Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Odbiegając od tematu.

Korzystając z okazji,że tylu tu pomocnych użytkowników chciałbym zapytać jak wygląda sprawa ciągnięcia światłowodu ziemią, gdy już mamy kabel miedziany i była tam usługa orange/neostrada,ale zrezygnowałem z tego ze względu na słaby upload.

Czy ten kabel miedziany jest zastępowany światłowodem?

Rozumiem,że bez mojej zgody nikt nie będzie mi rył w ogrodzie nawet jeśli ktoś kiedyś dał zgodę na kabel miedziany?

Z całą pewnością wkopany w ziemię jest peszel a na budynku mam małą skrzynkę (rozdzielnia?) i nie chciałbym by teraz ktoś rył mi w ogrodzie i szpecił elewację tym bardziej,że kabel przebiega przez środek działki i być może jest on przeznaczony dla całego budynku.

1000037609.jpg

1000037610.jpg

 

 

 

_____________________

*Post wydzieliłem z tematu "Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie" - moderator Wojciech.

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii  jeśli w okolicy nie ma słupów i dotychczas kable idą ziemia, to i światłowód będzie. Jest to osobna instalacja i miedź zostaje w ziemi. 

Jeśli się nie zgodzisz na kopanie, nikt na siłę nie będzie kopał, ale i kable nie doprowadzą. Peszel to za mało. To na zdjęciu dziwny ten kabel, niebieski...

Jeśli w domu jest kilka lokali, to i kabel będzie miał wiele włókien i rozejście np. na klatce schodowej czy elewacji (punkt dystrybucji OPP w puszce).

Pamiętaj, że to Ty chcesz zmian i szybkiego netu, a nie operator... Warto przemyśleć jak pozwolić na przeprowadzenie kabla, co ustawisz z technikami.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Tak,wszystkie kable są puszczane ziemią i ten powyższy kabel to telekomunikacyjny.

Przed ogrodzeniem jest studzienka.

Kabel jest naniesiony na mapie.

Zadaję pytanie wcześniej bo osobiście raczej nie będę na miejscu by coś ustalać a jakieś ustalenia przekażę sąsiadowi.

Jeśli technik zgodzi się na przesunięcie kabla na skraj ogrodzenia to ok,niech sobie kopią i kładą kable na elewacji.

W obecnej formie wątpię by ktokolwiek w mojej sytuacji zgodził się na położenie kabli szpecąc i niszcząc elewację/odwodnienie.

I akurat w tym przypadku nie potrzebuję zmian,ale nie ma zamiaru utrudniać sąsiadom 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii  nie muszą zachowywać istniejącej trasy. Mogą zrobić to według wskazówek klientów i wytyczyć nowy przebieg. Kwestia dogadania. Masz zdanie w tej sprawie, a technicy nic bez zgody nie zrobią  

Po elewacji muszą kabel puścić, bo jakoś do lokalu trzeba z ziemi wyjść... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

Masz rację,ale lepiej zrobić to w miejscu mniej widocznym niż tak na samym środku/widoku.

Jakieś 3-4m w bok mam miejsce na skrzynkę a obok rynnę,więc obok mógłbym przygotować listwy na przewody-byłoby estetycznie i każdy byłby zadowolony😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

 @Tomiii  to tak zrób, dogadaj się z technikami na właśnie taką trasę. Nie powinni mieć obiekcji, skoro to lepsze dla estetyki wykonania instalacji

To Ty ustalasz po części reguły gry


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

A jeszcze z takim "Januszowym" pytaniem.

Jeśli orange pobiera opłatę 20zł za udostępnienie łącza w domku 1-rodzinnym to czy i ja nie powinienem pobierać opłaty za udostępnienie ziemi?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii  Nie. To TY chcesz net, a nie operator i to niestety ON narzuca reguły 

Możesz targować ofertę, a nie  elementy instalacji..masz domek, płacisz, choć czasem tej opłaty nie naliczają ( sprawdź ofertę)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@agat13 

Tak,jeśli ciągnę dla siebie kabel to się zgodzę,ale jeśli wykorzystują moją część ziemi/elewacji by dociągnąć światłowód do 3 innych mieszkań to chyba tak nie powinno wyglądać jak piszesz?

Tym bardziej,że te 2 nieszkania to jest już inna działka i według księgi wieczystej jest to oddzielny budynek (chociaż faktycznie to jeden budynek).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22194
  • 182

Jak jest ze zmianą z miedzi na światłowód? Czy będzie kabel w ziemi zastąpiony na światłowód?

@Tomiii 

Jeśli to są różne adresy to instalacja nie będzie instalacją w domku jednorodzinnym. Jeśli to nie dla ciebie ta instalacja, to czemu się martwisz?

Między instalacją światłowodową a miedzianą nie ma żadnego związku. To jest zupełnie inna, odrębna instalacja. Kable miedziane nigdy nie są wykopywane, co najwyżej przestaje się świadczyć na nich usługi.