Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@j131 


@j131napisał(-a)

@Tomiii 

Jeśli to są różne adresy to instalacja nie będzie instalacją w domku jednorodzinnym. Jeśli to nie dla ciebie ta instalacja, to czemu się martwisz?


Obrazując:

Instalacja będzie dla całego budynku,czyli dla czterech mieszkań.

Można powiedzieć,że jest to bliźniak,który ma po dwa mieszkania na stronę,ale według ksiąg wieczystych są to dwa osobne budynki z dwoma mieszkaniami.

Nie wydaje mi się by ze studzienki ciągneli dwie osobne nitki dla lewej i prawej strony domu (mogę się mylić) dlatego pytam wcześniej by się upewnić jak to wszystko wygląda.

Instalacja jest dla mnie plus dla trzech pozostałych mieszkań,ale (teoretycznie) to na mojej części wszystko będzie się odbywać.

Wiem,że te poprzednie pytanie było "Januszowe",ale wszystkie aspekty są ważne😉

Oczywiście wypytuję zawczasu a ostatecznie może w ogóle nie dojść do instalacji.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32344
  • 36347
  • 1368

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

A wiesz w jakiej technologii będzie połączenie? To pełne FTTH? Są technologie pośrednie i nikt na forum tego nie zweryfikuje.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?


@j131napisał(-a)

Kable miedziane nigdy nie są wykopywane, co najwyżej przestaje się świadczyć na nich usługi.


ja w trybie dygresji: a czy bywają wykorzystywane w roli pilota? Całkiem zacna ostatnia posługa by to była.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@pirenejTak, jeśli w HDPE są poprowadzone...To nawet ułatwia sprawę pod warunkiem drożności rurek


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@TomiiiTrudno oceniać na odległość. Wszystko zależy od sytuacji prawnej. Czasem takie budynki traktują jak wielorodzinne (co wymaga założenia osobnego OPP), a czasem faktycznie ciągną oddzielne nitki do każdego z lokali, bo tak zostało to określone w projekcie i potwierdzone w dokumencie usłużności gruntu do instalacji. Jeśli sa oddzielne adresy, ale jedna bryła, to i instalacje powinny być oddzielne dla każdego adresu. Technicy to osądzą


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

1000037619.jpg

@Piotrekk85 

Spójrz proszę na zrzut.

@agat13 


@agat13napisał(-a)

bo tak zostało to określone w projekcie i potwierdzone w dokumencie usłużności gruntu do instalacji. 


Właśnie o tą usłużność mi chodzi.

 

Gdyby poprowadzili kabel peszlem,gdzie siedzi teraz miedziany to byłoby ok.

Aż z ciekawości trzeba będzie luknąć ile kabli wychodzi z tej skrzyneczki na elewacji😉

 

Ogólnie wszystkie media (gaz,prąd,kanaliza,woda) są prowadzone podwójnie,czyli dla lewej i prawej strony budynku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32344
  • 36347
  • 1368

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Ten zrzut nic nie mówi. Trzeba mieć dostęp do dokumentów projektowych. Takich rzeczy w necie się nie udostępnia.

Przyjedzie technik - wtedy powie. Jak będziesz chciał czasu do namysłu - to się nie musisz godzić. Negocjacji zwykle nie ma za dużych.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@TomiiiTo i u Ciebie będą dwie nitki dla dwóch posesji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Ok,pożyjemy zobaczymy😉

Trzeba chyba kartkę wywiesić z nr do kontaktu😀


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9058
  • 45

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii jeśli kabel miedziany jest w rurze HDPE lub peszlu i jest drożny to można pokusić się o przeciągnięcie tą drogą bez wykopu kabla światłowodowego. Jeśli jest tylko sam kabel w ziemi to niestety monterzy będą musieli kopać. Którędy to jest do ustalenia z właścicielem działki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia to najczęściej operator odstępuje od instalacji a klient otrzyma info że brak możliwości technicznych. Jeśli to jest jeden budynek ze wspólną klatką schodową i piwnicą to kabel zostanie wprowadzony do środka i zakończony tzw MSNką czyli skrzynką rozdzielczą. Od niej osobno będzie szła instalacja do zainteresowanego klienta. Jeśli nie ma podpiwniczenie lub klatki schodowej to można natynkowo zainstalować skrzynkę rozdzielczą a później również natynkowo pociągnąć instalację pod wskazany adres. Każde przejście po elewacji innego mieszkańca wymaga jego zgody. Myślę że jasno Ci to wyjaśniłem.