Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Likwidacja sieci miedzianych

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Likwidacja sieci miedzianych

Witam. Czy ma ktoś może jakieś informacje na temat likwidacji sieci miedzianych na terenach objętych światłowodem?


________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – Bartłomiej

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Likwidacja sieci miedzianych

@kameleon2131  jest. Piszą do Ciebie pismo, dzwonią z propozycją zmiany usług na mobilne, lub rozwiązaniem umowy. To rzadka, ale spotykana praktyka 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Likwidacja sieci miedzianych

@kameleon2131 A o co dokładnie chcesz spytać? . O jaką część infrastruktury pytasz? Kable podziemne czy podwieszane? Powiem tak: tam gdzie światłowód jest powszechny miedz jest likwidowana

Zdarzają się rejony, gdzie w ramach redukcji kabli w kanalizacji również się likwiduje nieczynne kable...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Likwidacja sieci miedzianych

@agat13 Kable podwieszane. Interesuje mnie czy jest taka możliwość, że z powodu braku opłacalności utrzymywania sieci miedzianych, Orange może chcieć zlikwidować te kable i próbować zerwać ze mną umowę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Likwidacja sieci miedzianych

@kameleon2131  jest. Piszą do Ciebie pismo, dzwonią z propozycją zmiany usług na mobilne, lub rozwiązaniem umowy. To rzadka, ale spotykana praktyka 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 318
  • 2

Likwidacja sieci miedzianych

Nie taka rzadka. Za słupy się płaci, u mnie w okolicach tam, gdzie postawili FTTH w mig poznikały drewniane patyki na których wisiała sieć miedziana. Ze studni też kable miedziane powyciągali, bo jednak przekroje rur nie są jakieś ogromne i taki magistralny kilkadzieset par potrafi zająć połowę średnicy. To też pieniądze. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Likwidacja sieci miedzianych

@pikerpl  wszystko to pieniądze, ale usługi miedziane to i tak lwia cześć rynku usług szerokopasmowych

Gdyby to jeszcze masowo przebiegało, ale inwestycje FTTH to takie dziubanie rozproszone . Stąd obie technologie się przeplatają, co uniemożliwia wyłączenie miedzi 

Dodam, że miedz jest wszędzie, nawet na terenach mało zaludnionych...gdzie nie opłacają się inwestycje FTTH i LTE nie dociera..wiec  jeszcze trochę poczekamy na całkowite wyeliminowanie miedzi z łącza podkładowego... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9058
  • 45

Likwidacja sieci miedzianych


@kameleon2131napisał(-a)

Interesuje mnie czy jest taka możliwość, że z powodu braku opłacalności utrzymywania sieci miedzianych, Orange może chcieć zlikwidować te kable i próbować zerwać ze mną umowę?


Może tak się stać ale Orange rzadko tak robi. Prędzej będą cały czas łatać żeby tylko klienta trzymać i żeby płacił.