Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

Witam , dwa dni temu otrzymałem wiadomość dotyczącą  budowy światłowodu na mojej drodze , lecz niestety nie był tam napisany czas realizacji   .

Czy miał ktoś podobny przypadek, jeśli tak  to jak długo trzeba oczekiwać ? 

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Pozdrawiam 

 

____________

* Temat przeniosłem z kategorii O społeczności - Wiktor

 

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.


@arekga21napisał(-a)

..

 otrzymałem wiadomość dotyczącą  budowy światłowodu

...


Jaka była konkretnie treść tej wiadomości? Kto się pod nią podpisał?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

@arekga21  tego nie potrafi określić nikt. Jak już złapiesz kontakt, dokładnie wypytaj, bo to prawdopodobnie jak na tą chwilę najlepsze źródło informacji.

Jak ktoś prowadzi projekt, zbiera podpisy, deklaracje i zgody na inwestycje i usłużność gruntu, to ma mgliste pojęcie kto, co i kiedy będzie budował. 

Zawsze to osoba, która ma rozeznanie jaki to projekt, z jakich środków czy kiedy coś będzie się działo...

Jedno doradzę. Jeśli podpiszesz służebność gruntu na tą inwestycję, wymagaj gwarancji ujęcia. Ciebie w przyłączanych adresach. Na piśmie...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

TREŚĆ WIADMOMOSĆI

 

`Ulica` jest w fazie budowy światłowodu. Nie jest znany termin ukończenia. Poinformujemy Cię o zmianie statusu. Po zakończeniu budowy operatorzy skontaktują się z Tobą i przedstawią oferty. Światłowód Inwestycje Edytuj lub usuń dane i zgody .

 

OD :  światłowódinwestycje.pl


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

@arekga21  skoro SI to inwestycja własna Orange ( większe szanse na ujęcie wszystkich adresów w projekcie) 

Jak się pojawia ekipy w ulicy lub okolicy koniecznie złap kontakt i za sięgnij informacji kiedy planują oddanie do użytku. 

To będzie najbardziej wiarygodna info

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 529
  • 0

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

SI nie jest przypadkiem w 50% proc Orange? Z tego co słyszałem (proszę o kotektę jeśli faktycznie jest inaczej) na ich łączach max to 1Gbps (co według mnie w ~≥95% użytkowników wystarcza) jak idzie o światełko więc nie jest to tak w pełni inwestycja Orange. Ale oczywiście szansa na podpięcie większa niż w niektórych innych przypadkach, warto zgłosić chęć podpięcia od razu 😉

Co do czasu instalacji to zależy też czy po oddaniu jedna czy dwie ekipy będą finalnie realizować podłączenie oraz czy w ramach jednego terminu czy dwóch różnych.

  • Nawet jak się zapiszesz od razu do podłączenia to raczej najszybsze terminy będą w okolicach ~≥3 dni po oddaniu instalacji. Miał ktoś w szybszym terminie podłączenie? Fajny temat 😉

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

@arekga21 

W moim przypadku od takich ulotek do podłączenia minęło około dwa lata.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53340
  • 620

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

W moim nie było ulotek, przyjechali, w dwa tygodnie okablowali pół miejscowości i pojechalim..

Ja byłem w tej drugiej połowie .

Jak widać nie ma reguły 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9900
  • 85

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

Cześć @arekga21 

Jesli chodzi o przypuszczalny termin świadczenia usług w Twojej okolicy to możesz sprawdzić też na stronie SIDUSIS https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 wpisujesz swój pełny adres  i pod Twoim numerem domu jeśli jest budowa w realizacji to powinna być informacja o planowanym terminie oddanie usługi i świadczenia usług w Twojej okolicy wraz z pełna prędkością internetu.

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Czas oczekiwania na możliwość podłączenia światłowodu.

Po wyszukaniu mojego domu pokazuje termin na  koniec  24.12.24