Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Serock


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód Serock

Witajcie,

mam następujący problem,

w czerwcu zeszłego roku zgodnie z sugestią konsultanta z salonu Orange w Legionowie złożyliśmy z sąsiadami deklarację wyrażającą chęć przyłączenia do sieci światłowodowej naszej ulicy, łącznie 16 deklaracji. Poinformowano nas, że aktualnie inwestycje planowane są z uwzględnieniem liczby potencjalnych klientów. Niestety na złożeniu deklaracji się skończyło, temat stanął w miejscu. Kilka miesięcy później w październiku, próbowaliśmy zasięgnąć informacji w dziale technicznym, konsultant nie znalazł nazwy naszej ulicy na żadnej z map Orange (ulicy w ogóle, nie jako planowanej inwestycji) i stwierdził, że nasze deklaracje zapewne nie opuściły nawet salonu, zasugerował ponowne zebranie deklaracji i wysłanie ich do siedziby Orange w Al. Jerozolimskich. Tak też zrobiłam, ponownie uruchomiłam sąsiadów, zebrałam wypełnione deklaracje i wysłałam do Centrali. Do dziś nic się w temacie nie zmieniło, nadal nie ma nas na mapie i nie mamy żadnej informacji kiedy nasza ulica ma szansę zostać uwzględniona w planach inwestycyjnych i czy w ogóle są takie plany.

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Jak dowiedzieć się czy mamy szanse na światłowód z Orange czy powinniśmy szukać innego dostawcy?

 

Z góry dziękuję za info.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36765
  • 1369

Światłowód Serock

A podasz ulicę? Orientujesz się czy to miało być robione z POPC czy komercyjnie?

Ogólnie wszystko jest opóźnione przez pandemię.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód Serock

Hej, 

wiem że w mieście prowadzone są inwestycje z POPC. Natomiast z racji tego, że nasza ulica prężnie zabudowuje się dopiero od 1.5 roku nie sądzę aby POPC ją uwzględniał, właśnie dlatego złożyliśmy deklaracje. Ul. Bajkowa, Serock, woj. Mazowieckie. 

Piękne dzięki za pomoc.

m.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36765
  • 1369

Światłowód Serock

No niestety jej nie ma w POPC.

Jeśli jest inna opcja, to warto poszukać. Ew. warto poczekać na nowe fundusze unijne ale nim politycy się dogadają... trochę minie.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód Serock

Czyli wysyłka deklaracji na tym etapie nie miała większego sensu, bo one będą brane pod uwagę dopiero jak powstanie POPC III, zgadza się? To że jesteśmy "białą plamą" nie działa w żaden sposób na naszą korzyść?

Realnie rzecz ujmując nie mamy co liczyć na światłowód od Orange przez kilka najbliższych lat, dobrze myślę?

 

m.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2563
  • 9178
  • 46

Światłowód Serock


@Mo-ni-kaaaanapisał(-a)

Realnie rzecz ujmując nie mamy co liczyć na światłowód od Orange przez kilka najbliższych lat, dobrze myślę?

 

 


Deklaracje są zbierane aby firma mogła określić potencjał i opłacalność danej inwestycji. Jaka decyzja zapadła dla tego obszaru/ulicy wiedzą tylko planiści z Orange. Może temat sobie odpuszczono a może już tworzone są plany i realizacja się rozpocznie za rok lub dwa. Tego się nie dowiesz. Pozostaje albo spokojnie czekać, albo rozejrzeć się za innym operatorem.