Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

Dzień dobry, 

 

Przychodzę z nastepującym pytaniem.

 

Półtorej miesiaca temu dostałem informację o tym, że mój adres został dojeronizowany i mogę skorzystać z oferty światłowodowej Orange.

 

Pech w tym, że wiąże mnie jeszcze półtorej roczna umowa z T-mobile i jedyne co wchodzi w grę prośba t-mobile o dzierżawienie infrastruktury.

Od miesiąca poszly już 3 prośby, ale niestety bez odpowiedzi od firmy Orange.

 

Aktualnie biję się z wiatrakami strona tmobile mówi że wysyła takie prośby i Orange nie odpowiada, a rozmawiając z konsultantami Orange dostaje informacje,  że oni nie mogą tego sprawdzić.

 

Patrząc na wcześniejsze adresy, które mogą już od dłuższego czasu skorzystać ze światłowodu, mogą to zrobić u innych operatorów więc infrastruktura jest przez nich dzierżawiona.

 

Czy można ten proces jakoś przyspieszyć ze strony Orange? Czy pozostaje mi tylko czekać na odpowiedź? 

 

 

 

 

_____________________

*Temat przeniosłem z działu "Szukam oferty - Inne" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

@iFreakZz Nauczony doświadczeniem wiem, że jak sam czegoś nie zrobisz......

Pismo nie zaszkodzi, a może właśnie "popchnie" sprawę do przodu?? To są dwie korporacje.......i "zagubić" taką drobną sprawę jak Twoja jest bardzo prosto.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

@iFreakZz jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz migrować z usługą T-mobile na sieć Orange, bo wiąże Cię jeszcze półtoraroczna umowa? Jak to usługa obecna i jak to ma się do sieci Orange? Skoro inni sąsiedzi mogą mieć usługi innych operatorów, Ty powinieneś mieć to również. No, chyba, że pisałeś o dorejonizowanie do Orange, a jak to wykonali (zawarli klauzulę o niedostępności sieci dla innych Operatorów właśnie w związku z tym, że to już nie POPC (gdzie beneficjent jest zobowiązany do udostępnienia infrastruktury), a inwestycja własna), a w ostateczności  chcesz zamówić usługę u innego Operatora...co dla Orange może wydawać się nieuczciwe w związku z zobowiązaniem popytu dla usług Orange.

Pisać o to możesz sam, pod warunkiem, że nie naginasz czasporzestrzeni z tym dorejonizowaniem na adres korespondencji w Skierniewicach 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice z dopiskiem "infrastruktura"


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

Korzystam z oferty T-mobile na internet domowy XL Bez limitu pobierania danych I bez limitu prędkości z anteną zewnętrzną. 

Podczas trwania umowy mogę w każdej chwili zrobić aneks umowy i korzystać ze światłowodu (o ile będzie taka możliwość)

 

Adres został dorejonizowany w Orange i światłowód został dociągnięty do słupa przy posesji. 

 

Rozbudowa POPC była oddana pod koniec 2021 roku, mojego adresu nie było na liście, został on dorejonizowany dopiero teraz. Między miejscowością/ostatnim adresem który mogl korzystać ze światłowodu a moją posesją dzieli ok 500 metrów pola i lasu. Wcześniej korzystałem z neostrady do 10mb

 

Kwestia która mnie ciekawi to jaki czas musi minąć, aż Orange zacznie dzierżawić sieć którą ostatnio połączyli, tak naprawdę jest to tylko mój adres.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

@iFreakZz Sprawa nie jest prosta i jednoznaczna. Niby POPC wybudowane zostało przy pomocy środków unijnych i teoretycznie podłączanie do infrastruktury powinno być z możliwością świadczenia usług innych operatorów z którymi Orange ma odpowiednie umowy, ale....

Okres w którym beneficjent uzupełnia adresy pominięte w POPC (tu różne opinie) wynosi około pół roku. 

Po tym okresie wszystko co wybudowane w ramach rzeczonego dorejonizowania nie musi wchodzić w skład udostępnianej infrastruktury. Tu rządzą przepisy wewnętrzne. Może to dobra wola operatora, aby ten Twój adres przekazać i umieścić w liście adresów dostępnych dla innych usług? Taka lista jest przekazywana do zainteresowanym operatorom  przez beneficjenta i może tu jest problem, że nikt nie może/nie chce umieścić tego adresu tam, gdzie byłby widoczny dla innych? 

Napisanie pisma o przekazanie Twojego adresu innym Opom nie zaszkodzi...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

Pismo lepiej wysłać osobiście czy wystarczy, że T-mobile wystosowało taką prośbę? Podobno operatorzy między sobą takie sprawy załatwiają i z tego co powiedzieli mi konsultanci z T-mobile zwykle odpowiedź jest do 3 dni roboczych ale największy problem mają właśnie z odpowiedziami od Orange..

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

@iFreakZz Nauczony doświadczeniem wiem, że jak sam czegoś nie zrobisz......

Pismo nie zaszkodzi, a może właśnie "popchnie" sprawę do przodu?? To są dwie korporacje.......i "zagubić" taką drobną sprawę jak Twoja jest bardzo prosto.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 561
  • 1357
  • 2

Dzierżawa infrastruktury Orange przez T-mobile

bedac adwokatem diabla -nie wszystkie punkty oplacaja sie innym w ramach powiedzmy tej umowy LLU/BSA - tu akurat T-Mobile moze nie miec interesu podlaczac jednego detaliste - nie koszty dzierzawy linii od Orange/Swiatlowod Inwestycje a najzwyczajniej dla 1 klienta gdzies na odludziu im sie moze nie oplacac konfigurowac sieci i...inni winni nie my.