Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel nadziemny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Kabel nadziemny

Cześć. Wiem że temat pewnie wałkowany, bo czytałem już parę postów ale nigdzie nie znalazłem wystarczającej odpowiedzi. Więc do sedna. Przez moją działkę gdzie już zacząłem się budować lecą kable od telefonu, te stare i nowy światłowód. I te kable są dość nisko jakieś 3m nad ziemią. Sęk w tym że słupów nie mam na działce tylko oba są przy granicy po stronie sąsiada. Jeden dość mocno przechylony już w moja stronę. I chcialbym coś z tym zrobić najlepiej aby poszły ziemia tylko do kogo się udać z tym najlepiej żeby mi to ogarnął? Czy jest taka możliwość. ?

6 ODPOW. 6

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Kabel nadziemny

Jak są luźne to podpora i smigniesz na 4 czy 5 metrów 😃

Jak pochylony słup na działce sąsiada to nic nie zrobisz, to w jego gestii jest, ziemią nie puszczą bo to spore koszty, sąsiad może pismo do Orange wystosować, ale jak słup nie grozi przewróceniem, to Orange nic nie zrobi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Kabel nadziemny

@Thepower puszczenie ziemia jest raczej niemożliwe jeśli to kable instalacyjne do sąsiadów. Co do słupa jest jak najbardziej możliwe do poprawki jego posadzenie i naprawa przechylenia. Zgłaszasz na infolinii taki stan rzeczy z zaznaczeniem, że stanowi zagrożenie jakelo element infrastruktury

Operator MUSI to poprawić, a w trakcie robót dopytasz i resztę 

https://www.orange.pl/omnibook/uszkodzenia-infrastruktury-technicznej-orange

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Kabel nadziemny

@agat13  jesteś optymistą 😃

Jak słup przechylony tylko, to się nie przewróci, kable nie obciążają go wcale, szczerze wątpię by Orange naprawiło, pewnie słup w takim stanie był, jak instalowali światłowód i to zignorowali, jak się przewróci to poprawią 🙃😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Kabel nadziemny

@Thepower mówimy o nowych kablach światłowodowych czy o starych miedzianych?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Kabel nadziemny

Nie znam się ale wydaje mi się że nowe bo robione rok temu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Kabel nadziemny

Jak nowe kable powieśili na takim słupie to raczej wszystko z nim ok. A jeśli teraz ktoś go zahaczył i wygiął to zgłaszasz zagrożenie infrastruktury technicznej na infolinii. Przyjadą i poprawią. O zakopywaniu kabli raczej nie ma mowy.