Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

https://internet.gov.pl/map/?center=1688212.2694228394%3B7054112.905015749&zoom=15.978799236426564

 

Zlota lopata. W Dalewo 73-121 Marianowo jest stary DSLAM z ADSL2+

Czym moze byc spowodowana roznica oznaczen- cale Dalewo w gminie Marianowo powiat stargardzki ma niby miec do konca grudnia 2025 swiatlowod a polowa miejscowosci Gogolewo nie ma...

 

jak wiarygodne sa mapki sidusis ?

 

Czy w Gogolewo nie bedzie rozbudowy?

 

Dziekuje

 

 

 

___________________

*Post wydzielony z tematu "Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? 😄" - moderator Wojciech.

30 ODPOW. 30

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9948
  • 85

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

Cześć@impetiginisatio 

wydaje mi się, że mapka Sidusis jest wiarygodną mapą. Jest publiczną bazą danych zapewnia gromadzenie, aktualizacje i udostępnianie informacji. Mapka i zawarta w nim baza danych jest na bieżąco aktualizowana. Statystyki ciągle  ulegają zmianie poprzez zwiększenie liczby zgłoszeń zapotrzebowania na internet https://internet.gov.pl/stats/

@impetiginisatiotutaj przesyłam linka do Lex ustawy o Wspieranie rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych art 29l.[Funkcjonalności SIDUSIS]  a także zerknij do rozdziału 2c System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/wspieranie-rozwoju-uslug-i-sieci-telekomunikacyjny...

Tam jest więcej informacji o SIDUSIS

@impetiginisatioco do miejscowści Gogolewo to mieszkańcy mogą zgłosić cheć internetu. Im więcej bedzie zgłoszeń zapotrzebowania na internet światłowodowy to wydaje mi się że będą próby wdrożenia planowanej inwestycji. Trzeba zachęcić mieszkańców Gogolewa do zgłaszania chęci/zapotrzebowania na światłowód na tej stronie https://internet.gov.pl/map/?center=1687506.6764875974%3B7053565.140641142&zoom=21

Kto wie moze się uda. Nadzieja umiera ostatnia. 😉

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

mnie zastanawia zupelnie co innego - Dalewo i Gogolewo to wsie gdzie w zasadzie lis i zajaczek sobie dobranoc mowia.

Dla Dalewa jest wedlug Sidusis planowana rozbudowa. Polowa Gogolewa jest zrobiona z POPC, mnie zastanawia to ze - dlaczego ta polowa niezrobiona z POPC nie jest podobnie jak cale Dalewo na zielono.

 

A jak cos nie jest to znaczy to tylko tyle ze Dalewo rozbudowe ma zaklepana i to zrobione bedzie, a polowa Gogolewa - na zasadzie - byc moze, zobaczymy.

 

To ze przy punktach adresowych sa kwoty podane to dla mnie nic nie znaczy- dopoki nie ma na zielono ze jest rozbudowa to mozna moim zdaniem wpisac cokolwiek, papier jak i formularz jest cierpliwy...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53646
  • 625

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@impetiginisatio Wszystkie informacje sa prawdziwe dopiero po wykonaniu inwestycji 🙂

Kręcimy się na forum wokół tematyki POPC i dofinansowania unijnego do rozbudowy sieci od dawna. Czytaliśmy o sytuacjach kuriozalnych i wydaje mi się, że wiele zależy od szczęścia.

Jest tyle wariantów, możliwości i kryteriów dołączenia adresu do jakiejkolwiek rozbudowy czy nowej inwestycji, oraz usunięcia z listy adresów objętych rzeczoną inwestycja w trakcie jej przygotowania, a nawet trwania, że aż trudno je ogarnąć.

Uważam, że skoro projekty POPC zostały zamknięte i obecnie tylko dorejonizowuje się adresy pominięte, które "rokują" i generują niskie koszty przyłącza, a finanse dalej są do wykorzystania, to za chwilę w ramach KPO i naboru do projektu rozbudowy sieci C1.1.1 Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach białych plam - Ministerstwo Fu... jej rozbudowa z dofinansowaniem będzie realizowana...

