Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22194
  • 182

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd 

Jeśli weźmiesz dekoder Stream 4k, to IPTV zadziała z każdym ruterem. Inne dekodery wymagają specyficznego wsparcia dla VLAN i multicast.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Dziś rano dostałem maila od getfibre.pl o takiej treści ;


Mamy dobrą wiadomość.
Budowa sieci światłowodowej w Twojej okolicy została zakończona.
Już teraz możesz korzystać z usług cyfrowych.

A po wejściu na stronę getfibre.pl i wpisaniu mojego adresu wyskakuje cała gromada -8 ikonek w tym również ikona Orange jako firm które mogą korzystać z tego nowego światłowodu .

A jeszcze 3 dni temu pokazywało , że ten światłowód Fibee jest jeszcze w budowie . Czy teraz gdy już jest spisana umowa i porozumienie pomiędzy Protonetem a Orange , można by przeskoczyć na ten nowy światłowód ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Inspektor podpisał odbiory i lawina ruszyła


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcdZrezygnować możesz zawsze, ale czy na ten adres w Orange złożysz zamówienie przez innego operatora? Nie wiem, czy w bazach danych podstawia się im wybór


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9060
  • 45

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcd czyli rezygnujesz z firmy lokalnej i zgłaszasz zapotrzebowanie w Orange?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Marder - ja z niczego nie rezygnuje . Klientem orange jestem od 2008 r . Tylko , że orange nie ma własnych światłowodów w mojej okolicy .

Kilka lat temu światłowody rozwiesiła lokalna firma protonet  ,

ale jeszcze niedawno orange nie mógł z nich korzystać . Wiosną tego

roku swoje światłowody rozwiesiła firma fibee . 2 tygodnie temu nagle protonet udostępnił swoją infrastrukturę orange . Wczoraj okazało się , że budowa fiberhosta w mojej okolicy jest już zakończona i otrange może z niej korzystać .Konsultant orange doradzał mi by nie rezygnować z podpisanego  11 dni temu aneksu z orange .

Czyli 1 września wejdę w ukła ; światłowód orange na infrastrukturze protonetu ...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Wiecie jaki dziś się pojawił nowy problem : zadzwoniła do mnie pani z biura protonetu i mówi że mój adres jest zapisany w formie ulica Makowa nr 4 mieszkania 1 i oni to traktują jako jakiś dom wielorodzinny choć mój dom to zwykły parterowy jednorodzinny domek . Dlaczego dla nich ta rzeczywiście zbyteczna jedynka jest przeszkodą w podłączeniu mi światłowodu ?!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

@abcdchodzi zapewne o dane do umowy i faktur. Poza tym jeśli to rBSA to musi być zgodność z danymi przekazanymi do Orange, aby nie było podejrzenia mataczenia adresem w celu osiągnięcia FTTH na sąsiada 🙂

Musisz to wyjaśnić jak Orange widzi ten adres Orange i wyprostować w Protonecie (zweryfikować jak oni przekazali w bazie danych dla Orange)


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1278
  • 3064
  • 31

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?


@agat13napisał(-a)

@abcdKonsultant Orange bez porozumienia z Protonetem nie może przesunąć slotu, bo pierwsi na miejsce muszą przyjechać technicy podwykonawcy (właśnie Protonet) i założyć gniazdko optyczne i ONT


yhy konsultant orange dzwoni do protonetu i sobie dyskutuja 🙂
sa wyznaczone ramy czasowe do kiedy operator sieci ma wybudować gniazdo. wychodzę z założenia że do 7 dni. 
jeżeli jest zachowany ten odstęp czasowy to konsultant orange sobie może przestawiać wizytę montera orange ile chce.
tak to wygląda  🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Jak przyspieszyć założenie światłowodu ?

Wczoraj działy się u mnie ciekawe rzeczy ;

około południa dostałem wiadomość z protonetu , że nie ma już problemu z moim adresem .

Pani z ich biura powiedziała , że ich technicy zakładają światłowód innym osobom w moim mieście i jeśli chcę mogą trafić i do mnie .

Po około 20 minutach pojawili się 2 panowie ; sprawnie przeciągneli kabel ze słupa do domu . W pokoju założyli zewnętrzny ONT i po podłączeniu funboxa 2 do tego ONT - internet zadziałał 😀

Ale szybkość mam taką jak dotychczas ; 20/1 .

Podobno musi jeszcze mnie odwiedzić technik orange i ustawić funbox 3 bym miał szybkość 300 . A czy na dotychczasowym funbox 2 nie można mieć pełnej szybkości światłowodu ?! .

Ten technik orange jest umówiony na 1 IX .

I teraz prośba do agat13 lug kogoś innego ;

jak przyspieszyć wizytę technika orange  , bo net po światłowodzie już działa 😀 . Jeśli zamiast funbox 2 podłączyłem do ONT kablem sieciowym własny router tplink v3 300 - po skonfigurowaniu połączenie również działa 😁 Czego jeszcze trzeba by było te 300 Mbps ?

 

IMG20230822144012.jpg

IMG20230822140658.jpg

 

IMG20230822135436.jpg

 

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał