc.gov.pl

 

W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie informujemy, że adres (mój adres) został uwzględniony w puli punktów adresowych wyznaczonych na potrzeby IV konkursu działania 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (“POPC”) w obrębie obszaru 4.22c POMORSKI część C.  Beneficjentem projektu nr POPC.01.01.00-22-0012/20 pn. „Pomorski część C Orange Światłowód” został ORANGE POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Niestety z przyczyn niezależnych od Centrum Projektów Polska umowa ta została rozwiązana przed rozpoczęciem prac związanych z realizacją inwestycji.

 

I teraz pytanie, czy wiadomo co dalej? Czy w ogóle wiadomo w jakich rejonach jeszcze się wycofali?. Generalnie, mimo że ta sytuacja ma miejsce od jakiegoś czasu, trudno znaleźć na ten temat jakiekolwiek informacje w internecie. Pytałem w salonie to mimo, że osoba na którą akurat trafiłem była dość zorientowana na temat popc, to już fakt że umowa została rozwiązana był dla niej zaskoczeniem..

Będzie cały konkurs od nowa, czy trzeba czekać na kolejny, co stanie się dalej. Gmina do której należę, jest w unii światłowodowej, Chojnicki Orange Światłowód, ale jeżeli Orange się z tego wycofało, to cała ta unia traci sens?

W tych plikach na mapbook.uke dalej widnieje jako adres do rozbudowy do 11.2023, ale nie wiem czy w tej sytuacji jest to aktualne.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

No tylko że neostradę na miedzi ma maksymalnie kilkanaście adresów, nowych nie podłączają.

Wątpię że kładliby światłowód dostępny dla 95% adresów, a te kilkanaście wybranych pomiędzy nimi zostawiliby na miedzi.

Do tego ta inwestycja wg danych na internet.gov.pl jest ze środków własnych orange, więc mogą podłączyć kogo chcą.

Inna sprawa że na 80mb ciśnienie na światłowód znacznie spada, taki internet jest już całkiem używalny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53647
  • 625

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@Internet_popc Z tego, co wiem, to Orange Światłowód wycofuje się z inwestycji z powodu tego, że wszelakie nowe działania podejmuje nowo powołana spółka Światłowód Inwestycje z odpowiednim inwestorem...Będzie to spółka, wykonująca projekty w całym kraju na rzecz wszystkich chętnych operatorów, czyli bardziej dostępna i uniwersalna. jako, że cały projekt POPC kuleje z informacją, ja bym się nie przejmował, a szukał nowych informacji na temat FTTH w Twojej okolicy. Za jakiś czas ukaże się info o włączeniu terenu w rozbudowę

Zerknij tu: Strona Główna - Światłowód Inwestycje (swiatlowodinwestycje.pl)

i tu: Mapa zasięgu - Światłowód Inwestycje (swiatlowodinwestycje.pl)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac


@Internet_popcnapisał(-a)

I teraz pytanie, czy wiadomo co dalej?


Jeśli był drugi operator który przegrał to być może do niego się zwróci CPP. Ewentualnie zostanie rozpisany ponownie przetarg. Takich sytuacji w całej Polsce będzie więcej. To co zostało oznaczone jako część tortu dla Światłowód Inwestycje jest nie do ruszenia.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

na stronach orange i światłowód inwestycje można znaleźć informacje na temat uruchamianych pętlach i podpętlach światłowodowych oraz konkretne adresy uruchamiane na 30dni przed. Nie wszystkie lokalizacje to inwestycje POPC.

Moje pytanie  :

czy orange buduje swoje adresy, a S-I swoje?

czy są dwa działy inwestycji?

bo ja z informacji prasowych zrozumiałem, że wszystko przejmuje S-I. 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53647
  • 625

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marko25 Wszystko przejmuje S-I


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1278
  • 3065
  • 31

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marko25  czy fiberCo coś buduje nowego? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

w mojej lokalizacji pojawiają się adresy, które wcześniej już były oddane jako orange, także nie wiem jak to jest.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1278
  • 3065
  • 31

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marko25  haha


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marko25 SI to spółka córka. Przejmuje część zadań od Orange w kwestii budowy sieci FTTH i udostępniania ostatniej mili innym podmiotom telekomunikacyjnym. W Orange Wydział Inwestycje nadal istnieje. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Orange POPC 1.1 IV konkurs - rozwiązanie umowy przed rozpoczęciem prac

@marder  w takim razie kto w tej chwili podejmuje decyzje o wykonanie (dokończenie) przyłączeń O czy SI. Mam na myśli od kogo wychodzi zlecenie jak lokalizacja jest do realizacji?🤔

Wiem, że trochę odszedłem od tematu bo mi bardziej chodzi o inwestycje własne.