Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 1

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Witajcie,

mam problem ze światłowodem od Nexery. Mój adres znajduje się w zasięgu sieci, ale na podwórku są dwa domy i jak się okazuje, światłowód dostępny jest tylko dla tego bliżej ulicy. 

 

17 sierpnia podpisałam umowę z Orange na światłowód i tv, od tamtej pory odbijam się między Nexerą, a Orange i nikt nie chce załatwić sprawy.

Skończył się okres wypowiedzenia u starego operatora i na ren moment zostałam z niczym.

 

Dom bliżej ulicy jest podłączony do światłowodu u innego operatora. Natomiast do domu ok.15m od słupa jest to już nieosiągalne. Nexera żąda zlecenia rozszerzenia sieci. Pani z salonu Orange nie może tego zrobić i wysyła e-maile. W końcu dwa tygodnie temu Nexera zażądała mapki geodezyjnej i od tamtej pory cisza. Konsultanci Nexery nic nie mogą, bo zlecenia nie ma, a do maili nie mają dostępu. Orange rozkłada ręce, bo przecież wysłał maile. Infolinia Orange twierdzi, że to powinno zostać załatwione bez najmniejszego problemu. Ale nie zostało załatwione, a ja odbijam się od ściany z jednej i drugiej strony.

Gdzie szukać pomocy w rozwiązaniu tego problemu?

 

 

_______________

*Temat przeniosłem z działu Internet domowy oraz doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 1

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Zostałam poproszona o zaznaczenie rozwiązania- rozwiązaniem okazała się zmiana operatora. To czego Orange nie mógł w żaden sposób załatwić, bez problemu zlecił inny usługodawca.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

@MoniiZe względu na to, że operatorem sieci lokalnej jest Nexera Orange nie ma żadnego wpływu na wykonanie przyłącza. Niby wniosek i zamówienie realizujesz z usług Orange, ale to Nexera wystawia warunki techniczne dla wykonania instalacji. To z nimi musisz ustalać sprawy dotyczące koniecznych prac i dokumentów. Według mnie mogą wymagać pozwolenia na wykonanie podwieszki (skoro słup) nad posesją -stąd ta mapka.Pisz do Nexery, na adres umieszczony w KRS adresując do Zarządu opis sprawy i prośbę o pomoc.

Spróbuj w Orange zapytać o dorejonizowanie (ważne słowo) Twojego adresu

Narysuj mapkę poglądową, pokaż...może podpowiemy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Cześć @Monii 

Spróbuj skontaktować się z infolinia Orange w sprawie dorejonizowanie Twojego budynku. @Monii przesyłam Ci  linka do tematu  POPC – pytania i odpowiedzi  pkt 2 https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

2. Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej?

Dla adresów, które nie zostały zrealizowane w procesie inwestycyjnym i nie są uwzględnione w planach inwestycyjnych, istnieje możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie). W tym celu należy skontaktować się z doradcą na infolinii obsługowej.

Szansę na realizację mają te adresy, które spełniają określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

Więcej informacji w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 1

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Dzięki za podpowiedź, do tej pory kontaktowałam się z nimi tylko telefonicznie, a i tak usłyszałam od infolinii Orange, że to nie ja powinnam wydzwaniać do Nexery.
Słup ze światłowodem jest w dolnym, prawym rogu działki. Wystarczyłoby pociągnąć kabel wzdłuż tego długiego domu. 

 

Scan08.09.2023142229_001.jpg

 

____________

* Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

@MoniiCzy patrząc od strony słupa w linii prostej to miejsca, które byłoby prawdopodobnym punktem do zaczepienia kabla na drugim domu kabel wchodzi na teren obcej posesji? Jaki to byłby dystans od słupa do domu nr 2? Da radę w linii prostej podwiesić kabel, aby wisiał odpowiednio wysoko i czy zgoda właściciela domu nr 1 jest?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 1

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Oba domy są moje, więc nie ma problemu ze zgodą. Linia przebiegałaby tylko przez moją działkę, na upartego można pociągnąć ją bezpośrednio do domu nr 2, bo jest tam maszt z prądem. Odległosc w lini prostej to ok 20m. Ale wtedy kabel wisiałby w poprzek całej działki i po drodze trzeba by było przyciąc dość wysokie drzewa. 

Słup ze światłowodem jest praktycznie w granicy mojej działki (47) i sąsiedniej 45. Więc najwygodniej pociągnąc go do domu nr 1 i wzdłuż niego do domu nr 2.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

@MoniiTo co proponujesz, to instalacja mieszana...

Nexera może nie przyjąć takiego rozwiązania, choć dla mnie wydaje się słuszne i bardziej bezpieczne niż podwieszka wśród drzew..

Standard mówi o podwieszce jako o kablu pomiędzy słupem, a domem (w przypadku zejścia na posesję z drogi słupowej)...

Warto to wszystko opisać i pokazać na mapach i fotkach w piśmie do Nexery. To ich sieć i byliby (mówiąc delikatnie) nierozważni, jakby nie pozwolili na takie wykonanie sieci. To niestety w ich gestii decyzja...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 1

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Dzięki:) zobaczymy czy teraz uda się cokolwiek załatwić 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2028
  • 5495
  • 184

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

Skoro to ta sama posesja i Ty jesteś właścicielem to zamów neta do domu nr.1, a potem przeciągnij sobie kabel ethernet do domu nr 2.

Ewentualnie dogadaj się z technikami żeby zostawili ci odpowiednio długi światłowód przy instalacji do domu nr, 1 . 😉


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Nexera - problem z przyłączeniem domu ok. 15m od słupa

podaj proszę adres domu to zobaczę co da się zrobić