Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

Witam,

Rok temu chciałem zamówić internet w Orange, w skład oferty wchodził internet stacjonarny oraz numer telefonu.

 

Ze względu na problemy techniczne monter stwierdził, że nie zamontuje internetu bo mu się to nie opłaca "Bo i tak za 2 lata te wszystkie kable miedziane będzie trzeba rozbierać", monter musiał być jasnowidzem gdyż nawet go u mnie nie było, zamknął zgłoszenie i powiedział że mamy poczekać na światłowód.

 

Okej, nie śpieszyło mi się ówczesny właściciel budynku był ciężko chory więc olałem sprawę nie chciałem tej osoby denerwować ze względu na stan zdrowia.

 

Szybki przeskok do tego roku, nowym właścicielem i administratorem budynku jestem ja, zamawiam na infolinii internet jeszcze raz. Upewniłem się, że jest dostępny internet i jestem w zasięgu.

Minął rok więc myślałem że coś się zmieniło, monter zadzwonił. Powiedział, że do tej roboty musi mieć dwie osoby i że musi przenieść termin, powiedziałem "nie ma problemu", termin się zmienił więc czekałem. 

 

Nastał dzień następnego terminu dzwoni INNY monter ten co w zeszłym roku, i stwierdza to samo co w zeszłym roku.

Dodaje również, że musze ja we własnym zakresie uzyskać zgody administratorów innych budynków.

Tym razem stwierdził, że musi się przebić przez 2 kamienice i musi mieć zgody administratorów.

 

Jak to jest możliwe skoro pod moim budynkiem jest studzienka Orange oraz chodnik pod którym biegną kable. Zadałem mu to pytanie, i zapytałem również czy orange jest właścicielem tych kabli.

Monter po usłyszeniu tego zaśmiał się i powiedział "że zobaczy jeszcze raz" po czym rozłączył się od razu i zamknął po paru godzinach zgłoszenie "BMT".

 

Jaki jest więc problem w opinii montera by pociągnąć pod chodnikiem do piwnicy lub na elewacje kabel do mojego budynku skoro chodnik przebiega zaraz obok? Na infolinii mówią, że możliwość jest bo jestem na ich mapie, oraz widzą, że jest przyłącze już istniejące w moim budynku 80mb/s, bo inna osoba w innym mieszkaniu od wielu lat korzysta z usług Orange.

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13184
  • 54140
  • 637

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

@Tibijczyk2000  sprawa jest trudna bo masz przeciw sobie technika.

Jednak nie bezadziejna bo coś działa, a więc można odtworzyć i wykorzystać już istniejącą trasę

Co poradzę? Dogadać się z technikiem...lub pisać pismo do Skierniewic z opisem sprawy. Tam zweryfikują wszystko 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

Jaki jest adres do Skierniewic, i czy można napisać do nich email?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13184
  • 54140
  • 637

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

@Tibijczyk2000  niestety mailem nie wyślesz, bo nie ma adresu, a korespondencję tylko listem poleconym możesz wysłać

Orange Polska S.A.
ul Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Spokojnie i konkretnie tak jak nam opisałeś. Odpowiedź dostaniesz na 100%


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

@agat13  byłeś szybszy, bo masz światłowód pewnie😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13184
  • 54140
  • 637

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

@bronzub  Eltełe i Pińć Gie...i to dwa w jednym...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

Spróbuje tak zrobić, Internet jest mi potrzebny do pracy i do szkoły.

Więc mam nadzieje że rozwiążą ten problem. Czy ktoś już kiedyś też miał ten problem? I czy został rozwiązany pozytywnie? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13184
  • 54140
  • 637

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego

@Tibijczyk2000  wiele razy i tu i w życiu spotykałem się z takimi problemami. "Nie da się" nagle owocowało internetem na przyłączu...warto próbować i walczyć pokazując znajomość tematu, przepisów i dobrej woli połączonej z uporem. W końcu to operator jest dla klientów...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2562
  • 9172
  • 46

BMT - Instalacja Internetu stacjonarnego


@Tibijczyk2000napisał(-a)

Tym razem stwierdził, że musi się przebić przez 2 kamienice i musi mieć zgody administratorów.

 

To może być prawdą i najbliższa głowica rodzielcza może być dwie kamienice dalej.

 


Jak to jest możliwe skoro pod moim budynkiem jest studzienka Orange oraz chodnik pod którym biegną kable. Zadałem mu to pytanie, i zapytałem również czy orange jest właścicielem tych kabli.

Monter po usłyszeniu tego zaśmiał się i powiedział "że zobaczy jeszcze raz" po czym rozłączył się od razu i zamknął po paru godzinach zgłoszenie "BMT".

 


To także może być prawdą że jest studzienka tylko do zweryfikowania czy właścicielem jest Orange. Dlaczego nie ze studni? Odpowiedź jest banalnie prosta. Dużo więcej roboty.

Jeśli jest tak jak mówi to musiałby wyjść z budynku kmaienicy o której Ci powiedział i wprowadzić nowy kabel do studni z której jest zasilony tamten budynek. Najpierw jednak musi odkopać rurę a później sprawdzić czy uda mu się przeciągnąć kolejny kabel. Następnie tenże kabel musi przeciągnąć w kanalizacji pierwotnej do Twojej studni ale uwaga kolejny warunek: kanalizacja musi być drożna i musi być połączona (nie znam adresu to nie mogę tego sprawdzić). Jak to już zrobi to czeka go kolejne zadanie. Wykonanie przewieru w studni, wykopanie odcinka od studni do elewacji Twojego budynku i zrobienie przewiertu do piwnicy. Nie wiem jak to wygląda bo może być jeszcze kwestia rozkopania chodnika, albo czyjegoś ogródeczka. Tu uwaga, kolejna kwestia czyli wymagana zgoda właściciela chodnika i ogródeczka. Jak to już wszystko przeskoczy to pozostaje ułożyć rurę, przeciągnąć kabel, zakopać i zabrać się za instalację w piwnicy. Znów mamy w tym miejscu następny problem. Zgoda właściciela piwnicy przez którą będzie musiał przejść aby wyjść na część wspólną czyli korytarz. Jak z tym się upora to pozostanie mu wyjście z piwnicy na klatkę schodową i montarz skrzynki rozdzielczej bo pamiętajmy, zasila całą kamienicę a nie robi tylko przyłącze do Ciebie. Tak to pokrótce wygląda 🙂 O przejściu przez sąsiednie kamnienice o którym wspomniał już nie chce mi się pisać ale jest trochę łatwiej. Wszystko zależy od planów budynków i oczywiście zgód o których powiedział.