Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co steruje vowifi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Co steruje vowifi

Na jakiej zasadzie działa voice over wifi, a dokładniej kto co zarządza ta usługa, operator czy sam telefon. Pytam o to bo widzę nieraz na telefonie że znika oznaczenie połączenia przez wifi a wskakuje volte na kilka chwil. Mam dwie karty od różnych operatorów i dzieje się tak na obu. Zasięg wifi mam dobry ale nie rozumiem właśnie tego przełączania, podejrzewam że winny tutaj jest jednak telefon.

 

________________
* Przeniosłem z działu Abonament– moderator Michał

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Co steruje vowifi

@dYndAlski   smartfon. Przy aktywnych obu usługach z zachowania aparatu wynika, że nadrzędną jest ta z BTS-s zgodnie z przeznaczeniem smartfona

Wszystko może być spowodowane i zanikiem/słabszym zasięgiem wifi niż sieci mobilnej. To tak jak przy wejsciu do domu włącza się zasięg netu z wifi automatycznie, a przy wyjściu przełącza się na dane mobilne Dla mnie grunt, że działa, nie ważne w jakiej technologii 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8169
  • 64

Co steruje vowifi

@dYndAlski Włącz tryb samolotowy i aktywuj WiFi. Ja tak korzystam jak jestem w domu. Dodatkowo oszczędzisz baterię.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Co steruje vowifi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Co steruje vowifi

Telefon działa jednak denerwuje mnie jak coś się przełącza samo a ja akurat to widzę. Druga rzecz w domu mam dobry zasięg LTE ale jakby ten zasięg LTE był słaby to też by się tak przekraczało? Kupiłem działkę za miastem i tam jest słaby zasięg i tak się zastanawiam czy jak się będzie tak rozliczało vowifi to czy nie będzie to powodowało problemu w dzwonieniu. Co do wyłączania to na pewno nie. Nie mam w zwyczaju włączać i wyłączać coś w telefonie. Jak wyłączę to na pewno później zapomnę włączyć zpowrotem 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8169
  • 64

Co steruje vowifi


@dYndAlskinapisał(-a)

Telefon działa jednak denerwuje mnie jak coś się przełącza samo a ja akurat to widzę.


W takim razie popraw zasięg/siłę WiFi bo to jest główny powód znikania VoWiFi. Albo wyłącz VoWiFi na stałe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Co steruje vowifi

@dYndAlski  to się dzieje automatycznie. Jak masz dobry zasięg wifi, działa wifi calling. Jak LTE,  VoLTE