Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Witam,

mam problem, może pomożecie. Mój dostawca tv i internetu został wykupiony przez Orange. Kabel ( skrętke ) mam w ścianie, światłowód doprowadzony do piwnicy. Nie chcę kuć i kłaść kabla na ścianę. Technicy twierdzą że nie ma możliwości podłączenia światłowodu do starej instalacji. Czy to tego nie służy ONT ?

 

___________
* W temacie doprecyzowałem tytuł - Wiktor

37 ODPOW. 37

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53662
  • 626

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki Do tego, tylko, że ONT instaluje się w lokalu klienta. Taki ONT "zewnętrzny" wymaga odpowiednich warunków w miejscu, gdzie kończy się światłowód , a zaczyna skrętka. Tam w odpowiedniej szafie można założyć ONT pod warunkiem odpowiedniego miejsca dla zasilania ONT-a, ale z kolei to jest uzależnione jakością i długością kabla ethernet, oraz zabezpieczeniem miejsca instalacji ONT.

Dawniej była technologia nakładkowa (G-Fast), która zakładała wykorzystanie ostatniej mili po kablu, ale obecnie Orange od niej całkowicie odeszło. Tak więc wydaje mi się, że nie uzyskasz zgody na wykonanie instalacji tą metodą przez Ciebie opisaną i założoną ( z wykorzystaniem tej skrętki)

Najlepiej jest jednak założyć pełne FTTH


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 520
  • 3

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

A nie mogą zamontować ONT w piwnicy?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

a nie ukradną?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 520
  • 3

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

aaa już kumam. Myślałem, że chodzi o z zwykły dom z piwnicą. A tu o bloku mowa?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki Możesz wyjaśnić dlaczego musisz dokonać zmiany rodzaju instalacji? Orange po przejęciu wymienia instalację?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Dzięki za odpowiedź, właśnie rozważam założenie ONT w "szlachcie" gdzie mam licznik ,przewody od tv i internetu. To już trochę zabawy. Orange generalnie nie chcę zakładać ONT w piwnicy bloku bo nie ma możliwości podłączenia go do zasilania od klienta. Z drugiej strony nie pokażą alternatywy i samemu trzeba kombinować:)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Wymienia ale nie w domu klienta który jest w ścianie bloku:)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@Samotnick  dzięki, zapoznałem się z tym postem. U mnie jedyne rozwiązanie to ONT w szlachcie połączone do mojej sieci albo kabel po ścianie.