Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

Witajcie. 

To moje pierwsze pytanie proszę o wyrozumiałość,

Mam Router Cudy P5 z możliwością agregacji pasm. 

Mam internet Orange biurowy 5G

Najbliższy BTS w linii prostej mam 700m. 

Pasma na routerze oznaczone mam  symbolami

b-LTE

n-5G

Czy mógłby ktoś nakierować mnie jaką agregacje mógłbym zrobić, aby sensownie to działało, bo obecnie szału niema w odczytach.


per2.jpgper3.jpgper1.jpg

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski jeżeli masz słabe osiągi internetu mobilnego, to najprawdopodobniej nadajnik masz przeciążony. Te agregacje, co masz ustawione, to jest prawidłowe, nic więcej nie ustawisz. Pytanie odnośnie pasma n78 - czy jest pewność, że obecnie na nadajniku jest 5G na 3,5 GHz? Po załączonych screen-ach nie ma informacji o działaniu pasma n78. Proponuję posprawdzać każde pasmo pojedynczo i wtedy będzie pewność, które pasma realnie są dostępne na nadajniku. Wtedy włącz agregację tylko dostępnych pasm.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@ketrasaArtur dziekuje za odpowiedz.

z nadajnikiem mozesz miec racje ze jest przeciazony bo juz wczesniej takie sygnały mialem od operatora na infolinii ale myslalem ze po rozbudowie nadajnika, wzieli pod uwage ta modernizacje. 

sprawdze dzis wszystkie pasma, co do n78 to mysle ze u mnie na wsi to chwile potrwa zanim wejdzie 3,5 ghz.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski Nawet jak wejdzie to zasięg wewnątrz budynku nie będzie rewelacyjny. Masz podpięte zewnętrzne anteny?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@Samotnick jeszcze nie. Mówisz ze warto ?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovski To zależy jak długi byłby przewód łączący je z routerem. Zastanawiam się po prostu dlaczego wybrałeś tak drogi wewnętrzny router zamiast zestawu ODU-IDU.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovskiZerknij na link. https://krupapiotr.pl/poradniki/opis-b-pasm-lte/

@perkovski Tu masz opisane oznaczenia pasm B. Odznacz wszystkie, które odpowiadają częstotliwościom , które nadaje BTS (znajdziesz je w apce pomocniczej NetMonster)

Wtedy odbiornik będzie widział je i jeśli ma ustawioną agregację częstotliwości u siebie, modem to odbierze i połączy

B1 – TDD 2100 MHz
B3 – TDD 1800 MHz
B7 – TDD 2600 MHz
B20 – TDD 800 MHz
B38 – FDD 2600 MHz

Podpowiedź na modemie Draytek https://draytek.pl/przyklady/wan-jak-wymusic-pasmo-lte-wewnetrzny-modem/#przyklad


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@Samotnick zrobiłem to troche swiadomie przyszłosciowo. Nie zmieniam Routerów co pol roku wiec stwierdziałem ze warto w 5G router zainwestowac który ma wsparcie i szeroki wahlarz ustawien. Brakuje mi troche apki ale moze to kwestia czasu. 

Jesli Miałbym podlaczyc antene zewnetrzna, to przewód miałby z 10-15m 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@perkovskiIm krótszy kabel od routera do anteny, tym mniejsze straty na jakości. Ja uważam, że 10m to max, ale lepiej celować w 5m.

Zanim jednak cokolwiek wywiercisz w ścianie pod kable, to warto zweryfikować jaki zysk osiągniesz dzięki antenie zewnętrznej i gdzie są nadajniki BTS-żeby się nie okazało, że po drugiej stronie domu i nie doświetlisz anteną


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 44
  • 0

Agregacja pasm 5G i LTE. Jak najlepiej skonfigurować, aby to sensowanie działał internet mobilny?

@agat13 no wlasnie w lini prostej bez zakłocen i bez zadnych budynkow 700 metrów wiec nie rozwazałem anteny. ale jesli miała by rzeczywiscie wplynac na znaczna poprawe sygnału to czemu nie.