Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 30
  • 0

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

Hej, od lutego tego roku w lokalizacji domowej mam problem z połączeniami głosowymi, słychać trzaski, generalnie nie da się rozmawiać. Jest jakiś określony czas na naprawę awarii? 

 

________________
* Przeniosłem z działu Abonament – moderator Michał

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

@Macko86 czas na naprawę awarii wynosi około 24 godzin, czasami dłużej, jeśli usterka jest bardziej złożona. Może to nie być uszkodzenie, tylko zakłócanie nadajnika, wtedy operator sam z siebie nie może usunąć przyczyny. Zgłasza to do UKE, wtedy sprawa może ciągnąć się bardzo długo.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 30
  • 0

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

Próbowałem zerwać umowę z winy operatora, ale dostałem odmowę.... Czyli muszę płacić bezwarunkowo do końca umowy? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12982
  • 53303
  • 619

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

@Macko86  musisz...to usługa mobilna, a więc w innych miejscach działa. Poza tym nadajnik musiałby być całkowicie wyłączony, a Ty musiałbyś być w martwej strefie, aby uznano reklamację.

Niestety w zależności od uszkodzenia naprawa może trochę potrwać, gdyż tylko całkowite uszkodzenie,  czyli wyłączenie totalne powoduje naprawę w czasie 24 godzin. 

Jeśli korzystasz z internetu stacjonarnego zerknij czy telefon obsługuje wifi calling.

To alternatywa 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

@Macko86 jeżeli masz jakikolwiek ruch internetowy, nawet po EDGE, to nie jest podstawa do zerwania umowy, bo operator świadczy usługi nawet z bardzo małą prędkością. Internet mobilny nie ma wymogów minimalnej prędkości. U mnie kiedyś naprawa trwała ponad pół roku, a ponieważ internet mobilny działał po EDGE, nie było podstawy do rozwiązania umowy z przyczyn operatora.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

Cześć @Macko86 

Przesyłam Ci linka do tematu Sprawdzenie słabego zasięgu https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-slabego-zasiegu# 

W punkcie 4 mozesz zdiagnozować utrudnienia w sieci Orange. W tym punkcie mozesz wysłać SMS

na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Jeżeli występują utrudnienia, to otrzymasz informację o ich rodzaju oraz przewidywaną datę zakończenia (jeżeli jest znana).

Więcej informacji w powyższym linku

Pozdrawiam 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

@Macko86 Napisz jaka to lokalizacja. Może ktoś z forum jest z okolicy i pomoże potwierdzić czy też ma problem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 30
  • 0

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

Miejscowość Dobra, 95-010 Stryków 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

@Macko86 Patrząc na btsearch do nadajnika w Sosnowcu masz około 1,7 km a do drugiego ponad 3 km. Czy możesz sprawdzić w aplikacji NetMonster do którego z nich się łączysz?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 30
  • 0

Jak długo może trwać naprawa nadajnika?

Jak będę u rodziców to sprawdzę