Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?

Mam pytanie mojej miejscowości układają światłowód, czy? Ktoś wie, ile czasu minie od położenia światłowodu do jego uruchomienia światłowodu, żebym mógł podpisać umowę na światłowód operatorem 

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?

Cześć @bytom2009 

Na stronie Sidusis poprzez wpisanie Twojego adresu możesz sprawdzić kiedy  będzie możliwość planowanego podłączenia https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?

Cześć @bytom2009 

Na stronie Sidusis poprzez wpisanie Twojego adresu możesz sprawdzić kiedy  będzie możliwość planowanego podłączenia https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

mojej miejscowości układają światłowód,

@bytom2009To dopiero wróżenie z fusów. Nawet na stronie podanej przez poprzednika będą dane abstrakcyjne (o ile będą, gdyż jeśli to inwestycja własna nie ma szans na uzyskanie takiego zapewnienia o terminie oddania do użytku). Co poradzę? Złapać ekipę techniczną i wypytać: kto układa, na czyje zlecenie, jaka technika (podwieszki i słupy, czy rycie w ziemi i przyłącza doziemne), oraz o pozostałe detale (plotki o terminie oddania. jak Ci się uda wziąć namiary na kierownika tego bałaganu, będziesz miał możliwość podpytania później o postępy...

Po ustaleniu beneficjenta (lub właściciela) sieci, warto rozpocząć śledztwo w sprawie...Zgłaszać popyt i pisać pisma a akcesem, współfinansowaniem itp, itd....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

mojej miejscowości układają światłowód,

pablo5 niby planowany termin rozpoczęcia świadczenia usług: 31.01.2024. Chodź, jak zerkałem na tę stronę, to data była taka 31.12.2024


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

mojej miejscowości układają światłowód,

@bytom2009Wszystko zależy od zaawansowania projektu i jego wykonania.

Sieć to nie tylko same kable, ale i punkty dostępowe i węzły...Sieć trzeba odebrać i uruchomić, a to raczej terminowo jest nie do ogarnięcia. Każda inwestycja rządzi się dodatkowymi własnymi regułami i ustaleniami, o trudnościach nie wspomnę (choćby temperatura "na minusie" w której się nie układa FTTH)

Szczegóły zna tylko wykonawca i nawet wie o poślizgach w terminie oddania

Stronom nie ufaj, bo rozrzut rok, to sporo...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?

po cichu liczyłem na uruchomienie lato 2024  tak było parę tygodni temu 

 

1.png2.png3.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

mojej miejscowości układają światłowód,

@bytom2009No to masz kogo pytać. Od razu napiszę, że jeśli w trakcie inwestycji nie dociągną Ci tego pomarańczowego czegoś (mikrorurka, lub od razu kabel doziemny w włóknem w środku) to umarł w butach...Walcz jeśli nie mają Twojego adresu w planie. Pytaj i informuj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 77
  • 140
  • 0

mojej miejscowości układają światłowód,

Oto się nie martwię pomarańczowy kabelek jest pod moim płotem i czeka na podłączenie do domu bardziej mnie interesowało, kiedy usługa będzie uruchomiana  teraz znajomy powiedział, mi że prawdopodobnie będzie to wiosna 2024.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13149
  • 54013
  • 635

mojej miejscowości układają światłowód,

@bytom2009Statystycznie to termin realny na takim etapie prac. Pod koniec roku ruchy oddawania inwestycji do użytku (plan, plan, plan i jego wykonanie za wszelką cenę) się zagęszczają 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

Ile potrwa położenie światłowodu w mojej miejscowości?


@bytom2009napisał(-a)

 ile czasu minie od położenia światłowodu do jego uruchomienia światłowodu,


W mojej miejscowości (i sąsiednich) też układali światłowód. A raczej wieszali kilometry światłowodu na słupach... Jakieś 2-3 lata temu. I tak sobie wisi od tych dwóch lat ale tylko na słupach. Nawet zostawili zapas na przyłącza do domów. Tylko jakoś nikt nie może skorzystać. Do szkół (ziemią) podciągali światłowód w ramach POPC, montowali szafy z wyposażeniem. Szkoły są obok tych słupów co wyżej... Ale podłączyć się tego nie da bo to inny projekt. Inny dział realizuje. A jak szkoła pyta o uruchomienie? To BMT i tyle...