Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


@abcdnapisał(-a)

...

Czego jeszcze trzeba by było te 300 Mbps ?


Zmiany w systemie Orange. Musisz zawrzeć umowę/aneks określającą warunki świadczenia tej usługi. Na razie działasz w dziwnym obszarze bo masz starą umowę świadczoną na nowym medium. Prawdziwy biały kruk.

PS. Jeśli i tak podłączasz własny ruter, to możesz próbować nie brać w ogóle nowego FB3 lub FB6, może uda Ci się w ten sposób uniknąć opłaty za jego wynajem (zupełnie niecelowe jeśli ma leżeć w szafie). Kiedyś montowano takie zestawy ONT + FB2 do FTTH więc nie jest to aż tak egzotyczny pomysł jak mogłoby się wydawać - z punktu widzenia operatora nadal masz wynajęty ich ruter (co jest warunkiem koniecznym świadczenia usługi FTTH). Tylko wtedy pamiętaj przy późniejszym domawianiu IP TV że musisz wziąć dekoder Stream 4k, nie ICU100 ani  IWU200 bo one na tym twoim ruterze raczej nie będą chciały działać. Stream 4k potrzebuje w zasadzie tylko dostępu do internetu, więc raczej zadziała bez żadnych kombinacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Umowa i porozumienie są zawarte 7 VIII .

Dostałem je w tym samym dniu na maila .

Tylko kiedy oni je wprowadzą do systemu ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd 

Pewnie jednak dopiero po wizycie technika od Orange i wprowadzeniu przez niego do systemu danych nowego rutera.

PS. Może warto uderzyć do BOK i spytać ich? Może w sumie ta wizyta technika jest zbędna skoro samodzielnie ogarnąłeś konfigurację, nowego rutera w zasadzie nie potrzebujesz i jedyne na czym Ci zależy to zmiana konfiguracji usługi (którą można zrobić zdalnie, bez wizyty technika)?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Ja nie ogarnąłem konfiguracji nowego routera tylko FunBox 2 który mam już od kilku lat i TP link vr300 który mam od niecałego roku również sam ogarnąłem jego konfigurację. Ja pierwsze w tej chwili słyszę o tym żeby konfigurację usługi wykonywać zdalnie czy naprawdę tak można ?!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53645
  • 625

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd  wizyta zgodnie z tematem i tak odbędzie się szybciej niż przewidywał  pierwotny termin. Przy rBSA tak to czasem działa. Może ktoś przyjdzie wcześniej, ale i tak to co masz to sukces😁

Odpowiadam: sam zdalnie nic nie zrobisz...proces i tyle 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22193
  • 182

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


@abcdnapisał(-a)

Ja nie ogarnąłem konfiguracji nowego routera tylko FunBox 2 który mam już od kilku lat i TP link vr300 który mam od niecałego roku również sam ogarnąłem jego konfigurację. Ja pierwsze w tej chwili słyszę o tym żeby konfigurację usługi wykonywać zdalnie czy naprawdę tak można ?!


Konfiguracja usługi odbywa się po stronie usługodawcy, więc oczywiście że zdalnie. Technik u ciebie kontaktuje się telefonicznie z kimś po drugiej stronie i podaje numerki z instalowanego sprzętu. Musi wtedy też nastąpić zmiana parametrów usługi żeby można było Tobie pokazać te 300 Mbps czyli że się udało. Ale tak naprawdę obecność człowieka na miejscu tylko po to, żeby skonfigurować FB3 jest technicznie zbędna, choć pewnie formalnie nie do pominięcia. Procedury... Bardzo wątpię żeby technicy Orange mogli cokolwiek grzebać w sieci dostawcy poza Twoim lokalem - tam już wszystko jest spięte jak trzeba, skoro działa.

Jedno jest pewne: sam nic więcej nie zrobisz i u Ciebie w domu nic nie musiałoby być zmieniane, żeby działało z pełną prędkością. Kiedy technik zainstaluje FB3, pokaże Ci że jest 300 Mbps i sobie pójdzie, to możesz z powrotem podpiąć swój ruter, i "automagicznie", bez żadnej w nim zmiany, będzie na nim też to 300 Mbps (mimo że teraz nie ma).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2528
  • 9058
  • 45

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd muszą Cię klepnąć na centrali. W umowie powinno pisać od kiedy będzie świadczona nowa usługa i z jaką prędkością. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd Funbox zasysa konfigurację/dane logowania/etc automatycznie. Możliwe jest też, że dane logowania się zmieniają po przejściu na światłowód z neostrady . Może to się nie zmieniło i lecisz na starych danych więc masz działającą starą umowę. Może wystarczyłoby przywrócić do fabryki Funboxa wtedy sobie ściągnie nowe dane logowania. Może faktycznie sprawdz w panelu Funboxa czy dane logowania masz te same co wcześniej. Ps. Ten technik protonetu zaglądał w ustawienia Funboxa?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Technik protonnetu nie zaglądał do ustawień funboxa 2 . Ja sam przeglądałem ustawienia w FunBox 2 i są tam dotychczasowe stare dane logowania.

Gdy do własnego routera TP link wprowadziłem te dotychczasowe stare loginy i hasło również połączenie zadziałało po ustawieniu trybu pracy ftth . Robiłem reset do ustawień fabrycznych FunBox 2 i po takim resecie to urządzenie samo zassało ustawienia dotyczasowej starej umowy i działa 😀


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd więc chyba jeszcze nie przydzielili ci nowych danych albo po prostu nie przenieśli cię na nową usługę . Nw jak dokładnie to tam u nich wygląda. Tak zgaduję.