Będą środki, będą inwestycje. Pominąwszy inwestycje własne każdego operatora liczę, że to będzie dość pokaźny zastrzyk funduszy na rozwój sieci...

Te miejscowości, które już mają "przyczółki" w postaci światłowodu w swoim obrębie, lub te im bliższe będą typowane, ze względu na mniejsze środki potrzebne na wykonanie infrastruktury. Tak to wypada na logikę 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

Musicie zrozumieć że przy takich inwestycjach sytuacja zmienia się dynamicznie dosłownie z dnia na dzień. To co ktoś zaplanował rok temu często się zmienia już na etapie zbierania zgód od właścicieli. Trzeba uzyskać np służebność przesyłu ale gość powie NIE i żadne argumenty do niego nie trafiają. Wtedy np cała ulica wylatuje z planu bo nie ma innej możliwości uchwycenia tych klientów. Kolejnym etapem jest realizacja. Ekipa zaczyna wprowadzać kable i nagle okazuje się że na odcinku 100 metrów kanalizacja jest tylko na papierze a projektant korzystał ze starych map. To wszystko wpływa na przebieg całej inwestycji. Nie ma takiej bazy która byłaby idealnie aktualna.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

w przypadku moich rodzicow nie bylo zadnego problemu, kabel leci chyba 50cm od granicy dzialki, technicy tudziez monterzy z firmy zewnetrznej patrzyli na plany i narzekali ze chyba nawet za blisko granicy idzie, nie znam sie na tej biurokracji.

 

Zapytani czy za odpowiednia motywacja by nie puscili swiatlowodu do nas odpowiedzieli, ze nie musza dostac nawet motywacji, ze nie byloby problemu (,mamy rurke z tworzywa i stary kabel zelowany czterozylowy przed latami neostrada) ale - dla nich to bylo jakies 30 minut z tego co powiedzieli i mieli ten czas i ochote grzecznosciowo nawet ale projekt jest projekt i nikt tego by nie podlaczyl a oni musieliby sie dodatkowo tlumaczyc ze zrobili a jakie sensowne wytlumaczenie mieliby miec? jest lista i ma byc lista i lista nic wiecej.

 

Ja nie mam pretensji do operatora bo on by podlaczyl do swiatlowodu te punkty za 15 lat albo nigdy - dopiero wtedy, kiedy by mu sie wysycila baza innymi.

 

Co mnie zastanawia tylko ze w tabelce obszarow inwestycyjnych czesc adresow ma opis - inwestycja wlasna..


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

Dostaną prikaz to będą robić. Teraz mają robić to co jest w planach. Każdy adres mają na liście i z każdego ich szef będzie się tlumaczył podczas cyklicznych telekonferencji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

Na stronie https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obs...

 

mamy sobie liste obszarow do pobrania, obszary do pobrania w xls.

tam mam plik excela i jest pozycja - kwota Capex dla inwestycji wlasnej.

 

o co tutaj chodzi - w przypadku wsi o ktorej wspominam tam sa takie kwiatki....

inwestycje.jpg

dla adresu Gogolewo 48, 73-121 Marianowo - kwota Capex wynosi 90743,15 PLN.

Zgodnie z definicja Capex - to sa to wydatki kapitalowe.

 

Skoro to inwestycja wlasna, to mam uwierzyc, ze operator wykonujacy projekt wyda okolo 90743 PLN na przylkaczenie tego adresu... a ile lat zakladajac wybor najtanszej oferty 300Mbit bedzie sie to zwracac?

 

No i moja wiara ma kruche podstawy, bowiem wycena byla dla moich rodzicow cos ponizej 900 PLN i nie dalo sie tego dorejonizowac, nie bo nie.

 

Wobec powyzszego - czy moje podejrzenia, ze wiara w tabelki i urzednicze publikacje to abstrakcja?

 

Najuprzejmiej dziekuje.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2529
  • 9061
  • 45

Dalewo, Marianowo - Jak wyarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

To nie są kwoty na przyłączenie jednego adresu. Jak już to może chodzi o całą ulicę albo jakiś obszar.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1295
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

I wlasnie dlatego nalezy te tabelki i plany brać z przymrużeniem oka