Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

Czy wie ktoś może dlaczego zarówno prędkość 2Gbit oraz 10Gbit jest dostępna tylko w sieci własnej Orange a w sieci Światłowód Inwestycje nie? Czy to jest jakieś prawne ograniczenie, czy np nie chcą tam tego oferować bo musieliby pozwolić każdemu innemu operatorowi na to samo?

Sieć w mojej okolicy została wydzielona do ŚI i mam max 1Gbit, nie żeby to było źle, ale "niesmak pozostał" 😉

 

 

 

_________________

*Post wydzieliłem z tematu "Światłowód Pro 10.0" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

Widzę że tu się na forum wiele nie zmieniło, każdy spekuluje chociaż nic nie wie 😉

Przynajmniej mnie Panowie zmobilizowaliście do poszukania.

https://swiatlowodinwestycje.pl/#oferta-dla-operatorow -> Oferta Ramowa, strona 72, punkt 1.2 

Transmisja Danych dla poziomu Ethernet. -> Max 1Gbit

Dziękuje i miłego wieczoru życzę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

@bez_nazwyŚwiatłowód Inwestycje po wydzieleniu  jest dla Orange Operatorem Alternatywnym tak jak reszta Op budujących sieć na użytek innych.

W przypadku 10-ki dodatkowo dochodzi ewentualnie przeróbka na XG-PON na węźle-jeśli tego wymaga, a to tylko na własnej sieci bez problemów 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

@bez_nazwy to kwestia decyzji korporacji. Co, komu, kiedy i za ile. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

Niekoniecznie, biznes telekomunikacyjny jest mocno regulowany, za pierwszym razem jak mi zainstalowano światło z 8 lat temu, max to był 300Mbit bo gmina była regulowana. Może w przypadku operatorów hurtowych również są jakieś regulacje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

@bez_nazwyOczywiście, że są i to właśnie jest powód odmowy instalacji wyższych prędkości, a nawet ograniczenia 1Gb/sek na sieci innego operatora. Talkie są zasady i koniec.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

Mogłbyś mnie do takowych przekierować? Po to ten post napisałem żeby mnie ktoś odesłał do źródła którego nie umiałem na razie znaleźć. Z góry dzięki.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9069
  • 45

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

@bez_nazwy regulacje państwowe dotyczą cenników, praktyk monopolistycznych itp a nie tego czy Orange pozwoli spółce córce mieć 2G czy 10G. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

a czy tutaj nie ma znaczenia czy jest P2MP czy P2P?

Przy Point to Multipoint jest problem bo mozna byc w zasadzie tylko resellerem operatora wiodacego.

 

Do XGS-PON trzeba innego urzadzenia, swiatzlo jest to samo. Nawet do 25 G-PON jest ten sam kabelek swiatlowodowy.

 

Pewnie wszystko by sie dalo, pytanie tylko jest za ile. Zapewne operatorzy alternatywni nie chca placic tyle ile chce Orange lub...Trzeba po swojej stronie zrobic cos kosztownego wiec...nioe da sie na razie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

Widzę że tu się na forum wiele nie zmieniło, każdy spekuluje chociaż nic nie wie 😉

Przynajmniej mnie Panowie zmobilizowaliście do poszukania.

https://swiatlowodinwestycje.pl/#oferta-dla-operatorow -> Oferta Ramowa, strona 72, punkt 1.2 

Transmisja Danych dla poziomu Ethernet. -> Max 1Gbit

Dziękuje i miłego wieczoru życzę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Dlaczego prędkość 2 Gb/s i 10 Gb/s jest tylko na infrastrukturze Orange?

@bez_nazwy  a w czym różni się to z dokumentu ( umowa ramowa na BSA) od naszych informacji o umowie miedzyoperatorskiej usługodawcy ( Orange)i operatora sieci (ŚwiatłowódInwestycje)? Tak jest i koniec..