Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

20230527_083955.jpg

Wróciłem! przeprowadziłem się do miasta Pułtusk mam antene kierunkową skierowaną na nadajnik ale nie jest pięknie mimo bardzo dobrego sygnału. Myślę że coś jest nie tak z nadajnikiem bo agregacja tak jakby kompletnie nic nie dawała, nadajnik jakby blokował to bo przykładowo na samym pasmie 2600 mam 100mbps a jak agreguje 1800+2100+2600 jest o wiele gorzej. W tej chwili najlepiej działa 1800+2100 90-100 DL 50-75 UP. Nie wiem czemu tak jest dziwnie skonfigurowany dodatkowo z domu lączy mnie z 3 sektorami tego nadajnika, różnią się one prędkościami. Zgłośiłem to do orange ciekawe co powiedzą na to bo nadajnik strasznie dziwnie się zachowuje niby jest lte+ a nic nie daje. Załącze jego zdjęcie jak wygląda.Screenshot_20230528_014118_Chrome.jpgScreenshot_20230528_014139_Chrome.jpgScreenshot_20230528_014148_Chrome.jpgScreenshot_20230528_014326_huaCtrl PRO.jpg

 

Orange odpisał że wszystko jest w porządku także nie wiem. Mi się wydaje że nadajnik jest przeciążony+blokuje możliwości b818. Jakiś agresywny qos jest na tym nadajniku bo w nocy też rzadko co jest ponad 100mbps

Dodam że na tym nadajniku niby jest 5g a tak naprawde go nie ma bo podjechałem pod sam nadajnik i ciągle łapało lte nawet wymusiłem 5g na telefonie i nie odnajdywało sygnału.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Rozbudowa nadajnika + scaliłem wpisy – moderator Michał

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

@mily_mateusz może to tylko pozwolenie na uruchomienie 5G, a nadajnik nie jest jeszcze rozbudowany, bądź 5G jest w trakcie uruchamiania na nadajniku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

Na infolini dostałem informacje że pracuje 5g na tym nadajniku a jednak nie pracuje. Bo jak by pracowało to bym może spróbował router zmienić na ZTE 889 ODU 5G.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

@mily_mateusz aby korzystać z 5G muszą być spełnione warunki:

  • zasięg 5G
  • odpowiednia oferta operatora, w której jest aktywna technologią 5G
  • karta SIM wspierająca 5G, ale jak masz LTE, to powinno działać
  • urządzenie obsługujące 5G najlepiej z brandem oprogramowania od operatora, będące na liście urządzeń wspieranych.

Wystarczy, że jeden z warunków nie będzie spełniony, a 5G nie zadziała.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://www.orange.pl/view/5g


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

Mam S23 5G wziętego w orange z kartą Nju 5g i też nie działa. Załączam mape zasięgu z której wynika że nie ma 5g a jak się wprowadzałem tutaj to cały Pułtusk był w na pomarańczowo w 5g.

 

5.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

@mily_mateusz zadzwoń na infolinię i niech sprawdza, czy nasz aktywne 5G na swoim numerze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

Na routerze nie będe miał bo mam b818 a on nie obsługuje 5g. Chciałem przetestować na telefonie bo nie wiem czy opłaca się brać tak drogi router który może nie działać/prędkości nie będą wyższe, takie same jak na lte a koszta większe to wtedy nie opłaca się.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18574
  • 53179
  • 720

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

@mily_mateusz upewnij się, czy masz ofertę z technologią 5G.

Więcej informacji na stronie:

https://www.njumobile.pl/5g-w-nju

 

Co do 5G, to kokosów nie będzie. Na tyle co testowałem, to obecnie LTE ma większe prędkości niż 5G. Jak nie uruchomią 5G na 3, 6GHz, to nie ma co inwestować w routery.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 82
  • 266
  • 0

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

Teraz najgorzej bo te aukcje są wstrzymane a tak to już na jesień myśle pierwsze miasta miały by uruchamiane te pasma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Dlaczego agregacja pasm LTE nie poprawia szybkości transferu?

@mily_mateusz Przy dobrych wiatrach, taki wynik na 5G, często prędkości są gorsze od tych poniżej.